WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

niechirurgiczna korekta nosa

Niechirurgiczna korekta kształtu nosa (mężczyzna)

Zabiegi: korekta nosa kwasem hialuronowym Juvéderm Voluma Vycross
Gdzie: UNIDENT UNION
Testował: Dawid G.

Przed zabiegiem:

Przeprowadzona została konsultacja i wywiad zdrowia, poinformowany zostałem o efektach i ewentualnych skutkach zabiegu. Wykonano też zdjęcia nosa przed zabiegiem.
Lekarz i asystentka odpowiedzieli na wszystkie moje pytania.

O zabiegu:

Najpierw znieczulenie nosa – 20 minut specjalną maścią. W trakcie pani doktor tłumaczyła, jak będzie wykonany zabieg oraz jaka będzie widoczność jego efektów. Doktor Iwona Gnach-Olejniczak – cudowna, uśmiechnięta, wesoła; wszystko starannie tłumaczyła, dzięki świetnemu podejściu rozluźniła mnie przed zabiegiem, bo nie ukrywam, że byłem zestresowany. Polecam każdemu wizytę u dr Gnach-Olejniczak!

Sam zabieg trwał ok 10-15 minut. Dezynfekcja, ustalenie linii nosa, stopniowe podawanie kwasu w kilku miejscach, aby wypełnić odpowiednie fragmenty nosa, i tak naprawdę to tyle :-) Podanie kwasu w odpowiednie miejsca i gotowe. Chwila moment i po zabiegu!
Zabieg bezbolesny, jedynie na czubku nosa można było odczuć wbicie igły.

Po zabiegu:

Nos był lekko spuchnięty, po kilku godzinach pojawił się siniak, ale po kilku dniach (ok. 4-5 dni) wszystko było w normie. Skóra była lekko zaczerwieniona. Dostałem zalecenia pozabiegowe: unikać spania w pozycjach bocznych, nie ściskać nosa, delikatnie go przemywać i smarować maścią, aby opuchlizna zeszła jak najszybciej.

Zostawiliśmy też 0,2 ml kwasu i umówiliśmy się na ewentualne poprawki za 2 tygodnie. I polecam tak robić każdemu, jeśli jest taka możliwość, ponieważ dopiero po kilku dniach –gdy zejdzie opuchlizna – faktycznie widać całkowity efekt. W moim przypadku była jeszcze minimalna różnica do korekty i dzięki ponownemu spotkaniu nos jest teraz prosty. Inicjatywa wyszła ze strony pani doktor. Naprawdę pełen profesjonalizm!

Efekty zabiegu:

Zabieg bardzo mi pomógł. Niby niewielka zmiana, ale profil twarzy wygląda zupełnie inaczej. Jestem bardzo zadowolony z przebiegu zabiegu i z jego efektów. I polecam go każdemu, kto ma taki problem jak ja, a nie chce działać chirurgicznie.

niechirurgiczna korekta nosa

O klinice:

Klinika wspaniała, bardzo nowoczesna, elegancka, wnętrze robi wrażenie. Wszystko na plus!

Komentarz eksperta:

dr Iwona Gnach-OlejniczakDr Iwona Gnach-Olejniczak: Zabiegi modelowania nosa należą do ulubionych z wielu powodów. Przede wszystkim są niebolesne i przez to komfortowe dla pacjenta. Wystarczy znieczulenie miejscowe maścią znieczulającą i zastosowanie wypełniacza z lidokainą w składzie. Po drugie kwas hialuronowy utrzymuje się w tym miejscu stosunkowo długo, z reguły do 18 miesięcy, między innymi dlatego, że jest to obszar mało mimiczny, a więc pacjent może cieszyć się z efektów metamorfozy ok. półtora roku. Po trzecie niewielka zmiana kształtu nosa wpływa znacząco na rysy całej twarzy. Drobna ingerencja w jego kształt daje dużą zmianę na plus, bez konieczności przeprowadzania zabiegu chirurgicznego.

Pacjent, który zgłosił się do testu, potrzebował przede wszystkim wypełnienia nasady nosa, która była głęboko osadzona i wywoływała efekt zakrzywionego kształtu krawędzi nosa. Wystarczyła niecała ampułka kwasu, by zniwelować tę dysproporcję i poprawić samopoczucie pacjenta. Do zabiegu użyłam preparatu Juvéderm Voluma w technologii Vycross™, która łączy kwas hialuronowy o wysokiej i niskiej masie cząsteczkowej. Kombinacja ta opatentowana przez znaną markę Allergan zwiększa usieciowanie kwasu i wydłuża jego działanie. W przypadku modelowania kształtu nosa, jak we wszystkich zabiegach wolumetrycznych, efekt zależy od kompetencji estetyczne lekarza, należy uważać na nadkorekcję i umiejętnie ułożyć kwas po jego iniekcyjnym wprowadzeniu. Preparat Voluma pomaga w tym zadaniu, ponieważ jest wysoko plastyczny. Liczy się także odpowiedni dobór technik, w tym przypadku wprowadziłam kwas za pomocą igły.

Juvederm voluma

Unident Union Dental Spa Medycyna Estetyczna
al. Kochanowskiego 20 CD, 51-601 Wrocław
Tel. (+48) 71 372 03 52, (+48) 71 372 03 32,
(+48) 71 328 12 12

www.unidentunion.pl

logo Unident Union

Unident Union Wrocław

 

Dodaj komentarz

Podobne tematy


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki