WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Nici liftingujące – alternatywa dla chirurgii

Jeszcze do niedawna nie było skutecznej alternatywy dla chirurgicznego liftingu twarzy. Próbowano taki efekt uzyskać za pomocą kwasu hialuronowego – ale wypełnienie nie jest w stanie zastąpić podciągnięcia opadających tkanek. Alternatywą są doskonalone od lat nici liftingujące Aptos – zarówno wchłanialne, jak i stałe. O ich zastosowaniu mówi lek. med. Piotr Kiwiński, chirurg z Centrum Chirurgii i Medycyny Estetycznej Laser Medical w Chełmie (www.lasermedical.pl).

Dr_Piotr_KiwinskiNasz ekspert: lek. med. Piotr Kiwiński, absolwent Akademii Medycznej w Lublinie,
od 1994 r. pracownik oddziału chirurgii w Chełmie.
Specjalista chirurg-onkolog, specjalista medycyny ratunkowej, biegły sądowy. www.lasermedical.pl

– Starzenie się skóry to nieunikniony proces związany ze zmianami zachodzącymi w całym organizmie. Skóra poddawana jest dodatkowo działaniu słońca oraz innych czynników atmosferycznych. Tkanki wiotczeją i pojawiają się zmarszczki, a skóra staje się obwisła. Do tej pory tradycyjny lifting wymagał inwazyjnej operacji chirurgicznej, pociągającej za sobą niebezpieczne efekty uboczne. Zastosowanie nici liftingujących pozwala osiągnąć doskonały rezultat estetyczny bez użycia skalpela i gwarantuje natychmiastowy efekt, porównywalny z tradycyjnym liftingiem chirurgicznym. Poprawa widoczna jest bezpośrednio po zabiegu, a optymalny efekt jest w pełni widoczny po 2-3 tygodniach. Zabieg jest niemal bezinwazyjny i nie pozostawia na skórze żadnych widocznych śladów – wyjaśnia lek. med. Piotr Kiwiński.

W jaki sposób nici podciągają skórę?

Wprowadzona pod skórę nić posiada mikrowypustki, którymi zakotwicza się w tkankach, tworząc silne rusztowanie, umożliwiające osiągnięcie efektu liftingu i ujędrnienia skóry. Poza wypustami determinujące znaczenie dla osiągnięcia długotrwałego efektu liftingu ma sposób, w jaki nić okala tkanki. Jeżeli jedna długa nić z wypustami otacza tkanki na wzór pętli, nie pozwalając im się z niej wysunąć, przemieścić, opuścić, to możemy liczyć na długotrwały efekt, jeżeli implantujemy szereg prostych krótkich nici pod skórą, równolegle względem siebie – ten efekt zawsze będzie krótszy. Reszta zależy już tylko od typu materiału, z którego wykonana jest nić. – Poświęcam dużo uwagi pacjentom, aby wytłumaczyć różnice i wynikające z tego możliwe efekty zabiegowe. Często zgłaszają się pacjenci rozczarowani efektem po koreańskich niciach sprzedawanych na sztuki. Zastosowano u nich nici dedykowane do czasowej rewitalizacji, obiecując efekt liftingu – mówi lek. med. Piotr Kiwiński.

Marks_Excellence_Visage– Dlatego bardzo lubię stosować nici Aptos Thread 2G i Needle 2G, które świetnie nadają się do podciągania policzków („chomików”) oraz poprawy linii żuchwy – mówi nasz ekspert. – Są niezastąpione w zakresie korekcji podbródka oraz szyi. Igłę wprowadza się za uchem i prowadzi podbródkowo wzdłuż linii żuchwy, tworząc „hamak” podciągający skórę. Dzięki znieczuleniu podanemu w linię wprowadzania nici zabieg jest bezbolesny, a efekt bardzo spektakularny. Co ważne, w zależności od typu problemu dopasowuje się odpowiednią technikę zabiegową, aby osiągnąć optymalny efekt, szyty na miarę każdego pacjenta.

Nici Aptos Thread 2G często stosuje się do liftingu brwi. Twarz od razu nabiera bardzo łagodnego, pogodnego wyglądu i pozwala często odroczyć planowaną operację powiek górnych. Przy mniejszych zmianach w tym obszarze doskonale sprawdzają się także nici Aptos Nano. Nano Vitis implantuje się np. pod oczami, aby zredukować tzw. dolinę łez lub zmniejszyć kurze łapki. Doskonałe efekty dają też w liftingu szyi oraz poprawie jakości skóry na dekolcie. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa, w zależności od strefy, 15 do 40 minut.

– U pacjentów z umiarkowanym procesem starzenia w obrębie całej twarzy stosuję nowe nici Excellence Visage Soft. Są to praktycznie nietraumatyzujące nici wprowadzane bezinwazyjną kaniulą, zaledwie przez jeden punk wkłucia, bez żadnego wykłuwania. W ten sposób nici zostają zaimplantowane w obszarze całej twarzy, a pacjent obserwuje początkowo jedynie mały punkcik wkłucia przy skroniach, po obu stronach twarzy. Ze względu na brak traumatyzacji i świetny kompleksowy efekt, polecam te zabiegi pacjentom, którzy nie mogą sobie pozwolić na widoczne obrzęki oraz mężczyznom, którzy dbają o swój wizerunek, a cenią sobie subtelność wyglądu bez żadnych interesujących otoczenie skokowych zmian i gwałtownych interwencji. Efekt liftingu jest bardzo naturalny– wyjaśnia lekarz.

Nici Aptos posiadają certyfikaty jakości i bezpieczeństwa CE. W ofercie marki znajdują się też nici do liftingu ciała, np. brzucha czy piersi (Excellence Body).

nici_APtos

Nici wchłanialne i stałe

Czym się różnią? W zasadzie tylko trwałością efektu. Nici wchłanialne są wykonane z kwasu kwasu polimlekowego, który dodatkowo powoduje rewitalizację i spowalnia procesy starzenia od wewnątrz. W miejscu implantacji powstaje nowa, lepsza struktura tkanek, następuje namnażanie fibroblastów, stymulacja produkcji kolagenu, tworzy się tkanka łączna włóknista. Skóra staje się bardziej elastyczna i gładka, a z biegiem czasu efekt postępuje. Nici ulegają naturalnemu rozpuszczeniu po 12-15 miesiącach, a efekty utrzymują się do 3 lat, w zależności od indywidualnych predyspozycji pacjenta.

Nici stałe są wykonane z polipropylenu, jest to substancja obojętna dla ludzkiego organizmu, od lat stosowana w chirurgii. Dają trwały efekt na 5-6 lat. Dlaczego nie „na zawsze”? Ponieważ skóra cały czas podlega naturalnym procesom związanym z wiekiem. Po tym okresie nici Aptos można wyjąć lub… zastosować ponownie, podciągając stworzone przez nie „rusztowanie” nową nitką, aby jeszcze dłużej cieszyć się efektem liftingu. W przypadku zastosowania nici stałych do bezinwazyjnego liftingu piersi z podwieszeniem podobojczykowym – tzw. podskórnego biustonosza – efekt jest permanentny.

Czy można łączyć nici z innymi zabiegami?

W wypadku podwójnego podbródka z widocznym nadmiarem tkanki tłuszczowej nici łączy się dodatkowo z liposukcją igłową – w trakcie jednego zabiegu. W ten sposób można doskonale wymodelować podbródek pozbawiony – na skutek upływu czasu lub, u młodszych osób, z natury – ładnej wciętej linii.

Bardzo dobry efekt odmłodzenia daje też połączenie nici z kwasem hialuronowym, szczególnie w okolicach oczu, czy biostymulatorami kolagenu, jak Ellansé, który w naturalny sposób odbudowuje utraconą objętość, a nici podciągają skórę. – W trakcie jednego zabiegu można zrobić nici i kwas hialuronowy, ale nie w tej samej okolicy twarzy – wyjaśnia lek. med. Piotr Kiwiński. – Ja zwykle jednak proponuję odczekać 3 miesiące między zabiegami. Po założeniu nici trzeba też odczekać ok. 4 miesięcy przed zabiegami „cieplnymi” np. z energią laserową lub falami radiowymi.

Adresy gabinetów z całej Polski wykonujących zabiegi Aptos
znajdziesz na www.aptos.pl

APTOS_Logo

Dystrybutorem nici Aptos jest: www.aestheticconcept.pl

AESTHETIC-CONCEPT-logo

Dodaj komentarz

Podobne tematy

lifting nićmi

Lifting stałymi nićmi Spring Thread

Jeśli marzysz o spektakularnym i trwałym liftingu twarzy i szyi, warto rozważyć zabieg z użyciem stałych (nierozpuszczalnych) nici liftingujących!


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki