WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

neostrata0

NeoStrata – peelingi chemiczne dla różnych typów skóry

NoeStrata to amerykański koncern naukowo-badawczy, który specjalizuje się w produkcji dermokosmetyków, na czele z tymi zawierającymi kwasy owocowe AHA i PHA. I nic w tym dziwnego, skoro to właśnie ta marka jako pierwsza na świecie stworzyła formułę peelingu z kwasem glikolowym, który stał się kosmetyczną (i chemiczną) rewolucją w oczyszczaniu skóry.

Kwas glikolowy, który naturalnie występuje w trzcinie cukrowej, do kosmetyków trafił niewiele ponad ćwierć wieku temu. Stało się tak za sprawą Ruey Yu i Eugene Van Scotta, którzy w 1988 roku założyli markę NeoStrata. Te zaawansowane naukowo dermokosmetyki dedykowane są do pielęgnacji każdego typu cery, która boryka się z takimi problemami jak trądzik różowaty lub klasyczny, przebarwienia, fotouszkodzenia czy nadmierne rogowacenie.

Patent na glikol?

Ekspertom marki udało się udowodnić, co potwierdza ponad 80 patentów, że polihydroksykwasy (PHA) i alfahydroksykwasy (AHA) mają działanie odmładzające skórę.  Czym te dwa rodzaje kwasów – stosowanych w produktach NeoStrata – różnią się między sobą? Dają skórze podobne korzyści, z tym że kwasy PHA penetrują wolniej niż AHA, dzięki czemu mogą być stosowane także przez osoby z wyjątkowo wrażliwą, a nawet atopową skórą.

Najpopularniejszy alfahydroksykwas – kwas glikolowy – mimo że bardzo skutecznie nawilża, niewidzialnie dla oka złuszcza oraz wspomaga odnowę skóry, może pokazać w trakcie zabiegu swoje drugie oblicze. Po jego nałożeniu skóra może piec, szczypać, swędzieć. Ale i na to NeoStrata ma patent. Dosłownie.

Wszystkie produkty NeoStrata zawierają specjalny kompleks zwany amfoterycznym, w którego skład wchodzą aminokwasy – arginina, lizyna i glicyna. To tzw. system częściowej neutralizacji, który sprawia, że wysoka skuteczność preparatu idzie w parze z wyjątkową delikatnością dla skóry. Jak to działa? Czynnik amfoteryczny „na chwilę” łączy się z kwasami AHA/PHA i w ten sposób powstaje inteligentny kompleks. Inteligencja ta polega na tym, że kwas dostarczany jest skórze w wolniejszym tempie, tak by ta mogła się do niego przyzwyczaić i nie reagowała podrażnieniem. Ponadto taki „czasowy związek” kwasów z aminokwasami sprawia, że możliwe jest stosowanie niższego stężenia kwasu bez obawy o jego słabsze działanie – w tym wypadku wysoka skuteczność idzie w parze z redukcją dyskomfortu.

Więcej o innowacyjnych formułach NeoStrata przeczytacie i obejrzycie TUTAJ>>>

Peelingi NeoStrata

NeoStrata ProSystem – Peeling Rozświetlający 30% (30% kwas cytrynowy)

Skóra z oznakami starzenia, skóra z przebarwieniami

neostrata1Wykazuje działanie przeciwstarzeniowe, przeciwfotostarzeniowe, złuszczające i normalizauje rogowacenia naskórka. Redukuje i rozjaśnia przebarwienia, rozświetlając skórę, wyrównuje koloryt. Działa ściągająco i oczyszczająco, silnie nawadniająco, zwiększa elastyczność skóry. Wykazuje korzystny wpływ na kolagen naczyń krwionośnych (stają się one mniej kruche, grubsze i elastyczne). Normalizuje proliferację (namnażanie) keratynocytów. Nie wykazuje negatywnego wpływu na komórki Langerhansa w warstwie podstawnej naskórka, dzięki czemu bez większego ryzyka może być stosowany na cienką i delikatną skórę wokół oczu.

NeoStrata ProSystem – Peeling Oczyszczający 30% (20% kwas migdałowy + 10% kwas cytrynowy)

Skóra mieszana, skóra tłusta, skóra trądzikowa

neostrata2Kwas cytrynowy wykazuje działanie synergistyczne z kwasem migdałowym – razem mają lepsze działanie nawilżające. Dzięki właściwościom lipofilowym kwasu migdałowego, jest on idealny dla skór mieszanych i tłustych. Indukuje delikatną eksfoliację, sprzyja oczyszczaniu i zwężaniu porów. Rozświetla i wygładza skórę, działa rozjaśniająco na powierzchowne przebarwienia, ujednolica nierównomierny koloryt skóry. Wykazuje działanie antyseptyczne, bakteriobójcze. Stymuluje odnowę komórkową i syntezę kolagenu.

NeoStrata ProSystem – Peeling Glikolowy 20% i 35% (wolne kwasy glikolowe 20% i 35%)

Skóra z przebarwieniami, skóra z oznakami starzenia

Peeling na bazie wolnego kwasu glikolowego, który normalizuje proces rogowacenia naskórka, przyczyniając się do złuszczania nadmiernej warstwy rogowej. Pobudza procesy naprawcze, reguluje cykl odnowy komórkowej. Wpływa na równomierne rozłożenie ziaren melaniny, wyrównując koloryt skóry. Na poziomie skóry właściwej intensywnie pobudza fibroblasty do syntezy elementów strukturalnych skóry, bezpośrednio oddziałując na jej jakość i grubość, co obserwujemy poprzez zmniejszenie głębokich i drobnych zmarszczek oraz poprawę napięcia i jędrności skóry.

kwas glikolowy Neostrata

Techniki zastosowania Peelingów NeoStrata ProSystem

Monotechnika

Podczas zabiegu na skórę nakładany jest tylko jeden z Peelingów NeoStrata ProSystem. Intensywność zabiegu mierzona jest czasem ekspozycji roztworu złuszczającego na skórze: im dłuższy czas ekspozycji, tym większa intensywność zabiegu. Rekomendowany czas ekspozycji to 2-10 min, w zależności od użytego Peelingu NeoStrata ProSystem.Technika ta polecana jest do stosowania podczas pierwszego zabiegu oraz u osób, których skóra nie jest przyzwyczajona do działania kwasów lub wykazuje skłonność do podrażnień.

Technika kanapkowa

Podczas zabiegu na skórę nakładane są w odpowiedniej kolejności dwa lub więcej rodzajów Peelingów NeoStrata ProSystem. Intensywność zabiegu mierzona jest ilością nakładanych warstw i czasem ich ekspozycji na skórze. In więcej warstw i dłuższy czas ich ekspozycji, tym większa intensywność zabiegu. Rekomendowany czas ekspozycji pojedynczej warstwy to 2-5 min.Technika ta polecana jest do stosowania w celu intensyfikacji efektów zabiegu oraz u osób, których skóra przyzwyczajona jest do wysokich stężeń kwasów i nie wykazuje skłonności do podrażnień. Posługując się Peelingami NeoStrata ProSystem (w szczególności techniką kanapkową) należy bezwzględnie przestrzegać zaleceń protokołu zabiegowego NeoStrata ProSystem.

Exuviance – peeling chemiczny do skóry naczyniowej

exc1W zakresie zabiegów złuszczania, Exuviance sięga do źródeł, wykorzystując wiedzę, doświadczenie i pozycję laboratorium NeoStrata. Jednak w swojej ofercie także posiada profesjonalny peeeling dedykowany skórze naczyniowej i/lub z trądzikiem różowatym.

Clarifying Peel Booster, czyli Eksfoliujący preparat z kompleksem amfoterycznym AHA/PHA zawiera 15% kwas migdałowy, 5% kwas glikolowy oraz 5% glukonolakton. Dzięki temu delikatnie złuszcza naskórek, wygładza i rewitalizuje. Co ważne, stosowany regularnie niweluje rumień oraz zaczerwienienia, ponieważ poprawia jakość włosowatych naczyń krwionośnych. Glukonolakton, mający właściwości chelatujące, niweluje rumień naczyniowy i zapalny, dzięki czemu pajączki stają się mniej widoczne. Ponadto ze skóry usuwane są złogi hemosyderyny, co pomaga zlikwidować niekorzystny, blady lub sinoblady odcień skóry.

 

Wyłącznym dystrybutorem NeoStrata i Exuviance
jest Urgo Aesthetics / Bioprofil Polska Sp. z o.o.
www.facebook.com/URGOAesthetics

logo NeoStrata

logo Exuviance

URGO logo

Dodaj komentarz

Podobne tematy


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki