WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

zabieg laserowy Quantum Clinic

Odmłodzenie i rewitalizacja skóry

Karolina TomysCoraz większą popularność zyskują w medycynie estetycznej zabiegi łączone, które działając synergicznie dają jeszcze lepszy efekt odmłodzenia skóry niż stosowane oddzielnie. Poprawiają strukturę i napięcie skóry, redukują zmarszczki, ujednolicają koloryt, nawilżają, dodają zdrowego blasku – a rezultaty ich działania są widoczne praktycznie od razu. 

Jednym z ostatnich hitów medycyny estetycznej jest połączenie mezoterapii z resurfacingiem laserowym – ten wyjątkowy zabieg poleca nasz ekspert, Karolina Tomys, kosmetolog, właścicielka Quantum Clinic (www.quantumpiekna.pl). 

Połączenie laseroterapii z mezoterapią niezwykle silnie stymuluje skórę do odnowy i pobudza w niej naturalne procesy odmładzające. Efekty są widoczne od razu (wygładzenie zmarszczek, nawilżenie, dodanie twarzy blasku i poprawa napięcia) oraz nasilają się z czasem – to rezultat stymulacji fibroblastów do namnażania nowego zdrowego kolagenu. Zabieg ma też wszechstronne zastosowanie – jest przeznaczony do skóry szarej i zmęczonej, przesuszonej, o nierównym kolorycie, z objawami starzenia, także tymi wczesnymi. Może być stosowany jako profilaktyka u osób ok. 30. roku życia, a także później – dla podtrzymania skóry w dobrej kondycji. Wykorzystuje się w nim:

  • preparat do mezoterapii Neauvia Hydro Deluxe – z organicznie pozyskiwanym kwasem hialuronowym oraz dodatkiem 0,01% hydroksyapatytu wapnia o działaniu biostymulującym; mezoterapia przygotowuje skórę do zabiegów laserowych,
  • laser frakcyjny Emerge – przeznaczony do resurfacingu skóry, jedyny laser z certyfikatem FDA do redukcji kurzych łapek wokół oczu,
  • laser frakcyjny Clear Lift – pierwszy frakcyjny nieablacyjny laser Q-switched Nd:YAG 1064 pozwalający eliminować niedoskonałości skóry związane ze starzeniem, który gwarantuje szybkie leczenie, nie wymaga znieczulenia ani okresu rekonwalescencji.

zabieg laserowy Quantum Clinic

Jak wygląda zabieg?

Najpierw wykonywana jest mezoterapia, która przygotowuje skórę do dalszych zabiegów (im lepiej nawilżona i odżywiona skóra, tym lepsze i trwalsze efekty). Potem lasery – Emerge lub ClearLift (albo jeden i drugi, w zależności od wskazania; podczas tej samej wizyty tuż po mezoterapii lub tydzień później). Są to lasery frakcyjne, a więc takie, które „dziurkują” skórę tysiącem mikroskopijnych kolumn nie przerywając ciągłości tkanki, pozostawiając wokół kolumn zdrową, nienaruszoną skórę, co przyśpiesza regenerację uszkodzonych obszarów. W efekcie dochodzi do wygładzenia zmarszczek, ujędrnienia skóry i jej wygładzenia, poprawy struktury skóry i jej kolorytu. Po zabiegu następuje naturalny proces gojenia się skóry, a uszkodzone komórki skóry zastępowane są przez nową, zdrową tkankę. Zabiegi są krótkie i nie wymagają rekonwalescencji.

Mezoterapia

Neauvia HYDROTo najszybszy sposób na nawilżenie, odświeżenie i rewitalizację skóry. Wykorzystywany do zabiegu preparat Neauvia Hydro Deluxe (nagrodzony Perłą Dermatologii Estetycznej 2016 za najlepszy preparat do mezoterapii) swoją wyjątkowość zawdzięcza dwóm właściwościom: do jego produkcji użyto organicznego kwasu hialuronowego wyprodukowanego przez niepatogenny dla człowieka szczep bakterii Bacillus subtilis (zwiększenie bezpieczeństwa zabiegów w szerokim zastosowaniu oraz uniknięcie reakcji odczynowych powodowanych przez pozostałości resztek białkowych) oraz dodatek 0,01% hydroksyapatytu wapnia, który stymuluje fibroblasty do produkcji nowych włókien kolagenowych.

Preparat podawany jest śródskórnie za pomocą igły (wcześniej nakładany jest krem znieczulający) – w miejscach podawania preparatu mogą pojawić się zaczerwienienia lub drobne zasinienia, które znikną w ciągu kilku dni.  W tym czasie należy skórę mocno nawilżać i chronić przed promieniami UV. Przez pierwsze dwa dni po zabiegu zalecane jest też picie dużej ilości wody mineralnej (ok. 2 l) – dla jeszcze lepszego efektu nawilżenia skóry (i wiązania cząsteczek wody przez podany w skórę kwas hialuronowy), natomiast przez 5 dni trzeba unikać sauny, kąpieli słonecznych, basenu i intensywnego wysiłku fizycznego.

Redukcja kurzych łapek i resurfacing laserowy

laser EmergeZmarszczki wokół oczu pojawiają się już po 30. roku życia, a jeśli masz silną mimikę (i lubisz się śmiać!) – jeszcze wcześniej. Dodają uroku, ale też niestety dodają lat. Szybko można je usunąć za pomocą lasera Emerge marki Palomar – jedynego, który ma certyfikat FDA potwierdzający jego skuteczność w tym obszarze twarzy. Urządzenie Emerge może też być stosowane na całą twarz – poprawia gęstość skóry, redukuje drobne zmarszczki, powierzchowne zmiany pigmentowe, blizny, rozstępy, a także rozszerzone pory.

Zabieg resurfacingu nie wymaga podania znieczulenia miejscowego. W technologii frakcyjnego lasera Emerge do oczyszczonej skóry pacjenta przykładana jest głowica, która po uruchomieniu wprowadza w skórę mikrowiązki światła. Penetrują skórę na poziomie powyżej 1,5 mm, uszkadzają wybrane obszary naskórka i skóry właściwej. Im głębsze kolumny, tym większa ilość nowej tkanki. Po zabiegu następuje naturalny proces gojenia się skóry, uszkodzone komórki skóry zastępowane są przez nową, zdrową tkankę. Większość pacjentów odczuwa minimalny dyskomfort w trakcie zabiegu i po jego zakończeniu. W niektórych przypadkach zaleca się delikatne środki przeciwbólowe podczas procedury i po jej zakończeniu.

Efekty:

  • likwidacja powierzchownych niedoskonałości skóry
  • poprawa zagęszczenia skóry
  • redukcja drobnych zmarszczek
  • redukcja zmian pigmentowych
  • wygładzenie powierzchni skóry

Nieinwazyjny lifting laserowy

Polega na wszechstronnym odmłodzeniu skóry przez jej kontrolowane uszkodzenie – w efekcie dochodzi do pobudzenia naturalnych procesów odnowy i regeneracji oraz produkcji kolagenu. Skóra ulega zagęszczeniu i ujędrnieniu, poprawia się jej struktura i koloryt, zmniejszają się przebarwienia i zmarszczki, rysy stają się wyraźnie młodsze. Clear Lift to pierwszy frakcyjny nieablacyjny laser Q-switched Nd:YAG 1064 pozwalający eliminować niedoskonałości skóry związane ze starzeniem, także w miejscach, gdzie skóra jest cienka i delikatna (np. w okolicy oczy, szyi, ust, dłoni i dekoltu). Gwarantuje szybkie leczenie, nie wymagające znieczulenia, bez okresu rekonwalescencji. Zabieg można wykonać w trakcie przerwy na lunch, jest bezpieczny dla wszystkich fototypów skóry.

Pielęgnacja po laseroterapii:

Po zabiegu laserowym zaleca się stosowanie odpowiednich preparatów łagodzących i nawilżających skórę oraz kremów z filtrem przeciwsłonecznym SPF 30 lub SPF 50. To ważne, bo skóra poddana laseroterapii jest uwrażliwiona na promienie UV – jeśli nie będziesz jej chronić, może dojść do powstania stanów zapalnych i przebarwień, więc zniweczony zostanie efekt promiennej i jednolitej cery uzyskany w trakcie zabiegu.

Pełen efekt działania laserów frakcyjnych pojawi się po ok. 3 miesiącach – tyle bowiem trwa proces odbudowy skóry i neokolagenezy.

Clear Lift
Efekty terapii łączonej (mezoterapia Neauvia Hydro Deluxe i laser Clear Lift)

logo Quantum ClinicQuantum Clinic
ul. Piękna 15
00-549 Warszawa
tel. +48 885 580 053, 22 115 38 79
klinika@quantumpiekna.pl
www.quantumpiekna.pl

Dodaj komentarz

Podobne tematy

Odnowa skóry laserem frakcyjnym

Laser frakcyjny CO2 to świetny sposób na leczenie blizn, rozstępów, redukcję zmarszczek i przebudowę skóry. Jego działanie wyjaśnia dr n. med. Alicja Rustowska-Rogowska.


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki