WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Endolift

Laserowy Endolift

Zabieg Endolift z wykorzystaniem technologii laserowej Eufoton pozwala poprawić owal i unieść opadające wraz z wiekiem tkanki. Jest to niechirurgiczny zabieg stymulujący przebudowę struktury skóry, redukujący wiotkość oraz, jeśli jest taka potrzeba, nadmiar tkanki tłuszczowej (np. z podbródka, z okolicy kolan, ramion). Działa na tkanki od środka, poprzez wprowadzaną podskórnie cieniutką fibrę, a efekty są naprawdę spektakularne. 
Endolift to minimalnie inwazyjna procedura laserowa zastosowana w innowacyjnym laserze Eufoton LASEmaR 1500 (1470nm), której skuteczność i bezpieczeństwo są zatwierdzone amerykańskim certyfikatem FDA. Zabieg prowadzi do przebudowy i zagęszczenia skóry, jak również pozwala zredukować nadmiar tkanki tłuszczowej. Emitowana energia (1470nm), dzięki selektywnemu działaniu i największemu powinowactwu zarówno do wody, jak i tłuszczu, prowadzi do natychmiastowego napięcia włókien kolagenowych (efekt widoczny od razu!), stymuluje produkcję nowego kolagenu (efekt pojawiający się w czasie) oraz pozwala na wykonanie miejscowej lipolizy laserowej nawet na obszarach wymagających niezwykłej precyzji (jak twarz).

Jak wygląda zabieg Endolift?

Zabieg jest procedurą ambulatoryjną, która wymaga zastosowania opracowanych przez producenta Eufoton specjalistycznych mikrooptycznych fibr FTF, nieco grubszych od włosa (200-300 mikronów), które aplikowane są bardzo łatwo do powierzchownych warstw tkanki podskórnej bez konieczności uprzedniego nakłuwania czy też nacinania skóry. Jednorazowe fibry transmitują energię w sposób rozproszony i kontrolowany poprzez wytwarzane w tkance podskórnej mikrokanały. Po zakończonej procedurze są usuwane.
Endolift Eufoton
Endolift nie wymaga uprzedniego znieczulenia, ponieważ zabieg jest praktycznie bezbolesny (na pewno mniej bolesny niż nakłuwanie igłą). Nie pozostawia śladu na skórze i nie wymaga okresu rekonwalescencji. Uzyskane podczas jednej sesji zabiegowej rezultaty są natychmiastowe, narastają w kolejnych miesiącach i są długotrwałe. Ostateczne efekty zabiegu to: napięcie, zagęszczenie i naprężenie skóry oraz redukcja tkanki tłuszczowej. Jest to zabieg jednorazowy, który nie wymaga powtarzania (chyba że zależy ci np. na zintensyfikowaniu efektu np. usunięcia nadmiaru tkanki tłuszczowej.
 
Dla zintensyfikowania rezultatów zabiegu i zadziałania dodatkowo na bardziej powierzchowne warstwy skóry, można w czasie jednej sesji zabiegowej zastosować  frakcyjny, nieablacyjny resurfacing skóry (Lasemar 1500 i Light-SCAN). Synergia działania tych dwóch procedur umożliwi dodatkowo leczenie zmian pigmentacyjnych, blizn potrądzikowych, rozstępów, jak również pozwoli uzyskać wyższe i pojawiające się w krótszym czasie rezultaty spłycenia zmarszczek, zagęszczenia, napięcia i przywrócenia prawidłowego kolorytu skóry.
efekty Endolift
Efekty Endolift
Efekty Endolift

Wskazania

Zabiegowi Endolift mogą być poddane następujące obszary wymagające zagęszczenia i ujędrnienia bądź/oraz redukcji tkanki tłuszczowej:
 
Twarz:
  • dolna powieka
  • środkowa i dolna część twarzy
  • kontur żuchwy
  • podbródek
  • szyja
  • dekolt
Ciało:
  • ramiona (tzw. pelikany)
  • brzuch
  • wewnętrzna i zewnętrzna strona ud
  • okolica kolan (np. tzw. nawisy nad kolanami)

Dodaj komentarz

Podobne tematy

lifting nićmi

Lifting stałymi nićmi Spring Thread

Jeśli marzysz o spektakularnym i trwałym liftingu twarzy i szyi, warto rozważyć zabieg z użyciem stałych (nierozpuszczalnych) nici liftingujących!


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki