WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

problemy skórne po lecie

Skórne problemy po lecie

Lato przynosi poprawę skóry trądzikowej, poprawia koloryt cery, dodaje jej promiennego blasku… Ale tylko na chwilę! Już jesienią odczujesz skutki działania słońca. Najczęstsze skórne problemy po lecie to: tzw. suche zmarszczki, nasilony trądzik i przebarwienia. Często występują jednocześnie, zwłaszcza u kobiet w wieku 30+. Jak sobie radzić z taką cerą „3 w 1”?

Anna SaranZdradza nasz ekspert, Anna Saran-Michalczyk, kosmetolog z Kliniki (www.KlinikaStrzalkowski.pl). 

– Bez względu na problem skóry i wiek pacjentki, program naprawczy po lecie zawsze zaczynamy od dogłębnego oczyszczania skóry, np. za pomocą oxybrazji – wyjaśnia Anna Saran-Michalczyk, kosmetolog, która specjalizuje się w zabiegach przeciwstarzeniowych. – Jest to rodzaj peelingu wodno-tlenowego, wykonywanego pod ciśnieniem, który nie tylko doskonale oczyszcza twarz z martwych komórek naskórka, zaskórników i zanieczyszczeń, ale też świetnie nawilża skórę, przygotowując ją do aplikacji aktywnych składników, dobieranych w zależności od problemu skóry.

Skórne problemy po lecie – „suche” zmarszczki

Są efektem przesuszenia skóry w trakcie lata i szkodliwego działania promieni UV – wiele pacjentek mówi, że przed wakacjami ich nie miały! Odbierają twarzy świeżość, „glow” i wypoczęty wygląd. Naskórek ulega pogrubieniu, cera staje się matowa i „pościągana”.

Rozwiązanie: intensywne nawadnianie skóry!

Polecany zabieg: Stem Cell 3D marki DermaQuest.
– To bardzo bezpieczny, całoroczny zabieg wykorzystujący roślinne komórki macierzyste i oleje tłoczone na zimno – mówi nasz ekspert. – Silnie odżywia i regeneruje skórę, przywraca równowagę hydro-lipidową w naskórku, wzmacnia cement międzykomórkowy, wygładza i dodaje blasku. Działa też jak naturalny botox – zawiera bowiem ekstrakt z rośliny Acmella Oleracea, nazywany ziołowym botoksem, który mikrorelaksuje i spłyca powierzchowne zmarszczki.

sucha skóraSkórne problemy po lecie – trądzik

Słońce prowadzi do odwodnienia skóry, dlatego latem możesz mieć wrażenie, że skóra się uspokoiła, a stany zapalne zmniejszyły. Niestety, jesienią dochodzi – w odpowiedzi na przesuszenie – do nadmiernej produkcji sebum. Skóra ulega przetłuszczeniu, nasilają się stany zapalne, pojawiają się grudki i krostki. Sprzyja też im stosowanie w czasie wakacji ciężkich, komedogennych (zatykających pory) kosmetyków, np. tłustych kremów z filtrami.

Rozwiązanie: działanie antyzapalne i antybakteryjne, zabiegi złuszczające.

Polecane zabiegi: pH formula A.C.N.E. i zabieg dyniowy DermaQuest

Zabieg ph formula A.C.N.E. może być stosowany nawet na aktywny trądzik ze zmianami zapalnymi i ropnymi – wyjaśnia Anna Saran-Michalczyk. – Zawiera kwas pirogronowy, kwas migdałowy oraz azeloglicynę o silnym działaniu antybakteryjnym (hamuje rozwój drobnoustrojów w samym mieszku). Zabieg występuje w 3 stężeniach formuły – dobieranych indywidualnie. Ta najbardziej intensywna wiąże się z silnym złuszczaniem skóry po zabiegu. Z kolei zabieg dyniowy DermaQuest jest łagodniejszy w działaniu (nie daje silnego złuszczania), ale stosowany regularnie poprawia wygląd problematycznej skóry. Stosowany w nim wyciąg z dyni jest bogaty w prowitaminę A. W skład peelingu wchodzą też kwasy glikolowy, mlekowy, salicylowy, azelainowy i kojowy. Efektem jest zmniejszenie łojotoku, zaskórników, nierówności, krost i zmian zapalnych. Zabieg może być stosowany w każdym wieku, najlepiej w odstępach co 14 dni.

Anna Saran-Michalczyk zwraca też uwagę na pielęgnację skóry trądzikowej w domu – także od środka. – Bardzo ważna jest dieta – mówi. – Osoby ze skórą trądzikową powinny spożywać tzw. dobre kwasy tłuszczowe (Omega 3 i Omega 6), np. olej lniany – przez minimum 2 miesiące, bo pomagają one produkować „dobre” sebum (które jest płynne, a nie lepkie). Stany zapalne skóry powstają też na skutek stresów, zanieczyszczeń, przebywania w klimatyzowanym pomieszczeniu itp., dlatego niezbędne jest zażywanie antyoksydantów, np. witaminy C. Pamiętajmy też o odpowiedniej higienie i myciu skóry – u 30% pacjentów trądzikowych już samo to przynosi poprawę skóry!

trądzikSkórne problemy po lecie – przebarwienia

Jeśli nie chroniłaś skóry przed słońcem, mogło dojść w czasie lata do przyciemnienia już istniejących przebarwień (także pozapalnych, np. po trądziku) oraz pojawienia się nowych.

Rozwiązanie: systematyczność i cierpliwość w redukcji przebarwień. Szybko się pojawiają, trudno je usunąć!

Polecane zabiegi: PRX-T 33, terapie DermaQuest oraz pH formula M.E.L.A

– PRX-T 33 bardzo nowoczesny zabieg – nieinwazyjny, nie wymagający rekonwalescencji, a jednocześnie niezwykle skuteczny – mówi nasz ekspert. – Polega na dogłębnej chemicznej biorewitalizacji skóry bez użycia igieł. Zastosowano w nim unikalne połączenie kwasu TCA z kwasem kojowym i nadtlenkiem wodoru. Zabieg nie uszkadza naskórka i nie powoduje silnego złuszczania, nie ma też po nim obrzęków ani zaczerwienienia, a efektem jest przebudowa skóry od środka, co stopniowo prowadzi też do wyrównania i rozjaśnienia kolorytu skóry. Zabieg jest dobrym wstępem do zastosowania Dermapenu. W domu powinnaś stosować preparaty lekko złuszczające z kwasami i/lub serum z witaminą C w min. 10% stężeniu (na noc). Jeśli skóra reaguje na nie nadwrażliwością, Anna Saran-Michalczyk poleca metodę naprzemienną, np. jednego wieczoru kwasy/witamina C, drugiego – preparaty regenerujące i odżywcze, np. na bazie śluzu ze ślimaka czy olejów, aby odbudować naskórek.

Dermaquest Retexture serum Natomiast lubiane przeze mnie terapie DermaQuest oparte są na złuszczaniu skóry i zastosowaniu silnych substancji wybielających, np. heksylorezorcynolu o sile działania hydrochinonu. Kontynuacją pielęgnacji gabinetowej jest stosowanie serum Retexture w domu, które przyspiesza „wyłuszczanie się przebarwień” – poleca Anna Saran-Michalczyk. Terapie zawsze są dobierane indywidualnie. Skóra będzie się rozjaśniać stopniowo, zwykle taka terapia trwa ok. 10-14 tygodni.

Z kolei pH formula M.E.L.A. to mieszanka kwasów w masce glinkowej, który warto polecić szczególnie skórom mieszanym i problematycznym – nie tylko bowiem rozjaśnia przebarwienia, ale też łagodzi stany zapalne i hamuje nadprodukcję sebum.

Zabiegi wykonasz w:
Klinika Strzałkowski
ul. Dzielna 21 lok. 16, Warszawa
tel. 668 830 516
www.KlinikaStrzalkowski.pl

 

Dodaj komentarz

Podobne tematy

trądzik

Jesień, czas na… nasilony trądzik!

Słońce poprawia stan skóry trądzikowej. Niestety, jesienią problem powraca ze zdwojoną siłą, bo „wysuszone” gruczoły otrzymują sygnał, że trzeba nadrobić zaległości. Dotyczy to […]

przesuszenie skóry

Skórne pamiątki po lecie

Nasza skóra uwielbia lato – słońce dodaje jej energii i zdrowego kolorytu (oczywiście, przy zachowaniu zasad bezpiecznego opalania), a także poprawia jej […]


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki