WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Mezokoktail Nucleonix

Mezokoktajle Croma

Na temat zalet mezoterapii igłowej możecie przeczytać wiele artykułów na naszym portalu. W tym zabiegu wykorzystywane są tzw koktajle, zawierające specjalnie dobrane składniki, które sprawiają, iż mezoterapia igłowa jest tak skuteczna. Przedstawiamy mezokoktajle Croma.

Hair Revitalizing
Hair Revitalizing

Rewitalizacja włosów z Hair +

Gotowa do użycia formuła rewitalizacyjna, która zawiera kwas  fosfatydylocholinowy, ryboflawinę (witamina b2), nadtlenek dysmutazy i kompleks aminokwasowy. Zadaniem tych składników jest jednoczesna stymulacja cebulki włosa i poradzenie sobie z różnymi rodzajami łysienia.

Wskazania:

 • łysienie męskie i żeńskie
 • męskie łysienie przednio-ciemieniowe
 • promienie UV, stres, sytuacje poinfekcyjne
 • nieodpowiednie odżywanie, łysienie plackowate
 • wypadanie włosów po ciąży i w trakcie menopauzy

Główne składniki:

Kwas fosfatydyloholinowy – Zwiększa i stymuluje namnażanie się kilku typów komórek i działa w cyklu komórkowym, zwłaszcza w fazach G1 i S. Stymuluje wzrost i namnażanie komórek nabłonkowych cebulki włosa. Przystopowuje powstrzymujący efekt TGF-b1, który uruchamia fazę wzrostu włosa.

Ryboflawina (witamina B2) – W naturze występuje w roślinnych i zwierzęcych pokarmach (rośliny liściaste, wątroba, serce, nerki i po chodne mleka). Odgrywa ochronna rolę dla włosów, oczu, skóry, paznokci i mięśni. Jest głównym czynnikiem w reakcjach oksydacyjno-redukcyjnych energetycznego metabolizmu kilku komórek (wliczając w to też komórki cebulek włosowych).

Nadtlenek dysmutazy – Od narodzin, wolne rodniki są aktywne w naszym ciele, lecz podczas życia ich liczba wzrasta jako rezultat zewnętrznych czynników niszczących: zanieczyszczenie elektromagnetyczne, chemiczne i środowiskowe.Głównym składnikiem uzyskanym z nasion melona jest nadtlenek dysmutazy (SOD), który działa bezpośrednio jako przeciwutleniacz na system odpornościowy.

Nucleonix

Mezokoktail Nucleonix
Nucleonix

Gotowy do użycia mezokoktail składający się z nukleotydów DNA, wyciągu z zielonej herbaty i kwasu hialuronowego, których zadaniem jest wspólne działanie w celu stymulacji wewnątrzkomórkowego metabolizmu.

Wskazania:

 • regeneracja skóry
 • naprawa skóry (zniszczenia spowodowane promieniami UV)
 • blizny i zmiany chorobowe (po trądziku)
 • fotostarzenie się skóry
 • skóra uboga w estrogeny
 • skóra zestresowana, niedotleniona, dojrzała
 • skóra przed i po menopauzie

Główne składniki:

Nukleotydy DNA – Podstawowe zasady wszystkich procesów komórkowych przyczyniających się do tworzenia kwasów nukleinowych:

 • zwiększają proces syntezy białek
 • poprawiają metabolizm komórkowy
 • zwiększają replikację komórek
 • sprzyjają odnowie komórkowej

Wyciągi z zielonej herbaty – pełen mocy koncentrat cennych substancji. Ma zdolność do reaktywacji komórek, które zanikają, gdyż jest udowodnione, że polifenole i tokoferol (witamina E) mają ochronny wpływa na skórę w stosunku do wolnych rodników.

Algi – niebieska jednokomórkowa alga pełna chlorofilu, białek, wyjątkowych aminokwasów i lipidów. Również zawiera kompleks witamin ACE, tokoferol (witamina E) i jest w stanie ochronić skórę przed utlenianiem.

Kwas hialuronowy  – jeden z głównych składników tkanki łącznej odpowiedzialnej za nawilżenie i elastyczność.

Idebae antiaging

Idebae antiaging
Idebae

Wyjątkowy i niezwykle silny przeciwutleniacz z mocną formułą zawierającą Idebenon (syntetyczny wariant  koenzymu Q10) oraz DMAE (dwumetyloaminoetanol)

Wskazania:

 • do skóry twarzy i ciała
 • do zmarszczek, fald i zagnieceń
 • do rąk i stóp

Główne składniki:

Idebenon – Idebenon (C19-H30-05) to silny przeciwutleniacz i substancja przeciwstarzeniowa. Jest podobny w działaniu do  koenzymu Q10, którego jest syntetyczna wersja. Jednakże jest od niego lepszy, ponieważ w warunkach niedotlenienia CoQ10 może zmienić funkcję z przeciwutleniającej na utleniającą, co powoduje szybką produkcje wolnych rodników niszczących komórki organizmu. Innymi słowy Idebenone spełnia takie same właściwości jak CoQ10 bez ryzyka reakcji utleniającej.

DMAE  –  silny regulator, pochodna kompleksu witaminy B.  DMAE, czyli dwumetyloaminoetanol, powoduje natychmiastowy lifting, szybkie, czasowe wygładzenie zmarszczek w istocie polegające na gwałtownym pęcznieniu komórek tkanki skóry, tak zwanych fibroblastów. Zwiększa jędrność i elastyczność skóry a także osłabienie procesów starzenia i ogólna poprawę kondycji skóry.

Kwas hialuronowy – Kwas hialuronowy to związek, który wiąże wodę w naskórku. W skórze ludzkiej kwas ten jest składnikiem macierzy międzykomórkowej skóry właściwej. W młodej skórze kwasu hialuronowego jest pod dostatkiem, co gwarantuje jej nawilżenie, sprężystość i brak zmarszczek. Z wiekiem ilość kwasu maleje. W późniejszym czasie skóra człowieka się starzeje, traci zdolność wiązania wody i powstają zmarszczki. Jedna cząsteczka kwasu hialuronowego jest w stanie związać ok. 250 cząsteczek wody.

Revital celluform

Revital Celluform
Revital Celluform

Nowoczesna specjalna formuła, której działanie można porównać do miękkiej (łagodnej) liposukcji, jej podstawowe działanie możemy porównać do działania wyciągu z soi czy kwasu nikotynowego (witamina PP), jest on agonista receptorów o wysokiej skuteczności (czynnej) w przypadkach zatrzymania wody i lokalnych złogów tłuszczu.

Wskazania:

 • Otyłość i zlokalizowane złogi tłuszczu
 • cellulit
 • uboga mikro-cyrkulacja
 • dotlenienie tkanek

Podstawowe składniki:

Wyciąg z soi – Pochodząca z ziaren soi lecytyna ma wspaniałe działanie w redukcji tłuszczu. Używana w medycynie jako lek o działaniu anty-cholesterolowym i anty-trójglicerydowym ostatnio znajduje zastosowanie w kosmetyce w redukcji zastojów tłuszczowych i cellulitu. Wyciąg z lecytyny pomaga naszemu organizmowi eliminować i przekształcać tłuszcz w energię w naturalny sposób. W konsekwencji; pośladki, uda, ramiona i brzuch stają się szczuplejsze. Jest to naturalna substancja całkowicie bezpieczna i dobrze tolerowana.

Kwas deoksycholowy (Deoxycholic acid) – W ludzkim organizmie kwas ten jest aktywny w  zawiesinie tłuszczu w celu uzyskania absorbcji (wchłaniania) w jelicie.

Witamina PP (Nicotinamide) – Kwas nikotynowy obniża poziom cholesterolu, rozszerza naczynia krwionośne(może powodować zaczerwienienia i uderzenia gorąca) i podwyższa ciśnienie tętnicze. To wszystko skutkuje zwalczeniem cellulitu.

SkinFill vitamin C

Skin Fill VitaminC
Skin Fill VitaminC

Jest szczególnie rekomendowany do użycia wraz z wypełniaczami na bazie usieciowanego kwasu hialuronowego Princess Filler aby przedłużyć utrzymywanie się produktu a także produkcję kolagenu.

Wskazania:

 • duży wzrost rozjaśnienia skóry
 • powoduje, że skóra jest wzmocniona i elastyczna
 • redukuje nadmierną pigmentację
 • działanie przeciwstarzeniowe

Główne składniki: 

Witamina C (kwas askorbinowy) – Witamina C jest jednym z najmocniejszych naturalnych przeciwutleniaczy czyli neutralizuje wolne rodniki uszkadzające komórki naszego ciała, lecz najprawdopodobniej jedną z najsłabszych witamin w naturze. Związane jest to z tym, że jest łatwo niszczona przez światło, temperaturę, gotowanie, kontakt z powietrzem. Jako, że ludzkie ciało jest niezdolne do niezależnego magazynowania i syntetyzowania witaminy C, jej użycie do wewnętrzno-dermalnych celów odgrywa niezastąpioną rolę jako współczynnik aktywowania metabolizmu komórkowego. Stymuluje ona wzrost syntezy tkanek biologicznych oraz rozwój nowych włókien kolagenowych i substancji łącznych. Witamina C kontroluje 3 geny (Pro A1, A2 i A3), które są zaangażowane w syntezę protokolagenu oraz jest zaangażowana w syntezę białkowego RNA.

Vitjal Revitalizing mix

Vitjal
Vitjal

Specjalna kombinacja witamin, aminokwasów i kwasu hialuronowego w jednym produkcie pomaga walczyć z procesami starzenia się skóry.

Wskazania:

 • Do małych zmarszczek
 • Zwiotczała o odwodniona skóra
 • Twarz, szyja, dekolt
 • Kolana, dłonie, stopy
 • powoduje, że skóra jest wzmocniona i elastyczna
 • redukuje nadmierną pigmentację
 • działanie przeciwstarzeniowe.

Główne składniki:

Kwas hialuronowy – Kwas hialuronowy to związek, który wiąże wodę w naskórku. W skórze ludzkiej kwas ten jest składnikiem macierzy międzykomórkowej skóry właściwej odpowiedzialnym na odpowiednie nawilżanie przez co uelastycznianie skóry.

Koenzymy:

LIPOIC ACID – Kwas tiooktanowy albo liponowy jest uznawany na całym świecie za jeden z najlepszych przeciwutleniaczy, ze względu na zdolność do neutralizowania wolnych rodników zarówno w obszarach tłustych jak i wodnych komórek.

N-ACETYLCYSTEINE – Cysteina to jeden z 20 aminokwasów tworzących białka. Znany jako NAC jest nietoksyczną substancją z silnym działaniem przeciwutleniającym.Struktura jego molekuł umożliwia łatwą penetracje powierzchni (błony) komórkowej. NAC odgrywa główna role w utrzymywaniu odpowiedniego poziomu GSH(tripeptyd pełniący w komórce funkcje antyoksydacyjne) w komórkach poprzez ich ochronę przed zewnętrznymi czynnikami uszkadzającymi i ich działaniom toksycznym

Witamina D – Odgrywa aktywną rolę w podstawowym procesie metabolicznym komórek. Zapewnia zdrowy i atrakcyjny wygląd skóry

Witamina B – Jak większość witamin z grupy B wpływa na przemianę materii. Przyspiesza regenerację skóry, uelastycznia ją i wygładza. Wywiera korzystne działanie na funkcjonowanie centralnego systemu nerwowego, zmniejsza objawy stresu, koi podrażnienia skóry. Utrzymuje prawidłowy stan skóry, reguluje pracę gruczołów łojowych, normalizuje tłustą cerę, pomaga walczyć z trądzikiem, ma silne działanie przeciwzmarszczkowe, wspomaga pracę tarczycy. Przywraca włosom sprężystość, powstrzymuje ich siwienie i wypadanie.

Lighteyes Ultra

Light Eyes Ultra
Light Eyes Ultra

Innowacyjny koktajl rewitalizujący, który zawiera ruszczyk, witaminę C i antyoksydanty. Poprawia mikrokrążenie oraz elastyczność skóry wokół oczu.

Wskazania:

 • ciemne kręgi wokół oczu
 • obrzęk powiek
 • korekcja cienkich zmarszczek 

Efekty:

 • poprawa mikrokrążenia
 • zwiększenie elastyczność skóry wokół oczu
 • wygładzenie małych zmarszczek wokół oczu
 • zmniejszenie objętości płynów gromadzonych wokół oczu

Główne składniki:

Ruszczyk – działa korzystnie na system naczyń krwionośnych, na który ma silny tonizujący efekt. Dodatkowo posiada silne właściwości drenujące.

Jagoda – antyoksydanty zawarte w owocach jagód sprawiają, że komórki skóry stają bardziej elastyczne i trwałe. Hamują działanie wielu enzymów odpowiedzialnych za destrukcję kolagenu oraz tych zmniejszających elastyczność tkanek. Antyoksydanty mają także pozytywny wpływ na ścianki naczyń krwionośnych, redukując poziom odkładających się tam glikoprotein – sprzyjają w ten sposób normalizacji odporności i elastyczności naczyń.

Rozmaryn – dzięki jego tonizującym właściwościom i stymulacji krążenia to wspaniały przeciwobrzękowy składnik, podnoszący skuteczność drenażu.

Heksapeptydy. Argilerine* to proteina reprodukująca efekt podobny do botoksu. Rozciąga zmarszczki mimiczne dzięki zdolności hamowania nadmiernej kurczliwości fibroblastów i redukuje presję na kolagen, generując efekt rozkurczania. To substancja powstała z kombinacji 6 aminokwasów działających na skórę, redukująca napięcie mięśni skóry twarzy, odpowiedzialne z powstawanie zmarszczek mimicznych.

Kwas hialuronowy jest składnikiem decydującym o skuteczności tej wyjątkowej kombinacji.

Up Grade

Up Grade
Up Grade

Nowy doskonały przeciwutleniacz o wielokierunkowym działaniu. UP GRADE to ekskluzywny preparat do rewitalizacji. Zawiera kwas hialuronowy, idebenon, koenzymy, nukleotydy i witaminy, które podnoszą elastyczność, świetlistość oraz nawilżanie skóry i osiągają widoczny efekt przeciwzmarszczkowy. Szczególnie ważna jest tu N-acetylcysteina, substancja o wysokiej, antyoksydacyjnej sile działania. Odgrywa kluczową rolę w utrzymywaniu właściwego poziomu glutationu (GSH) w komórkach, chroniąc je przed uszkodzeniem przez zewnętrzne składniki i ich toksycznym wpływem.

Wskazania:

 • Bardzo odwodniona skóra
 • Skóra niedotleniona
 • Skóra nieodżywiona
 • Zniszczona i zestresowana skóra
 • Zmarszczki na szyi i dekolcie

Efekty:

Poprawa:

 • Nawilżenia
 • Elastyczności
 • Promienności
 • Struktury naskórka

Główne składniki:

Witaminy – Kompleks multiwitamin odgrywa aktywną rewitalizującą rolę w metabolizmie komórek tkankowych. Zawarte w nich aktywne substancje przeciwdziałają niedoborom immunoodporności i są niezastąpione dla uzyskania pełnowartościowej struktury skóry, poprawiają zdrowie i nadają jej młodzieńczy wygląd, chroniąc przed pierwszymi objawami starzenia.

Kwas hialuronowy – Jeden z podstawowych składników tkanki łącznej, nadaje szczególne właściwości odpornościowe skórze, utrzymując ją w dobrej kondycji. Brak tego kwasu prowadzi do powstawania zmarszczek i uszczerbków urody.

Aminokwasy – Organiczne molekuły stanowią główny element protein. Ich podstawową funkcją jest wspomaganie syntezy protein, niezbędnych do odmłodzenia komórek skóry.

Nukleotydy – Główny komponent wszystkich procesów wewnątrzkomórkowych, wspomagają proces powstawania kwasów nukleinowych.

 • wpływają na syntezę protein
 • usprawniają metabolizm komórkowy
 • sprzyjają odnowie komórkowej

Idebenon – najlepszy dostępny antyoksydant i substancja „anty-age” o działaniu analogicznym do koenzymu Q10, posiadający nawet przewyższające go właściwości. Nie powoduje wytwarzania wolnych rodników w warunkach wysokiego natlenienia. Idebenon wychwytuje wolne rodniki w mitochondriach, co wpływa na redukcję uszkodzeń DNA i utrzymuje właściwy poziom ATP.

Koenzymy: Kwas liponowy – Uważane za jedne z najlepszych antyoksydantów dzięki zdolności neutralizowania wolnych rodników, zarówno w tkance tłuszczowej, jak i wodnym środowisku struktury komórek.

White In

White In
White In

Pierwsza prawdziwa odpowiedź na leczenie przebarwień skóry – White In. White In to jedyny produkt na bazie arbutyny, który hamuje produkcję melaniny oraz znacząco redukuje ilość melaniny na poziomie skóry.

Główne składniki:

Arbutyna jest to naturalna substancja, którą otrzymuje się z mącznicy lekarskiej. Jest ona pochodną hydrochinonu, ale nie jest toksyczna. Działanie zaczyna się od procesu syntezy melaniny oraz enzymu (tyrozyny), który odpowiada za katalizowanie reakcji. W produkcie White in, arbutyna ma większe oddziaływanie ze względu na nanostruktury, takie jak cyklodekstryny β.

Pro  White (nazwa chemiczna Palmitynian Dimetylometoksy chromanylu) – to cząsteczka pochodzenia syntetycznego, podobna do arbutyny, ale bardziej wydajna. Wnika do komórek w szybszy i łatwiejszy sposób na drodze dyfuzji oraz łączy się z tyrozyną, blokując produkcję melaniny. Oczyszcza już wyprodukowaną melaninę, dzięki bezpośredniemu działaniu utleniacza.

Kwas azelainowy  wytworzony na bazie drożdży; posiada podwójny mechanizm działania, ponieważ jest zarówno antyoksydantem jak i inhibitorem melanogenezy. Nie powoduje podrażnienia skóry.

Glutation jest doskonałym antyoksydantem wytwarzanym przez organizm ludzki. Neutralizuje wolne rodniki. Najnowsze badania wskazują, że glutation w połączeniu z arbutyną oraz innymi substancjami wzmacniają wpływ czynników o działaniu depigmentacyjnym, co pozwala na zmniejszenie czasu działania i zwiększenie efektywności substancji wybielających – wyrównanie kolorytu skóry oraz rozjaśnienie plam i przebarwień

Efekty serii iniekcji mezokoktajlem White In:

 • Stopniowe zmniejszanie pigmentacji na obszarze skóry, na którym był zastosowany preparat, już od pierwszego leczenia.
 • Zapobieganie pigmentacji słonecznej.
 • Cera staje się wyraźnie rozjaśniona, bardziej elastyczna.
 • Koloryt skóry zostaje zdecydowanie wyrównany.
 • Całkowity efekt wybielania w przypadku ostudy.

Wskazania

 • Zmiany naskórka
 • Plamy Café au lait
 • Plamy posłoneczne   (twarz, dekolt, spód dłoni i stóp)
 • Plamy starcze
 • Piegi
 • Skórno-naskórkowego rozsiane
 • Ostuda (melasma/chloasma)
 • Pozapalne przebarwienia
 • Zapobieganie przebarwieniom u pacjentów leczonych lekami uczulającymi na słońce.

Szczególnie ważne jest, aby konsekwentnie zwracać szczególną uwagę na promieniowanie słoneczne przez cały rok. Każdy zabieg wybielania będzie krótkotrwały o ile nie będzie zastosowana odpowiednia ochrona skóry przed promieniowaniem ultra fioletowym. W przypadku długotrwałej ekspozycji na działanie promieni słonecznych (np. wczasy nad morzem), należy stosować krem z wysokim współczynnikiem ochrony. Zaleca się również, aby stosować krem przeciwsłoneczny na dzień przez cały rok.

Proshock Shape

Proshock Shape
Proshock Shape

To  innowacyjny preparat do zwalczania cellulitu, zwłaszcza cellulitu włóknistego oraz zwiotczenia skóry. Zawiera kolagenazę, enzymy roślinne i aktywatory metaboliczne. Najważniejszym składnikiem preparatu Proshock Shape jest kolagenaza – enzym z grupy metaloproteinaz, który rozbija włókna kolagenu występujące w tkance łącznej. Produkt jest bardzo bezpieczny, można go podawać zarówno bezpośerednio w tkankę tłuszczową, jak i powierzchniowo. Proshock Shape, dzięki kolagenazie, poprawia też strukturę tkanki łącznej modelując przez to sylwetkę. 

Główne składniki:

Kolagenaza – enzym z grupy metaloproteinaz, który rozbija włókna kolagenu występujące w tkance łącznej

Rozmaryn lekarski – sprzyja stymulacji krążenia podnosząc skuteczność drenażu

Hialuronian sodu -nawilża poprawiając napięcie i jędrność skóry

Ekstrakt z papai – ujędrnia skórę, odżywiając ją i dostarczając witamin

Kwas linolowy – odpowiada za prawidłowe nawilżenie skóry, stanowi składnik cementu międzykomórkowego warstwy rogowej

Kofeina poprawia krążenie w skórze, co ułatwia jej detoksykację i zwiększa dotlenienie tkanek. Sama kofeina działa także lipolitycznie na tkankę tłuszczową w tkance podskórnej.

Amerykańskie Towarzystwo Chirurgii Plastycznej przeprowadziło kliniczne doświadczenia z miejscowym przączaniem kolagenazy, uzyskując w nich bardzo dobre wyniki. Badanie wykazało, że w obszarze ciała poddanemu leczeniu zauważalna była znaczna redukcja cellulitu. Powierzchnia cellulitu zmniejszyła się o 74% po 1 tygodniu, o 89% po 1 miesiącu i o 86% po 3 miesiącach. Zastrzyki kolagenazy Proshock Shape w leczeniu cellulitu są w pełni bezpieczne, a najlepsze efekty przynoszą w połączeniu z zabiegami Revital Celluform.

Dodaj komentarz

Podobne tematy


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki