WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

O intymnych zabiegach estetycznych rozmawiamy z ginekologiem, dr. Dawidem Serafinem

Okolice intymne, podobnie jak cały organizm, starzeją się i podlegają ciągłym zmianom (np. na skutek porodów). Mogą sprawiać różne dolegliwości. Z pomocą przychodzą ginekolodzy wyspecjalizowani w zabiegach estetycznych. W czym i jak mogą pomóc? Zapytaliśmy o to dr. Dawida Serafina, specjalistę ginekologii i położnictwa, szkoleniowca marki Neauvia.

Dr_Dawid_SerafinNasz ekspert: Dr Dawid Serafin jest specjalistą ginekologii i położnictwa. Swoją karierę zawodową rozpoczął w Klinice Chirurgii St Berhard Hospital w Kamp-Lintfort w Niemczech. Przez rok kształcił się i nabierał doświadczenia w zakresie chirurgii plastycznej. W trakcie swojej pracy uczestniczył w wielu konferencjach krajowych i zagranicznych, m. in. w Bostonie, San Francisco, Monachium czy Lizbonie z zakresu ginekologii oraz ginekologii estetycznej. Obecnie pracuje w Klinice Ginekologii Estetycznej Gyncentrum w Katowicach, jest specjalistą w zakresie laserowej ginekologii estetycznej oraz wypełnień i rewitalizacji okolic intymnych przy użyciu kwasów hialuronowych. Prowadzi też własne centrum medyczne Serafin Clinic w Gliwicach. www.serafinclinic.plwww.gyncentrum.pl

Panie Doktorze, jak starzeją się okolice intymne?

Przede wszystkim od ok. 35. roku życia stopniowo zanika tkanka tłuszczowa – podobny proces zachodzi też w okolicach piersi, które z wiekiem tracą na jędrności. W efekcie zmniejsza się objętość warg sromowych większych i spada napięcie oraz elastyczność tych okolic, co może sprawiać duży dyskomfort, a wręcz spadek samooceny u wielu kobiet. Panie zaczynają niechętnie rozbierać się przed partnerem, a nawet unikają stosunków seksualnych. Zanik tkanki w tym miejscu powoduje, że nie ma naturalnego amortyzatora ochronnego, więc stosunki mogą też stać się dla nich bolesne i nieprzyjemne. Do tego dochodzi jeszcze aspekt zdrowotny – na skutek zmniejszania się warg sromowych większych odsłonięte zostają wargi sromowe mniejsze, wejście do pochwy i ujście cewki moczowej, co może powodować częstsze infekcje. Wargi sromowe mniejsze ulegają wtedy podrażnieniom (np. podczas jazdy na rowerze czy noszenia ciasnej bielizny) i z czasem może dojść do ich przerostu. Wtedy jednak konieczna już będzie labioplastyka.

Jak do tego nie dopuścić?

Neauvia_nowyAby odbudować objętość w okolicach warg sromowych większych, wystarczy szybki nieinwazyjny zabieg przy użyciu wypełniaczy kwasu hialuronowego. Moim zdaniem obecnie najlepszym preparatem do ostrzyknięć stref intymnych jest Neauvia, która ze względu na wysoką zawartość kwasu hialuronowego jest bardzo plastyczna, niemal jak plastelina. Dzięki temu pozwala skutecznie odbudować objętość w okolicy intymnej, przywracając pacjentkom poczucie atrakcyjności. Powoduje przywrócenie tego, co było, a więc odmłodzenie! Do tej pory było to praktycznie niemożliwe.

Czy zabieg jest bolesny?

Wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym i jest praktycznie niewyczuwalny. Cały zabieg, razem z podaniem znieczulenia (igłą), trwa ok. 15 minut. Moim zdaniem powinien być traktowany jak wizyta u dentysty – wykonany raz w roku pozwala zachować młodość miejsc intymnych i satysfakcję z ich wyglądu. Kwas hialuronowy jest resorbowalny, więc ostrzykiwanie trzeba powtarzać. To szybka i prosta metoda usunięcia problemów natury fizjologicznej.

Czy pomoże też w wypadku uszkodzeń powstałych na skutek nieodpowiedniego nacięcia lub pęknięcia krocza w trakcie porodu?

Neauvia jest wręcz niezastąpiona w tego typu przypadkach! Brzydkie blizny do tej pory można było próbować usunąć tylko robiąc ponowną operację. Zabieg był bolesny i nigdy do końca nie można było być pewnym efektu estetycznego, zawsze istniało ryzyko powstania nowej blizny. Teraz, ostrzykując skórę w tym miejscu, nie usuwamy co prawda blizny, ale powodujemy, że staje się mniej widoczna. Największą korzyścią jest jednak stworzenie warunków do bezbolesnego seksu, gdyż wypukłe blizny sprawiają zwykle duży dyskomfort podczas stosunku i to jest największym problemem obojga partnerów.

Na jakie jeszcze dolegliwości intymne cierpią kobiety?

SMART XIDE 0035Przede wszystkim na suchość pochwy po porodzie. Gdy dochodzi do jej silnej atrofii, dodatkowo pojawiają się podrażnienia, uczucie pieczenia i ściągnięcia. Podobne dolegliwości mają panie w wieku menopauzalnym. Tutaj bardzo dobre efekty daje połączenie zabiegu laserowego Mona Lisa Touch, który silnie regeneruje tkanki, z podaniem w następnej kolejności kwasu hialuronowego. Dochodzi do silnej rewitalizacji i nawilżenia pochwy. Do tej pory nie było na to żadnej tak skutecznej metody.

Kolejnym zastosowaniem kwasu hialuronowego Neauvia jest podanie go w zbyt małe wargi sromowe– po to, aby je delikatnie powiększyć. Taka może być natura okolic intymnych, uwarunkowana genetycznie, ale problem nasila się też u bardzo szczupłych kobiet, które intensywnie ćwiczą. Osoby takie mają dosłownie kilka procent tkanki tłuszczowej – a jak mówiłem na początku, jej zanik powoduje atrofię warg sromowych większych. Gubiąc tłuszcz na całym ciele, bardzo szybko panie pozbywają się go w okolicach intymnych (i na piersiach). To może powodować ból np. przy jeździe konnej lub na rowerze. Podanie kwasu hialuronowego stworzy po prostu poduszkę amortyzacyjną i pozwoli uniknąć tych dolegliwości.

Mona Lisa Touch jest laserem „do zadań intymnych”. Jakie, poza rewitalizacją, może mieć jeszcze zastosowanie?

Zabiegi stosuje się wspomagająco w leczeniu wysiłkowego nietrzymania moczu. Sam laser nie pomoże starszym osobom w wieku 70-80 lat, ale gdy problem dopiero się zaczyna, w wieku 30-40-50 lat, i objawem jego jest nietrzymanie moczu np. w tańcu czy w trakcie kaszlu, zastosowanie lasera zahamuje nasilanie objawów. To tak jak z lekami na nadciśnienie – stosując je, hamujemy progres choroby. Zabieg laserowy warto powtarzać raz w roku.

Jak zachęciłby Pan pacjentki do korzystania z tego typu metod? Dla wielu z nich problemy intymne to ciągle wstydliwy temat…

Tak, i choć panie zgłaszają swoje problemy w anonimowych ankietach, to rzadko mówią o nich swoim lekarzom. Dlatego ważne jest, aby ginekolodzy sami zwracali uwagę pacjentkom – w delikatny i taktowny sposób – na problem i informowali je o możliwych rozwiązaniach. Zwykle większość pań się wtedy otwiera i zaczyna bez wstydu mówić o dolegliwościach. Pamiętajmy, że okolice intymne mogą być atrakcyjne lub nie, tak jak każda inna część naszego ciała. Największą korzyścią stosowania wypełniaczy jest poprawa estetyki. Podobnie jak decydujemy się na zabiegi odmładzające twarz, możemy dziś korzystać z metod przywrócenia ładnego wyglądu w miejscach intymnych. Każda część naszego ciała powinna się nam podobać! Po tym szybkim i nieinwazyjnym zabiegu nierzadko poprawia się jakość życia pacjentki i jej partnera, a kobiety odzyskują pewność siebie i poczucie atrakcyjności. To chyba najlepsza zachęta do korzystania z tego typu zabiegów.

Dziękuję za rozmowę.

Serafin Clinic
ul. Powstańców Warszawy 3/1
44-100 Gliwice 
www.serafinclinic.pl

Logo_Serafin_Clinic

Gyncentrum
Klinika Leczenia Niepłodności
i Diagnostyki Prenatalnej

ul. Żelazna 1
40-851 Katowice
www.gyncentrum.pl

 

Więcej informacji o Neauvia znajdziesz na:
www.neauvia.pl

neauvia_logo-1

Dodaj komentarz

Podobne tematy

Autoryzowane kliniki Neauvia

[vc_row][vc_column][vc_column_text] Rynek medycyny estetycznej rozwija się w szybkim tempie, oferując pacjentom coraz więcej metod poprawy wyglądu. Rośnie też liczba gabinetów […]

Labioplastyka bez użycia skalpela

Poznaj innowacyjną metodę laserowej labioplastyki z wykorzystaniem techniki Dewedge opracowanej przez dr. Dawida Serafina i zobacz, jaką ma przewagę nad tradycyjną operacją.


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki