WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

sexy usta

Botox na sexy usta?

Botox nie dodaje ustom objętości tak jak kwas hialuronowy, może być jednak użyty do delikatnego „wywinięcia” konturu wargi, aby usta wydawały się większe i bardziej sexy. Poznaj nowy trend prosto z Nowego Jorku – „Botox Lip Flip” lub „Botox Lip Pop”!

Toksyna botulinowa działa zupełnie inaczej niż wypełniacze kwasu hialuronowego – nie dodaje objętości, tylko relaksuje mięśnie mimiczne. Ale i ona może być stosowana do poprawy wyglądu ust. Gdy poda się jej małą ilość w mięsień okrężny ust, spowoduje to lekkie odwinięcie wargi (konturu), a tym samym wrażenie większych ust bez dodawania im objętości w taki sposób, w jaki robią to wiążące wodę preparaty kwasu hialuronowego. Botox musi być podany niezwykle precyzyjnie w wierzchnie warstwy mięśnia nad górną i dolną wargą – tak aby spowodować ich lekkie odwinięcie, ale nie upośledzać funkcjonowania. Zabieg trwa dosłownie minutę, ale komplikacje mogą być poważniejsze niż złe podanie botoksu np. w czoło – dlatego powinien być wykonywany wyłącznie przez doświadczonych w tej technice lekarzy. Botox Lip Flip można też połączyć z iniekcją kwasu hialuronowego, jeśli usta wymagają dodatkowej, „prawdziwej” objętości.

 

Dodaj komentarz

Podobne tematy

Modelowanie i nawilżanie ust kwasem hialuronowym

Modelowanie ust kwasem hialuronowym to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej, także u młodych pacjentek. Zobaczcie efekty zabiegu wykonanego przez dr n. med. Małgorzatę Marcinkiewicz, dermatolog z kliniki Projekt Skóra w Warszawie.

usta

Sposób na Super Lips!

Marzą ci się wyraźnie podkreślone usta? Pamiętaj, że duże nie znaczą nienaturalne! Regenyal Idea Super Lips zapewnia naturalny efekt i długotrwałą objętość ust nawet do 7-8 miesięcy. Co go wyróżnia?

Powiększanie i modelowanie ust

Powiększanie i modelowanie ust to jeden z najpopularniejszych zabiegów z użyciem wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego. U dwóch różnych pacjentek wykonała go dr Izabela Cwojdzińska-Jankowska.


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki