WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Nici Spring Thread

Nici Spring Thread

Jak przywrócić twarzy świeży wygląd i sprawić, by nie zdradzała ona naszego prawdziwego wieku? Z pomocą przychodzą Nici Spring Thread. O ich zaletach opowiadają eksperci z Kliniki Elite Centrum Laseroterapii.

Odmładzać można się na wiele sposobów, ale jeśli zależy nam na długotrwałym efekcie w grę wchodzą elastyczne nici stałe do zabiegów estetycznych Spring Thread. To metoda, która z sukcesem zadebiutowała najpierw we Francji, a od niedawna można z niej skorzystać również w Polsce.

Lifting bez skalpela

Elastyczna, sprężysta i wytrzymała skóra to marzenie nie tylko niejednej kobiety, ale też mężczyzny. Mało kto jednak decyduje się walczyć z kompleksami skalpelem. W niektórych sytuacjach podobne efekty można bowiem uzyskać w znacznie prostszy sposób. Wystarczy wybrać się do odpowiednio wykwalifikowanego lekarza medycyny estetycznej lub chirurga plastyka,  który dobierze najbardziej odpowiednie i indywidualnie dobrane rozwiązanie.

W zależności od problemu z jakim się zgłasza do nas pacjent powinniśmy dobrać odpowiednią metodę leczenia.

Mimo iż nici stanowią ostatnio jeden z najmodniejszych zabiegów w medycynie estetycznej nie jest to rozwiązanie dla wszystkich pacjentów np. z pomocą nici nie zlikwidujemy zmarszczek mimicznych czy nie uzupełnimy, skorygujemy utraty objętości w poszczególnych partiach twarzy.

Do każdego pacjenta należy podejść indywidualnie, przedyskutować z nim jaki ostatecznie efekt chce  uzyskać, czy jego oczekiwania są realne. Należy zbadać twarz, ocenić nieprawidłowości wynikające z utraty objętości i jakości skóry” mówi dr Olga Warszawik – Hendzel, dermatolog, lekarz medycyny estetycznej z Kliniki Elite Centrum Laseroterapii.

Wyróżniamy dwa rodzaje nic tzw nici gładkie jak np nici PDO oraz nici z wypustkami.

Nici PDO sa syntetyczne, całkowicie biowchłanialne i zawierają polidioksanon. Nici te po implantracji w skórę stopniowo rozpuszczając się stymulują syntezę kolagenu, fibroblastów, angiogenezę,  dzięki czemu skóra staje się gładsza, bardziej świetlista, zmarszczki znikają, owal twarzy się podnosi, wzmocnieniu ulegają obwisłe tkanki – następuje lifting skóry.  Zabieg polecany jest szczególnie pacjentom z pierwszymi oznakami starzenia, drobnymi zmarszczkami. Nici z wypustkami to biowchłanialne nici ze stożkami. Dzięki małym, stożkom, które zakotwiczają się głęboko w tkance, tworzy się napięcie, które skutecznie podnosi zwiotczałą tkankę. Wokół nici dochodzi do powstania nowego kolagenu co prowadzi do dalszego uniesienia skóry i utrzymania napięcia w tkankach miękkich. Zabieg jest polecany pacjentom z wyraźnymi oznakami osłabienia struktury skóry i utratą jędrności.

Nić – bezpieczna i trwała

Od niedawna w Polsce jest dostępny nowy rodzaj nici – stałe Spring Thread , dostępne w warszawskich klinikach Elite Centrum Laseroterapii. „To ekskluzywna i opatentowana metoda poprawiająca dynamikę zawieszenia tkanek i umożliwiająca ich stabilizację. Z jej pomocą można szybko i skutecznie poprawić wygląd nie tylko swojej twarzy, ale również np. biustu czy ramion” – zapewnia dr Konrad Januszek, chirurg plastyk z Kliniki Elite.

Nici Spring Thread zostały wykonane z biozgodnych materiałów – medycznego poliestru i silikonu. „Wykorzystuje się je w implantach od ponad 50 lat. Są stabilne i neutralne, stąd stosowanie Spring Thread jest bezpieczne choć jak każda metoda również tutaj istnieją ograniczenia i należy zachować ostrożność zwłaszcza w momencie kwalifikacji do zabiegu” – podkreśla dr Konrad Januszek.

Zalet jest jednak znacznie więcej. Przede wszystkim wybór tych, a nie innych nici zagwarantuje zachowanie młodego wyglądu twarzy lub innej partii ciała przez co najmniej kilka lat. poprzez efektywne przeciwdziałanie siłom grawitacji. Nici są bezbarwne i elastyczne więc mogą swobodnie dostosowywać się do ruchów mięśni, bez ryzyka zerwania. Dzięki temu też uzyskany efekt leczenia jest bardzo naturalny.

Szybko i bezboleśnie

Zabieg jest krótki, trwa do 1 godziny i przeprowadza się go w znieczuleniu miejscowym. Co istotne, nie wiąże się z pobytem w szpitalu i wystarczy już jedna aplikacja, by uzyskać spektakularny efekt. „Trzeba jednak pamiętać, że ta metoda, podobnie jak każda inna tego typu, nie zatrzymuje naturalnych procesów starzenia się zachodzących w skórze” – dodaje dr Konrad Januszek. „Pozwala natomiast zamaskować utratę jędrności skóry, wiotczejącą skórę szyi czy zanikanie owalu twarzy”.

Dodaj komentarz

Podobne tematy

lifting nićmi

Lifting stałymi nićmi Spring Thread

Jeśli marzysz o spektakularnym i trwałym liftingu twarzy i szyi, warto rozważyć zabieg z użyciem stałych (nierozpuszczalnych) nici liftingujących!


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki