WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

liftingu piersi z zastosowaniem nici Aptos

Lifting piersi za pomocą nici!

Marzysz o jędrnym biuście, ale nie chcesz stosować implantów? Poznaj metody liftingu piersi (bez blizn i cięć chirurgicznych!) z zastosowaniem nici liftingujących. O tym, na czym polegają i dla kogo są przeznaczone, mówi dr n. med. Tadeusz Witwicki, chirurg plastyk.

Dr n. med. Tadeusz Witwicki

Nasz ekspert: dr n. med. Tadeusz Witwicki, specjalista z dziedziny chirurgii plastycznej, rekonstrukcyjnej i estetycznej. Kształcił się na warszawskiej Akademii Medycznej oraz odbywał szkolenia w Pekinie, Glasgow, Los Angeles i Gandawie. Regularnie bierze udział w europejskich zjazdach z zakresu swojej specjalności. Od przeszło 20 lat prowadzi własną praktykę lekarską. Członek zalożyciel Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging, Członek zwyczajny Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej, Członek Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej. Prowadzi szkolenia z zakresu rekonstrukcji piersi dla lekarzy. Autor licznych publikacji z zakresu chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej. www.drwitwicki.pl

Chirurgia plastyczna, nadążając za wymaganiami stawianymi przez kobiety, wprowadziła małoinwazyjne zabiegi podnoszące piersi oraz odmładzające i podnoszące okolicę dekoltu. Marka Aptos wprowadziła na rynek dwie innowacyjne metody liftingu opadających piersi z zastosowaniem nici. Możesz zdecydować się na trwały „podskórny biustonosz” z wykorzystaniem stałych nici wykonanych z polipropylenu (bezpiecznego dla organizmu materiału, znanego w chirurgii od ponad 50 lat) lub uzyskać efekt czasowy (2-3 lata) – z zastosowaniem wchłanialnych nici. Zobacz, na czym polegają te zabiegi i jakich efektów możesz się spodziewać.

liftingu piersi z zastosowaniem nici Aptos

Podskórny biustonosz

To prawdziwy hit! W opatentowanej przez światowej sławy chirurga dr. Marlena Sulamanidze metodzie stosuje się nici niewchłanialne. Zabieg jest idealny dla kobiet ze średnim biustem, który zaczyna poddawać się grawitacji i opadać (np. po ciąży i karmieniu, na skutek upływu czasu). Jego celem nie jest zmiana objętości piersi, ale ich uniesienie i zabezpieczenie przed późniejszym opadaniem (poprzez zastosowanie przejścia podobojczykowego – to „podciąga” trwale biust). Uzyskany efekt jest trwały i nie wymaga powtarzania, a piersi wyglądają tak, jak w dobrze dobranym biustonoszu. Ślady pooperacyjne to jedynie 4 niewielkie punktowe blizenki pomiędzy obojczykiem a brodawką.

– Pierś „podwiesza się” do głównej nici przeplecionej wokół obojczyka, do której podwiązuje się okrężnie prowadzone nici modelujące pierś. Tworząc siatkową konstrukcję, uzyskujemy trwałe podniesienie piersi, pozostawiając minimalne blizny i nieznacznie tylko traumatyzując tkanki – tłumaczy dr n. med. Tadeusz Witwicki, specjalista z dziedziny chirurgii plastycznej, rekonstrukcyjnej i estetycznej. – Najlepsze wyniki uzyskuje się w piersi średniej wielkości C i z mocną pokrywą skórną. Jeżeli istnieje taka konieczność, można pierś powiększyć implantem lub przeszczepem tkanki tłuszczowej i podnieść na niciach. Przebieg pooperacyjny jest szybki, a możliwość powikłań zminimalizowana. Zabieg lepiej wykonywać w znieczuleniu ogólnym, zapewniając maksymalny komfort zarówno pacjentce, jak i chirurgowi.

Zabieg wykonywany jest przez chirurgów, ale cechuje go mała inwazyjność, brak cięć chirurgicznych, blizn oraz długiego okresu rekonwalescencji. Nici nie są wyczuwalne. Kobiety mogą zachodzić w ciążę, karmić, zmieniać objętość piersi, cały czas zachowując ten sam poziom ich uniesienia, co potwierdzają nie tylko zadowolone pacjentki, ale też długotrwałe badania kliniczne. Lifting piersi metodą „podskórnego biustonosza” można także łączyć z modelowaniem kształtu i powiększeniem piersi za pomocą implantów czy operacjami pomniejszenia piersi – po to, aby zabezpieczyć je przed późniejszym opadaniem.

Czasowy lifting z rewitalizacją

– Chcąc ujędrnić i odmłodzić wygląd skóry okolic piersi, możemy zastosować – jedynie w znieczuleniu miejscowym – bioabsorbowalne nici z mikrowypustkami Excellence Body. Nici te nie tylko powodują podniesienie piersi, ale też – w trakcie rozpuszczania się – stymulują tkani do zwiększonego wytwarzania kolagenu, dzięki czemu skóra staje grubsza, lepiej odżywiona i bardziej jędrna. Odmładzając tym sposobem okolicę dekoltu i piersi, pacjentka znowu może czuć się pewnie i eksponować tę okolicę. Efekt w przypadku nici bioabsorbowalnych utrzymuje się około 3 lat – mówi dr Tadeusz Witwicki.

Zabieg z użyciem rozpuszczalnych nici łączy zatem czasowy delikatny lifting piersi z poprawą jakości ich skóry i redukcją rozstępów. Jednym ze składników nici jest kwas polimlekowy (L-lactic), który dodatkowo wywołuje efekt odmładzający, aktywując naturalną rewitalizację skóry i spowalniając procesy starzenia. Dzięki temu – obok liftingu – otrzymuje się wyraźną poprawę jakości skóry. Efekty są widoczne natychmiast po zabiegu. Piersi są lekko uniesione, a skóra staje się bardziej elastyczna i gładka. Z biegiem czasu efekt postępuje.

Charakterystyka nici do zabiegów na ciało:

Bioabsorbowalne nici z mikrowypustkami, zaprojektowane z myślą o odmładzaniu okolic ciała, takich jak piersi, wewnętrzna strona ud czy ramion, a także brzuch. Aplikacja długiej (21 cm) nici z mikrowypustkami pozwala na przestrzenne armirowanie (tworząc rodzaj utkanej sieci) obszarów wiotkiej skóry, gdzie profilaktyka przeciwko opadaniu tkanek miękkich i skóry – antiptosis – jest szczególnie wskazana.

Efekty liftingu piersi obydwoma metodami mogą być porównywalne z tradycyjną interwencją chirurgiczną, ale technika zabiegowa jest tak prosta jak technika iniekcji w medycynie estetycznej. Zabiegi są bardziej komfortowe dla pacjenta i nie wymagają długiego okresu rekonwalescencji.

Zalety nici:

  • pozwalają odmłodzić zarówno twarz, jak i partie ciała, bez konieczności stosowania skalpela czy implantów
  • są przeznaczone zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn
  • przywracają naturalny wygląd tak ceniony przez klientów klinik medycyny estetycznej, nie powodując zbędnego zwiększania objętości tkanek
  • są bezpieczne i mało inwazyjne – nici wprowadzane są zaledwie przez 1 lub 2 punkty wkłucia, nie wymagają długiego okresu rekonwalescencji
  • użyte w nich materiały są stosowane w chirurgii od wielu lat
  • produkty są certyfikowane, a technologia chroniona patentami międzynarodowymi
  • szeroki wybór rozwiązań pozwala lekarzowi na indywidualne dopasowanie techniki zabiegowej do potrzeb i oczekiwań pacjenta
  • Aptos to nr 1 na świecie – pierwsze nici do zabiegów liftingujących i największa ilość certyfikatów i patentów dla nowych produktów i rozwiązań
  • zabiegi mogą być wykonywane tylko przez certyfikowanych lekarzy współpracujących z producentem nici

Dodaj komentarz

Natalia Frączak |

Chyba w OME Kuźniczki coś takiego oferują, ja skorzystałam z tego liftingu, ale pod innym względem. Ale hmmm… warto by spróbować i na piersiach. Zabieg jest bardzo efektywny.

Podobne tematy

Liposukcja wspomagana Argo Plasmą

Częstym problemem po liposukcji jest nadmiar luźnej, wiotkiej skóry. Zapobiega temu zastosowanie Argo Plasmy. Zobaczcie zabieg liposukcji wspomaganej plazmą argonową w wykonaniu dr. n. med. Tadeusza Witwickiego, chirurga z One Clinic.

PRX T 33

Przetestowałyśmy zabieg PRX-T 33

PRX-T 33 to tzw. bezigłowa rewitalizacja skóry. Dzięki innowacyjnej formule mimo użycia kwasu TCA w wysokim stężeniu nie podrażnia skóry. Przetestowałyśmy go! 


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki