WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

nici Aptos

Perła Dermatologii Estetycznej 2021 dla nici Aptos

Perłę Dermatologii za 2021 roku w Kategorii Nici otrzymały Nici – Metody Aptos. III Generacja Nici Aptos z linii Excellence Method HA zapewnia kompleksowe odmłodzenie skóry poprzez jednoczesny lifting i rewitalizację tkanek. Do każdego rodzaju nici jest opracowana indywidualna metoda zabiegowa, co odróżnia markę Aptos właściwie od wszystkich innych nici dostępnych na rynku. Zobacz, dlaczego nici Aptos doceniają nie tylko lekarze, ale też pacjenci na całym świecie!

Twórcą nici Aptos, dedykowanych do zabiegów medycyny estetycznej, jest chirurg plastyczny – dr Marlen Sulamanidze. W latach 90. opracował on wypusty na niciach chirurgicznych, które zaczepiały się w tkankach, przemieszczając je na właściwe położenie i dokonując uniesienia tkanek. To rozwiązanie zrewolucjonizowało rynek chirurgii plastycznej, gdyż od tego momentu można było wykonać lifting twarzy w sposób bezinwazyjny, bez rozcinania skóry. Materiałem, na którym pierwotnie bazował Aptos, był polipropylen, a następnie wchłanialny kopolimer kwasu polimlekowego i kaprolaktonu P(LA/CL). Najnowsza, III generacja nici została stworzona na bazie P(LA/CL)HA – wzbogacono je o kwas hialuronowy, co zapewnia nie tylko natychmiastowy lifting, ale też rewitalizację skóry.

Co wyróżnia nici i metody Aptos?

Od ponad 25 lat Aptos systematycznie opracowuje nowe metody zabiegowe, uwzględniając indywidualne potrzeby każdego pacjenta. Lifting nićmi Aptos stał się popularną i skuteczną metodą podnoszenia i rewitalizacji zwiotczałych tkanek twarzy. Specjalistyczne nici wyposażone w zastrzeżone typy wypustów, ułożonych gęsto po 4 szt na 1 cm wzdłuż nici, są implantowane w głębszych warstwach skóry, mocują się w tkankach i naprowadzają je na pierwotne położenie. Pozwala to na przywrócenie naturalnej krągłości 3D twarzy, ujędrnienie oraz napięcie skóry. Dodatkową korzyścią jest to, że nici stymulują tworzenie nowego kolagenu, gdyż zbudowane są z wchłanialnego materiału na bazie kwasu polimlekowego i kaprolaktonu.

W porównaniu z chirurgicznym liftingiem twarzy, stosowanie nici wiąże się z mniejszym urazem. Nie ma blizn, ani nacięć skóry. Procedura jest szybka (od 20 do 40 minut w zależności od liczby założonych nici) i bezpieczna. Pierwsze efekty widoczne są natychmiast po zabiegu, i nadal postępują, wraz ze stymulacją produkcji kolagenu i elastyny. Efekty liftingu nićmi mogą trwać od 18 do 24 miesięcy, ale niektóre osoby zgłaszają trwałość zabiegu jeszcze dłużej.

nici Aptos

Nici III generacji

Proces starzenia jest wielotorowy, odbywa się na kilku płaszczyznach i wymaga holistycznego podejścia dla osiągnięcia efektu odmłodzenia, niezaburzającego harmonii i naturalności. Dlatego w planie leczenia konieczne jest uwzględnienie wszystkich objawów starzenia: pogorszenia jakości skóry, utraty objętości tkanki podskórnej, opadania tkanek, zmniejszającej się z czasem zdolności do regeneracji organizmu. Takie kompleksowe podejście anti-aging zapewnia III Generacja Nici Aptos z linii Excellence Method HA o unikalnym składzie chemicznym: PL(A/CL)HA, czyli kompozycja kwasu mlekowego, kaprolaktonu oraz kwasu hialuronowego. Jakie to daje korzyści?

  • Unikalna kompozycja nici z dodatkiem kwasu hialuronowego wpływa na długotrwałość efektu zabiegowego, ma wpływ na globalną przebudowę skóry, jej rewitalizację i uruchomienie w niej naturalnych procesów naprawczych.
  • W okresie od 14-60 dni od implantacji o 55% zwiększa się produkcja kolagenu typu I, odpowiedzialnego za odbudowę gęstości skóry i młody wygląd oraz o 20% produkcja kolagenu typu III, który tworzy stabilny stelaż dla skóry, utrzymując tkanki w pozycji uniesionej.
  • Liczne badania porównawcze potwierdziły, że dołożenie nieusieciowanego kwasu hialuronowego do wcześniejszej struktury PL(A/CL) wpłynęło na znaczące skrócenie okresu rekonwalescencji, poprzez zmniejszenie procesów zapalnych po zaimplantowaniu nici, a także przyspieszyło proces regeneracji skóry, na skutek wzmożonej produkcji kolagenu i elastyny już w 14. dniu od zabiegu.
  • Nowa generacja nici liftingujących to również doskonałe narzędzie uzupełniające w technikach łączonych w terapii trudnych okolic ciała, takich jak podbródek, szyja czy owal twarzy, gdzie złożoność nachodzących na siebie procesów starzenia wymaga przemyślanej, kompleksowej i wielokierunkowej strategii postępowania.

Jak wygląda zabieg?
Nici implantowane są przy pomocy kaniuli, z zaokrąglonymi końcówkami, przez co niemożliwe jest uszkodzenie podczas zabiegu jakichkolwiek głębszych struktur. Przed wprowadzeniem nici pacjent jest znieczulany (także przy pomocy kaniuli), a po 15 minutach lekarz przeprowadza właściwy zabieg. Cała procedura jest całkowicie bezbolesna. Na skórze pozostają mikroskopijne ślady po dwóch wkłuciach z każdej strony twarzy i czasem delikatne zaczerwienienie lub obrzęk. Wszystko to znika następnego dnia. Twarz wygląda młodziej tuż po zabiegu!

Jakie daje efekty?
Celem zabiegu jest nie tylko uniesienie zwiotczałej skóry, ale także jej odmłodzenie, nawodnienie, ujędrnienie i napięcie. Pod wpływem składników nici: kwasu hialuronowego, polimekowego i kaprolaktonu aktywowany jest naturalny proces rewitalizacji, prowadzący do produkcji własnego kolagenu i elastyny. Nici mają na celu unieść tkanki, korzystnie przebudować parametry skóry w celu odmłodzenia oraz utworzyć podporę stabilnie utrzymującą tkanki w młodzieńczym położeniu.

Nici zapewniają jednoczesny efekt liftingu i odmłodzenia tkanek, który utrzymuje się ok. 2 lat!

Nici Aptos przed po
Efekty zabiegu wykonanego przez dr Bożenę Jendrysik

Obecnie wraz z nićmi do ginekologii estetycznej dostępne są już 4 modele nici z kwasem hialuronowym – w tym trzy do jednoczesnego liftingu i odmłodzenia skóry oraz kompleksowej walki z opadającymi tkankami w obszarze całej twarzy, z uwzględnieniem linii brwi, policzków, żuchwy, a także szyi, z jednoczesną odbudową jakości skóry, przywróceniem naturalnej witalności i działaniem przeciwstarzeniowym. Nici Aptos III generacji z linii Excellence HA to skuteczna i nieinwazyjna metoda korekcji opadu tkanek w obszarze twarzy, gwarantująca wysoki poziom zadowolenia zarówno pacjenta, jak i lekarza.

Metody zabiegowe – dlaczego są ważne?

Metody zabiegowe są kluczem do sukcesu. Aptos stale rozwija nowe metody implantacji nici w zależności od obszaru i wskazań. Bardzo ważne jest to, aby każda z tych metod, a także dopasowana do niej nić i narządzie jej prowadzenia pod skórą dawały optymalną korekcję. Każda metoda jest dopasowana do typu zabiegu, a każdy zabieg dobierany adekwatnie do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta, tak aby zapewnić jak najlepszy efekt i pełną satysfakcję z zabiegu.

Nici Aptos były już wielokrotnie nagradzane przez lekarzy na całym świecie. Otrzymały już 5 Pereł Dermatologii Estetycznej: 2013, 2017, 2018, 2020, 2021. A międzynarodowo, oprócz wielu wyróżnień, aż 5 prestiżowych nagród AMEC: Anty-Ageing and Beauty Trophy, w tym 3 razy za Najlepszą Nić Liftingującą i 2 razy za Najlepsze rezultaty zabiegowe (dla Konstantego Sulamanidze za Najlepszy Niechirurgiczny Lifting Twarzy oraz dla Albina Kajaya za Najlepszą Bezinwazyjną Korekcję Nosa).

Więcej o metodach Aptos i lista gabinetów wykonujących zabiegi na: www.aestheticconcept.com.pl

logo Aesthetic Concept

Dodaj komentarz

Podobne tematy

lifting nićmi

Lifting stałymi nićmi Spring Thread

Jeśli marzysz o spektakularnym i trwałym liftingu twarzy i szyi, warto rozważyć zabieg z użyciem stałych (nierozpuszczalnych) nici liftingujących!

Perły Dermatologii Estetycznej 2021

Perły Dermatologii Estetycznej 2021

Te zabiegi, technologie i preparaty do pielęgnacji warto znać! Perły Dermatologii Estetycznej to konkurs na najlepsze produkty stosowane w estetyce lekarskiej, organizowany przez Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych. Sprawdź!


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki