WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Stylage z mepiwakainą

Nowe wypełniacze z mepiwakainą

Podczas konferencji w Klinice Ambroziak, która odbyła się 4 marca 2019 roku, zaprezentowano nowe wypełniacze Stylage z mepiwakainą – substancją znieczulającą znaną i stosowaną od lat np. w stomatologii. Po raz pierwszy użyto jej w wypełniaczach! Jakie korzyści daje pacjentowi?

Mepiwakaina zastosowana została w dwóch wypełniaczach: Stylage XXL (do dobudowy wolumetrycznej twarzy) i Stylage Special Lips (do ust). Wcześniej preparat Stylage XXL istniał tylko w wersji bez dodatku substancji znieczulającej, natomiast Special Lips – miał też wariant z lidokainą, powszechnie stosowaną już w wypełniaczach. Dr Marcin Ambroziak podkreślił, że pacjenci chętnie wybierają wypełniacze z dodatkiem substancji znieczulającej, zwłaszcza w przypadku zabiegów na tkliwe i wrażliwe miejsca, takie jak usta. I to właśnie ustom poświęcona została główna część konferencji.

Joanna Szendzielorz-Tajak, prezes Lea Vivacy w Polsce, wraz z dr. Marcinem Ambroziakiem, specjalistą dermatologiem i lekarzem medycyny estetycznej, przedstawiła trendy panujące w powiększaniu ust. Dziś zdecydowanie stawiamy na naturalność, choć dr Marcin Ambroziak podkreślił, że zdarzają się pacjentki, które chcą mieć zdecydowanie powiększone usta. Co wtedy? Doktor uwzględnia prośby pacjentki, pod warunkiem że efekt nie robi jej krzywdy. Czyli: usta nadal wyglądają atrakcyjnie, a nie karykaturalnie. Mówiono też o bezpieczeństwie zabiegów na usta – dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniego preparatu i miejsca, w którym wykonuje się zabieg (pamiętaj, że zawsze powinien to robić lekarz!). mepiwakaina Stylage

Zalety mepiwakainy

Mepiwakaina należy do amidowych środków miejscowo znieczulających – do tej samej rodziny co lidokaina (obie substancje są powszechnie stosowane w stomatologii). Hamuje odwracalnie przewodnictwo impulsów nerwowych wzdłuż włókien nerwowych poprzez oddziaływanie na transport jonowy przez błonę komórkową. Właściwości farmakodynamiczne i skuteczność tych dwóch substancji są zasadniczo porównywalne, co udowodniono w badaniach klinicznych. Potwierdzono jednak, że mepiwakaina prowadzi do mniejszego rozszerzenia naczyń krwionośnych niż lidokaina. Co więcej, badanie przeprowadzone na 23 zdrowych ochotnikach, którzy otrzymali mepiwakainę w postaci wstrzyknięcia śródskórnego, wykazało działanie wazokonstrykcyjne mepiwakainy (obkurczające naczynia) przy stężeniach równych 0,3% i niższych. Wazokonstrykcyjne właściwości mepiwakainy w preparacie Stylage Special Lips oznaczają mniejsze ryzyko wystąpienia obrzęków, krwiaków i siniaków u pacjenta poddawanego zabiegowi w tak delikatnym obszarze, jakim są usta.

Dodaj komentarz

Podobne tematy

Modelowanie i nawilżanie ust kwasem hialuronowym

Modelowanie ust kwasem hialuronowym to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej, także u młodych pacjentek. Zobaczcie efekty zabiegu wykonanego przez dr n. med. Małgorzatę Marcinkiewicz, dermatolog z kliniki Projekt Skóra w Warszawie.

usta

Sposób na Super Lips!

Marzą ci się wyraźnie podkreślone usta? Pamiętaj, że duże nie znaczą nienaturalne! Regenyal Idea Super Lips zapewnia naturalny efekt i długotrwałą objętość ust nawet do 7-8 miesięcy. Co go wyróżnia?

Powiększanie i modelowanie ust

Powiększanie i modelowanie ust to jeden z najpopularniejszych zabiegów z użyciem wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego. U dwóch różnych pacjentek wykonała go dr Izabela Cwojdzińska-Jankowska.


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki