WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Preparaty CytoCare

Mezoterapia dobra na wszystko!

Ostrzykiwanie skóry kwasem hialuronowym lub osoczem bogatopłytkowym wspaniale ją nawilża, napina i ujędrnia, pobudza też naturalną produkcję kolagenu, regeneruje, a nawet stymuluje wzrost włosów. Z jakich zabiegów „z igłą” warto korzystać? Poleca nasz ekspert, dr n. med. Joanna Kuschill-Dziurda, lekarz medycyny estetycznej, dyrektor medyczny kliniki Medestetis w Krakowie.

dr n. med. Joanna Kuschill-Dziurda
Nasz ekspert: dr n. med. Joanna Kuschill-Dziurda, specjalista alergolog, internista,
lekarz medycyny estetycznej. Przebyła wiele kursów i szkoleń z dziedziny medycyny estetycznej
i anti-aging w kraju i za granicą, a posiadanie specjalizacji z zakresu chorób wewnętrznych pozwala jej na holistyczne podejście do każdego pacjenta, uwzględniające wpływ przeprowadzanych zabiegów na ogólne zdrowie. Członek m.in. Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging Polskiego Towarzystwa Lekarskiego. Dyrektor medyczny kliniki Medestetis w Krakowie. www.medestetis.pl

 

Silna rewitalizacja

Bardzo lubię zabieg mezoterapii, bo w zależności od wybranego preparatu pozwala szybko i skutecznie poprawić jakość skóry. Do zabiegów stosuję pełną gamę preparatów CytoCare na bazie kwasu hialuronowego. Nowością jest formuła CytoCare S Line – o silnym działaniu nawilżającym (jeszcze więcej kwasu hialuronowego!) i antyoksydacyjnym. Skóra staje się mocno zrewitalizowana, rozświetlona, promienna, jak nowa! Zabieg polecam osobom w każdym wieku, których skóra potrzebuje rewitalizacji i nawilżenia. Doskonale sprawdza się też na dekolcie czy dłoniach, a także w okolicach oczu.

Efekty zabiegu mezoterapii z zastosowaniem preparatu CytoCare S Line
Efekty zabiegu mezoterapii z zastosowaniem preparatu CytoCare S Line (fot. Beautymed.pl)

Bardzo lubię też zabieg ostrzykiwania skóry osoczem bogatopłytkowym (np. Proteal), który daje efekt szybkiej regeneracji i warto polecić go po lecie.

Techniki ostrzykiwania 

Zazwyczaj wykonuję zabiegi mezoterapii igłą, gdyż wtedy mogę łatwo kontrolować głębokość podania preparatu – w zależności od potrzeb pacjenta. Czasami sięgam też po kaniulę i ostrzykuję twarz techniką wachlarzową (z jednego nakłucia). To mniej inwazyjna metoda, gdyż wykonuje się mniej nakłuć – nie jest jednak przeznaczona do wszystkich zastosowań. Wybór zawsze uzależniam od konkretnych potrzeb pacjenta.

Okolice oczu

Latem delikatna i cienka skóra wokół oczu szybko ulega przesuszeniu i zwiotczeniu. W tej trudnej do pielęgnacji okolicy stosuję zwykle dwa preparaty do mezoterapii: CytoCare 532, jeśli skóra jest szara, zmęczona i przesuszona i potrzebuje solidnej dawki nawilżenia, oraz StretchCare – który mocno ujędrnia skórę (preparat może być stosowany na całej twarzy i ciele).

Preparaty Revitacare - Stretchcare

Swoje działanie StretchCare zawdzięcza połączeniu kwasu hialuronowego o wysokim stężeniu z witaminą B5 oraz kompleksem antyoksydantów DMAE. Zabieg nie tylko daje efekt natychmiastowej poprawy napięcia skóry (wskutek „obkurczenia” włókien kolagenowych i wzmocnienia tkanek podporowych skóry), ale też długotrwale stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu – dzięki czemu z czasem efekt poprawy napięcia się nasila.

Na twarz i ciało

Mezoterapię można stosować niemal na wszystkie partie ciała – dzięki wyspecjalizowanym preparatom pozwala skutecznie poprawić takie defekty, jak cellulit (CelluCare), utrata jędrności skóry, także na piersiach (StretchCare), czy wypadanie włosów i ich przerzedzenie (HairCare). W wypadku włosów bardzo dobre efekty daje też terapia osoczem bogatopłytkowym, można ją łączyć z mezoterpią HairCare.

Jak często wykonywać zabiegi?

Każdy pacjent jest inny i u niektórych osób wystarczy już jeden zabieg, aby zobaczyć satysfakcjonujące efekty. Zwykle jednak powtarza się je 3-5 razy co 1-2 tygodnie, a potem dla podtrzymania rezultatów – robi się co 1-3 miesiące zabieg podtrzymujący. Osocze bogatopłytkowe najlepiej robić co 21-28 dni w serii 3 zabiegów. Program i częstotliwość zabiegów dobieram jednak zawsze indywidualnie.

Medestetis Instytut Medycyny Estetycznej 
Iwona Odrowąża 18
30-009 Kraków 
tel. 502 728 225

www.medestetis.pl

Logo Medestetis

Dodaj komentarz

Podobne tematy


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki