WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

mesoestetic age element

Mesoestetic age element – epigenetyczna pielęgnacja anti-aging

Mesoestetic age element to przeciwstarzeniowe zabiegi terapeutyczne najnowszej generacji, inspirowane najbardziej zaawansowaną technologią medyczno-kosmetyczną, spełniające potrzeby najbardziej wymagających skór, z możliwością personalizacji. Wykorzystują [meso]epigen system – pierwszy kompleks przeciwstarzeniowy o udowodnionym działaniu epigenetycznym. Co to dokładnie oznacza? Jak wyglądają terapie i na jakie efekty możesz liczyć?

mesoestetic

Czym jest epigenetyka?

Genetyka i styl życia determinują potrzeby każdego rodzaju skóry. Tylko w 20% wpływ na to, w jakim tempie i w jaki sposób się starzejemy, mają geny. Pozostałe 80% to działanie środowiska zewnętrznego, stylu życia, stresu. Badania wykazały, że czynniki te mogą wpływać na mechanizmy epigenetyczne i ekspresję genów, przyspieszając pojawianie się objawów starzenia się skóry. Zrozumienie więc języka kodującego mechanizmy epigenetyczne, które regulują odpowiednią ekspresję genów, jest kluczowe dla spowolnienia i odwrócenia skutków procesu starzenia.

Epigenetyka to rozwijający się dynamicznie obszar badań, który m.in. umożliwia lepsze zrozumienie funkcjonowania komórek macierzystych, ewolucji człowieka i procesu starzenia się. Obejmuje badania oraz analizy wszystkich procesów i reakcji chemicznych, które modyfikują aktywność DNA bez wpływu na jego sekwencję.

Mesoestetic age element to kompletne, innowacyjne, dopasowane indywidualnie zabiegi, które redukują istniejące oznaki starzenia i zapobiegają powstawaniu kolejnych zmian, opierając się na epigenetycznych składnikach aktywnych. Zapewniają jędrniejszą, jaśniejszą i widocznie młodszą skórę.

age element mesoestetic
Efekty terapii obejmującej zabieg i pielęgnację domową mesoestetic age element anti-wrinkle
mesoestetic age element
Efekty terapii obejmującej zabieg i pielęgnację domową mesoestetic age element firming

Inteligentny aktywator mechanizmów młodości

W zabiegach wykorzystano opatentowany [meso] epigen system, który wspomaga mechanizmy regeneracji komórek, zwiększając produkcję białek i wydłużając żywotność komórek. Zawiera trzy epigenetyczne składniki aktywne o synergicznym działaniu anti-aging:

  • Kwas szikimowy – przedłuża żywotność komórek, aktywując proteiny młodości – białka SIRT1, które spowalniają proces starzenia i sprzyjają długowieczności komórek wspomagając procesy naprawcze DNA i stymulując usuwanie toksyn w procesie autofagii,
  • Kwas maślinowy – zwiększa ekspresję genów strukturalnych, odpowiedzialnych za produkcję kolagenu, elastyny, kwasu hialuronowego, ujędrniając, zagęszczając i nawilżając skórę.
  • Izokwercetyna – silny antyoksydant, chroni skórę przed działaniem wolnych rodników, rozjaśnia, wspomaga mechanizmy regeneracji komórek, zwiększając syntezę białek i wydłużając żywotność komórek.

Diagnoza skóry

Różne rodzaje skóry mają różne wymagania. Personalizacja terapii zapewnia maksymalne rezultaty każdego zabiegu i zwiększa jego działanie. Umożliwia to unikalna technologia diagnostyczna mesoestetic age element system diagnostyczny, który analizuje zmiany w przebiegu procesu starzenia i definiuje indywidualnie dobierane terapie dla każdego pacjenta w zależności od potrzeb skóry. Test diagnostyczny zawiera zestaw pytań dotyczących potrzeb skóry i stylu życia w celu identyfikacji zmiennych epigenetycznych, które wpływają na proces starzenia. Na podstawie wyników dobierana jest indywidualnie najlepsza kompletna terapia.

Kompletna 5-etapowa terapia mesoestetic age element

  1. Diagnoza potrzeb skóry – pozwala zdefiniować indywidualną terapię.
  2. Przygotowanie – dokładne oczyszczenie skóry.
  3. Stymulacja – aplikacja roztworu złuszczającego w celu wzmocnienia bariery naskórkowej i zwiększenia/optymalizacji przenikania substancji aktywnych w głąb skóry
  4. Aktywacja – dostosowanie terapii w zależności od rodzaju skóry i problemu, dzięki czemu zaspokojone zostają wszystkie potrzeby skóry – włączając intensywną stymulację, regenerację, poprawę jędrności i gęstości skóry, rozświetlenie. Polega na wymieszaniu kremu age element hydrabalance cream ze składnikami aktywnymi zawartymi w boosterze zarekomendowanym podczas diagnozy. Tak przygotowana emulsja jest nakładana na skórę za pomocą specjalnego masażu.
  5. Wzmocnienie – to etap indywidualnego wzmocnienia kondycji skóry poprzez aplikację indywidualnie dobranej maski w celu dostarczenia skórze dodatkowych składników aktywnych, uzupełniających pielęgnację (crystal fiber mask lub instant firming mask).
age element zabieg

Boostery mesoestetic age element:

Brightening booster – skoncentrowany koncentrat rozświetlający i rewitalizujący skórę na bazie kwasu fitowego, witaminy C, niacynamidu.

Firming booster – ujędrniający koncentrat z efektem liftingu, zawiera ekstrakt z komórek macierzystych jagód Goji, bogaty w fitoskładniki odżywcze i białka, oraz [meso]lift complex z
oczyszczoną frakcją ekstraktu bogatego w łańcuchy cukrowe owsa. Stymuluje syntezę kolagenu i elastyny, ujędrnia i poprawia elastyczność skóry, zmniejsza głębsze zmarszczki i przywraca owal twarzy.

firming booster mesoestetic

Anti-wrinkle booster – koncentrat o wielokierunkowym działaniu przeciwstarzeniowym z peptydem Acetyl Hexapeptide-1. Wykazuje intensywne działanie przeciwzmarszczkowe – wygładza skórę, redukuje drobne zmarszczki i zmarszczki mimiczne. Pigmenty soft focus natychmiast w widoczny sposób redukują zmarszczki mimiczne i drobne linie.

anti-wrinkle booster mesoestetic age element

Redensifying booster – skoncentrowany preparat o intensywnym działaniu nawilżającym i odżywczym. Zapewnia jędrność i elastyczność, poprawia napięcie skóry. Zawiera połączenie czterech różnych form molekularnych kwasu hialuronowego, a także kompleks odżywczy oparty na połączeniu masła cupuacu, masła z orzechów macadamia z olejem z awokado.

redensifying booster mesoestetic age element

Pielęgnacja domowa mesoestetic age element

Aby wzmocnić i podtrzymać efekty terapii, zalecana jest domowa pielęgnacja kosmeceutykami mesoestetic age element o działaniu epigenetycznym, zamkniętych w pięknych ecoopakowaniach ze szkła (kremy pod oczy mają ceramiczne aplikatory o działaniu chłodzącym). Pełna terapia obejmuje 5 zabiegów (co tydzień) i kompleksową pielęgnację domową dobraną do potrzeb skóry. Są to:

Kuracje rozświetlające – o intensywnym działaniu antyoksydacyjnym, zapobiegają przedwczesnemu starzeniu i rozjaśniają cerę, nadając jej młodzieńczego blasku, na bazie witaminy C i kwasu hialuronowego.

mesoestetic age element kuracje rozświetlające

Kuracje ujędrniające – o działaniu natychmiastowo ściągającym, zmniejszają wiotkość i poprawiają owal twarzy. Zawierają peptydy i składniki fitoaktywne.

mesoestetic age element kuracje ujędrniające

Kuracje przeciwzmarszczkowe – aktywują mechanizmy regeneracji skóry, zmniejszają widoczność zmarszczek i linii mimicznych oraz zapobiegają powstawaniu nowych. Wykorzystano w nich roślinny retinol i biopeptydy.

mesoestetic age element kuracje przeciwzmarszczkowe

Kremy są dostępne w gabinetach medycyny estetycznej i kosmetologicznych oraz w sklepie: www.topestetic.pl

Partnerem metamorfozy w Dr Jerschina Face & Body Clinique jest:

mesoestetic

www.mesoestetic.pl
www.facebook.com/mesoesteticpolska
www.instagram.com/mesoestetic.poland/

metamorfoza dr Jerschina

Dodaj komentarz

Gabinety

Podobne tematy

LIVE – efekty metamorfoz!

Rozmawiamy o zabiegach mesoestetic, jakim dr Barbara Jerschina poddała uczestniczki metamorfoz. Zobaczcie efekty!


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki