Mesopeel – przegląd peelingów dermatologicznych
Peelingi Mesopeel firmy Mesoestetic to doskonałe rozwiązanie, jeśli Twoja skóra potrzebuje mocnego, ale jednocześnie kontrolowanego i bezpiecznego złuszczenia. Wśród bogatej oferty coś dla siebie znajdzie zarówno cera bardzo wrażliwa, jak i ta pokryta potrądzikowymi bliznami czy taka, na której widać oznaki upływu czasu.
Peelingi chemiczne to jedna z najszybszych i najskuteczniejszych metod na poprawę kondycji, a co za tym idzie wyglądu skóry. Jakich efektów można się po nich spodziewać? Jedne skutecznie redukują niedoskonałości i walczą z zaskórnikami, drugie potrafią poradzić sobie z bliznami, jeszcze inne dotleniają i pomagają skórze odzyskać utracony blask. A jesień to doskonała pora by się im poddać! Dlatego mamy dla Was przegląd peelingów chemicznych Mesopeel, które z powodzeniem wykorzystywane są w praktyce lekarskiej (dermatologia i medycyna estetyczna) oraz w kosmetologii.
Jaka skóra, taki peeling
W zależności od tego, jakiego rodzaju jest Twoja skóra i jakie sprawia problemy, do wyboru masz kilka rodzajów peelingów chemicznych. Inne potrzeby w zakresie dogłębnego oczyszczania ma bowiem skóra wrażliwa a inne trądzikowa, stąd substancje aktywne stosowane w peelingach także są inne. W tym wypadku są nimi kwasy – mlekowy, migdałowy, salicylowy, azelainowy lub pirogronowy.
- skóra sucha – Mesopeel lactic
- skóra wrażliwa – Mesopeel lactic
- skóra normalna – Mesopeel mandelic
- skóra mieszana – Mesopeel mandelic, Mesopeel salicylic
- skóra tłusta – Mesopeel salicylic
- skóra trądzikowa – Mesopeel salicylic, Mesopeel azelan
- skóra z oznakami starzenia – Mesopeel azelan, Mesopeel piruvex
- skóra zanieczyszczona – Mesopeel piruvex
Mesoestetic Mesopeel – przegląd peelingów
Peelingi Mesopeel wyróżnia unikalna formuła, która ma charakter hydroglicerynowy. Dzięki temu łączy w sobie zalety preparatów opartych na alkoholu i tych żelowych. Efekt? Wolniejsza, ale za to bardziej równomierna i mniej drażniąca penetracja skóry, a co za tym idzie większa skuteczność i bezpieczeństwo zabiegu.
Mesopeel lactic (kwas mlekowy)
Kwas mlekowy jest alfahydroksykwasem, w naturalny sposób poprawia nawilżenie skóry oraz stymuluje produkcję włókien kolagenowych i elastylowych, dzięki czemu skóra staje się grubsza, jędrna i bardziej sprężysta. Kwas mlekowy działa również keratolitycznie, przeciwzapalnie i wybielająco. Jest bardzo dobrze tolerowany przez wszystkie typy skór, nawet wrażliwe skóry naczyniowe. Może być stosowany na delikatne okolice oczu.
Mesopeel mandelic (kwas migdałowy)
Kwas migdałowy należy do grupy alfa-hydroksykwasów (AHA), o działaniu złuszczającym, antybakteryjnym i przeciwstarzeniowym. Posiada największą wśród AHA masę cząsteczkową, która gwarantuje łagodne i bezpieczne działanie oraz równomierną penetrację do skóry. Kwas migdałowy wykazuje działanie dwukierunkowe. Z jednej strony reguluje odnowę komórkową, złuszczając wierzchnie warstwy naskórka, tym samym poprawia strukturę i koloryt skóry oraz działa przeciwzmarszczkowo. Z drugiej strony wykazuje silne działanie antybakteryjne i przeciwzapalne, dzięki temu łagodzi stany zapalne skóry i zmiany trądzikowe. Wpływa na produkcję kwasu hialuronowego w skórze, zapewniając jej ujędrnienie i długotrwałe nawilżenie.
Mesopeel salicylic (kwas salicylowy)
Kwas salicylowy jest betahydroksykwasem o właściwościach silnie lipofilowych, dzięki czemu reguluje pracę gruczołów łojowych (zmniejsza łojotok), działa komedolitycznie – wspomaga usuwanie zaskórników, oczyszcza skórę i zapobiega powstawaniu wyprysków. Znajduje zastosowanie w terapiach przeciwtrądzikowych z uwagi na silne działanie bakteriobójcze, grzybobójcze i przeciwzapalne. Ponadto stymuluje odnowę komórkową skóry, działa złuszczająco i odmładzająco. Redukuje niedoskonałości (rozszerzone pory, drobne zmarszczki) i przebarwienia, zwiększa napięcie skóry oraz rozjaśnia jej koloryt.
Mesopeel azelan (kwas azelainowy i salicylowy)
Połączenie 20% kwasu azelainowego i 20% kwasu salicylowego. Kwas azelainowy – stosowany w terapiach depigmentujących – posiada właściwości hamujące tyrozynazę, dzięki czemu wyrównuje koloryt skóry i rozjaśnia przebarwienia. Ponadto wykazuje działanie keratolityczne, reguluje proces keratynizacji naskórka (redukuje nadmierne rogowacenie), zmniejsza wydzielanie serum. Z uwagi na działanie przeciwzapalne i antybakteryjne polecany jest w terapiach przeciwtrądzikowych. Ma właściwości antyoksydacyjne.
Mesopeel piruvex (kwas pirogronowy i kwas mlekowy)
Kwas pirogronowy to alfaketokwas, który w roztworze wodnym ulega przekształceniu do kwasu mlekowego. Kwas pirogronowy ze względu na niewielki rozmiar cząsteczek, bardzo szybko penetruje w głąb skóry, ma działanie intensywnie remodelujące i naprawcze – stymuluje syntezę kolagenu, elastyny i gAg (glikozaminoglikanów) w skórze właściwej, dzięki czemu skóra ulega pogrubieniu, zyskuje jędrność i elastyczność. Kwas pirogronowy reguluje też pracę gruczołów łojowych i zmniejsza wydzielanie sebum. Dodatkowo z uwagi na działanie keratolityczne i antybakteryjne doskonale sprawdza się w terapii skór trądzikowych, eliminuje zaskórniki i zapobiega powstawaniu wyprysków. Kwas mlekowy jest alfahydroksykwasem, w naturalny sposób poprawia nawilżenie skóry, stymuluje syntezę ceramidów w naskórku oraz produkcję włókien kolagenowych i elastylowych w skórze właściwej, dzięki czemu skóra staje się grubsza, jędrna i bardziej sprężysta. Kwas mlekowy działa również keratolitycznie, przeciwzapalnie i wybielająco.