WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

termolifting Infini

Lifting bez skalpela – na twarz i ciało!

Uroda bez tabuTechnologie oparte na falach radiowych mają na celu skurczenie włókien kolagenowych, czego efektem jest widoczne ujędrnienie skóry. Jednym z najbardziej skutecznych urządzeń w tego typu technologiach jest aparat Infini RF. Termolifting polecany jest zarówno na twarz, jak i ciało (np. dekolt, brzuch, ramiona czy nawet piersi). Jak dokładnie działa ta technologia, kto skorzysta z niej najbardziej i ile zabiegów trzeba powtórzyć dla optymalnego rezultatu – wyjaśnia nasz ekspert, dr Marta Tazbir.

Dr Marta TazbirNasz ekspert: dr Marta Tazbir, absolwentka Wydziału Lekarskiego UM w Łodzi. Ogólnopolski trener certyfikowany z zakresu podawania produktów z rodziny Restylane (kwas hialuronowy) oraz Radiesse (hydroksyapatyt wapnia), Regeneris (osocze bogatopłytkowe) czy StylAge (kwas hialuronowy). Szkoleniowiec z zakresu technik laserowych oraz terapii regeneracyjnych z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego we własnej Klinice Tazbir w Łodzi. Autorka licznych publikacji naukowych z zakresu dermatologii estetycznej i laseroterapii. Od 2006 r. czynnie zajmuje się medycyną estetyczną, która jest jej pasją. Zwolenniczka terapii łączonych i nowoczesnych technik w medycynie estetycznej. W Łodzi prowadzi własną Klinikę Tazbir. www.anvita.com.pl, www.laseroterapia.biz

Jak działa Infini RF?

To medyczne urządzenie wykorzystuje pole radiowe (RF) do objętościowego nagrzewania skóry pod jej powierzchnią. Impuls pola RF uwalniany jest z ostrzy 49 mikroigieł „wstrzeliwanych” do skóry na głębokość od 0,8 do 3,5 mm. Kiedy igły osiągają zadaną głębokość, emitowany jest impuls pola radiowego, który bardzo silnie i krótko nagrzewa tkanki wokół ostrzy igieł. Po emisji pola RF igły natychmiast się wycofują.

Infini jest obecnie jedynym tego typu urządzeniem dającym przestrzenny efekt ujędrniania skóry dzięki wielokrotnemu działaniu w jej kolejnych warstwach. Mimo zastosowania dużej mocy podczas zabiegów termoliftingu mikroigłowego nie dochodzi do oparzenia skóry. Specjalna technologia wykonania igieł zabezpiecza naskórek przed oparzeniem i znacząco zmniejsza odczucia bólowe, przed zabiegiem nakładamy też na skórę krem Emla. Bardzo cienkie, 200-mikronowe igły pokryte są warstwą złota i warstwą silikonu. Ułatwia to ich gładkie i szybkie wprowadzanie pod skórę, a przede wszystkim wyklucza przepływ prądu z igły do skóry na całej jej długości, poza 30 mikronami ostrza. Tam też wydziela się cała energia impulsu, tworząc małe sfery silnie podgrzanej tkanki wokół ostrzy igieł. Podczas jednego zabiegu prowadzi się od 1 do 4 powtórzeń tzw. przejść z głębokościami wnikania igieł od 0,8 do 3,5 mm. Głębokość penetracji dopasowuję do grubości skóry pacjenta w danym obszarze anatomicznym oraz do oczekiwanych efektów i czasu przewidywanego do ich osiągnięcia. Na przykład zabieg na twarzy z trzema „przejściami” trwa ok. 25 min. Bezpośrednim efektem działania Infini są pozostawione pod skórą punkty koagulacji i przegrzania, które zapoczątkowują remodeling kolagenu skóry w obszarze poddanym zabiegowi. Skóra po zabiegu jest zaczerwieniona i lekko obrzęknięta, co mija w ciągu kilkunastu minut. Na drugi dzień można powrócić do normalnej aktywności. Jednym z moich ulubionych zabiegów jest również łączenie radiofrekwencji mikroigłowej z osoczem bogatopłytkowym – ten zabieg łączony pozwala na znaczne zwiększenie efektów całej procedury oraz szybką rekonwalescencję.

termolifting Infini, dr Marta Tazbir

Wskazania do zabiegu

– Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej polecam szczególnie osobom z pierwszymi oznakami wiotkości skóry i drobnymi zmarszczkami – mówi dr Marta Tazbir. – Może być stosowany na okolicę oczu, policzki, podbródek. To świetny zabieg liftingujący szyję. Im bardziej cienka i wiotka skóra, tym efekt zagęszczenia i ujędrnienia skóry jest lepszy i szybszy. Często, zwłaszcza w takim okresie jak teraz, stosuję go na wiotką skórę ramion – w tym wypadku zwykle wystarczy wykonać jeden zabieg dla spektakularnego efektu. Tą metodą można też poprawić jędrność piersi, a także „pociążowy” brzuch (oczywiście po zakończeniu karmienia). Co ważne, zabieg można wykonywać przez cały rok, bez względu na słońce. Zwykle, w zależności od wskazań, zalecam serię 2-4 powtórzeń, decyduje tu obszar i jakość skóry w miejscu zabiegowym, główny problem kliniczny, jak rozstępy, blizny czy zmarszczki, choć w niektórych wypadkach wystarczy jeden zabieg (tam, gdzie skóra jest najcieńsza).

Infini, efekty zabiegu
Efekty zabiegu Infini

Czy zabieg jest bolesny?

Wrażliwość na ból jest cechą indywidualną. Obszar zabiegowy znieczula się kremem Emla (w naszym gabinecie wraz z kremem pielęgnacyjnym i maską pozabiegową, zawsze gratis), dzięki czemu zabieg jest komfortowy dla pacjenta i dla lekarza. Samo wnikanie igieł jest niezauważalne dzięki nowej, opatentowanej technice sekwencyjnego wprowadzania mikroigieł w skórę: mikroigły wstrzeliwane są kolejnymi rzędami, co zmniejsza uraz i ból. Pacjenci mający porównanie z innym podobnie działającymi urządzeniami oceniają głowice Infini jako mało bolesne. – Z doświadczenia widzę, że zabieg na twarzy jest bardziej odczuwalny niż na ciele – mówi dr Marta Tazbir. – Opcja z maską pozabiegową w płacie, chłodzenie zimnym powietrzem czy infuzja tlenowa zdecydowanie podnoszą komfort i samopoczucie moich pacjentów. Ostatnim hitem jest zabieg infuzji tlenowej właśnie z kompletem dwóch specjalnych głowic oraz maską tlenową na zakończenie procedury celem przyspieszenia gojenia, szybkiej rekonwalescencji i spektakularnych efektów Infini.

Jak długi jest okres gojenia?

Bardzo krótki! Igły, prawie na całej długości, są izolowane warstwą teflonu, impuls prądu RF emitowany jest z samych ostrzy, dzięki czemu prowadzi to do punktowego przegrzania (koagulacji) tkanki na zadanej głębokości. Dzięki temu powierzchnia skóry nie ulega uszkodzeniu, nie powstają, jak przy innych aparatach z igłami, głębokie i długo gojące się kratery. Takie rozwiązanie zapewnia bardzo szybkie gojenie oraz zmniejsza ryzyko przebarwień.

Dodatkowo specjalna maska pozabiegowa, jedyna w Polsce – sterylna, wykonana z bionanocelulozy, nasączona płynem przyspieszającym gojenie oraz kwasem hialuronowym pozwala w szybki i skuteczny sposób powrócić do stanu wyjściowego. – U nas, w Klinice Tazbir, każdy pacjent otrzymuje maskę w prezencie do każdego zabiegu laserowego. W celu przyspieszenia procesu gojenia istnieje również możliwość połączenia tego zabiegu z maską z własnego osocza bogatopłytkowego. Jednakże, z mojej obserwacji wynika, iż na zabiegi na ciele najczęściej dodatkowe procedury nie są tak niezbędne jak na twarzy – mówi dr Marta Tazbir.

logo Klinika TazbirKlinika Tazbir
ul. Świętojańska 5/9
Łódź
tel. 506 17 06 29
www.klinikatazbir.pl

Dodaj komentarz

Podobne tematy

lifting nićmi

Lifting stałymi nićmi Spring Thread

Jeśli marzysz o spektakularnym i trwałym liftingu twarzy i szyi, warto rozważyć zabieg z użyciem stałych (nierozpuszczalnych) nici liftingujących!


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki