WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

mesoestetic mesohyal – komplesowa gama koktajli do mezoterapii

Mezoterapia to jeden z najpopularniejszych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, zalecanych do korekcji zmian natury estetycznej, takich jak starzenie się i wiotczenie skóry, cellulit czy łysienie. Efekt uzyskuje się dzięki połączeniu fizycznej stymulacji skóry przez igłę oraz działanie w skórze koktajlu substancji czynnych. Kompleksową gamę koktajli do mezoterapii znajdziemy w ofercie mesoestetic mesohyal.

Mezoterapia zapewnia optymalne dostarczenie substancji aktywnych do skóry właściwej oraz lepsze efekty niż przy innych metodach aplikacji. To miejscowa, nieinwazyjna procedura medyczna, komfortowa dla pacjenta, ponieważ nie wymaga specjalnego przygotowania przed zabiegiem, a po zabiegu można natychmiast wrócić do swoich obowiązków. Ryzyko działań niepożądanych jest minimalne.

ampułka

Wyroby medyczne wykorzystywane w mezoterapii
– mesoestetic mesohyal

Mesohyal to najszersza gama wyrobów medycznych certyfikowanych CE klasy III, służących do podania śródskórnego w zabiegach na twarz i ciało. To plastyczne, bezpieczne i wydajne w użyciu preparaty, z powodzeniem wykorzystywane w różnorodnych zabiegach anti-aging, mogą być stosowane samodzielnie lub jako składowe koktajli. Dają natychmiastową i długotrwałą poprawę wyglądu skóry.

Produkty gamy mesohyal zawierają kwas hialuronowy w połączeniu z różnymi substancjami aktywnymi, takimi jak: witaminy, koenzymy i aminokwasy, które są dobrze tolerowane, doskonale się wchłaniają i integrują w skórze właściwej. Dostarczanie tych substancji wspomaga produkcję kolagenu i elastyny, przywracając gęstość skórze.

strzykawkaGama produktów mesohyal:

 • mesohyal kwas hialuronowy – odżywia i nawilża naskórek i skórę, zwiększa elastyczność skóry, wygładza drobne i powierzchowne zmarszczki,
 • mesohyal dmae – przywraca jędrność starzejącym się tkankom, efektywnie przeciwdziałając wiotczeniu skóry,
 • mesohyal nctc 109 – koryguje zmarszczki, zapobiega starzeniu, biorewitalizuje skórę,
 • mesohyal krzem organiczny – stabilizuje i utrzymuje strukturę tkanek skóry, stymulując wytwarzanie fibroblastów i wspierając biosyntezę włókien kolagenowych, elastyny i proteoglikanów,
 • mesohyal x-dna – chroni błonę komórkową przed działaniem wolnych rodników i stymuluje naprawę skóry poprzez wspieranie syntezy kolagenu,
 • mesohyal biotyna – rekompensuje niedobór witamin i minerałów w skórze głowy, odpowiedzialny za osłabienie i przedwczesne wypadanie włosów,
 • mesohyal oligoelementy – aktywuje procesy metaboliczne skóry i stymuluje wzrost oraz biologiczne funkcje komórkowe, wzmacniając tym samym strukturę skóry i zmniejszając objawy starzenia.,
 • mesohyal wyciąg z karczocha – ma działanie oczyszczające, stymulujące odprowadzanie limfy oraz zmniejszające zatrzymywanie płynów w tkankach, obrzęki i uczucie opuchnięcia,
 • mesohyal L-karnityna – L-karnityna działa antycellulitowo oraz zwiększa metabolizm komórkowy,
 • mesohyal wyciąg z nostrzyka – zwiększa mikrokrążenie i zmniejsza zatrzymywanie płynów. wspiera odprowadzanie limfy i aktywuje powrotny przepływ krwi,
 • mesohyal witamina C – łagodzi i zapobiega uszkodzeniu oksydacyjnemu komórek naskórka, spowodowanemu przez promieniowanie UV. Rozjaśnia skórę i działa przeciwrodnikowo.

Mezoterapia skóry twarzy

twarz

Techniki iniekcji:

Najlepsze rezultaty w mezoterapii twarzy osiąga się dzięki połączeniu 4 technik iniekcji:

 • technika śródskórnych nakłuć na całym obszarze zabiegowym,
 • technika punkt po punkcie, by wzmocnić efekty nakłuć w niektórych obszarach,
 • śródskórne grudki na policzkach, w okolicach uszu, kącikach ust i konturach twarzy,
 • mezoterapia retrotrasująca w przypadku wyraźnych oznak starzenia, takich jak zmarszczki o średniej głębokości.

Zaleca się rozpoczęcie mezoterapii twarzy od dostarczenia skórze niezbędnych mikroskładników w postaci mesohyal kwas hialuronowy oraz w celu stymulacji substratu skórnego, przy jednoczesnym wzmocnieniu działania aktywnych substancji wstrzykiwanych w kolejnych zabiegach.

Mesohyal kwas hialuronowy działa szybko i efekty utrzymują się długo. Aby osiągnąć pełen efekt terapii i zapewnić skórze długotrwały zdrowy wygląd, zaleca się wykonywanie co sześć-osiem miesięcy zabiegów podtrzymujących efekty kuracji. W zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta można skracać lub wydłużać czas pomiędzy zabiegami.

Mezoterapia ciała

ciało

Zalecana strzykawka:
5 lub 10 ml

Techniki iniekcji:

 • punkt po punkcie,
 • śródskórne grudki.

Mesohyal nostrzyk to polecany składnik wszystkich koktajli do mezoterapii ciała, ponieważ stymuluje krążenie krwi i idealnie nadaje się do zabiegów na wszystkich rodzajach cellulitu.

Zaleca się następujące kroki podczas pierwszego zabiegu mezoterapii ciała:

1. Stymulacja mikrokrążenia krwi za pomocą iniekcji mesohyal nostrzyka (2 ml) wzdłuż osi naczyniowych kończyn górnych i dolnych oraz obszaru okołokręgosłupowego.
2. Użycie zalecanego koktajlu zgodnie ze zdiagnozowanym rodzajem cellulitu.

Ważne zalecenia po zabiegu! Pacjenci powinni unikać ekspozycji na słońce oraz korzystania z sauny, basenów i siłowni do momentu zagojenia skóry. Zaleca się stosowanie preparatów o działaniu regenerującym oraz naprawczym. Przez cały okres trwania kuracji należy stosować krem z wysokim filtrem przeciwsłonecznym (SPF 50+).

Widoczne efekty

Gama preparatów mesohyal to plastyczne, bezpieczne i wydajne w użyciu produkty, z powodzeniem wykorzystywane w różnorodnych zabiegach anti-aging na twarz i ciało. Dają natychmiastową i długotrwałą poprawę wyglądu skóry.

Czas trwania zabiegu wynosi od 20 do 30 minut.
Liczba zalecanych zabiegów:

 • na twarz: od 5 do 10 zabiegów w dwutygodniowych odstępach,
 • na ciało: od 8 do 12 zabiegów w siedmiodniowych odstępach.

Kontynuacja: pacjenci powinni wykonywać regularne zabiegi dopełniające co 6 do 8 miesięcy, w celu podtrzymania efektów. Okres ten może być dłuższy bądź krótszy w zależności od reakcji pacjenta na zabieg i pożądanego efektu.

twarz nogi

Dodaj komentarz

Podobne tematy

Kobieta na plaży

Wakacyjny look przez cały rok

Co należy robić, aby jeszcze długo po wakacjach słyszeć pytania – pięknie wyglądasz, wróciłaś z urlopu? Oto 5 sposobów na […]


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki