WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Laserowa epilacja krok po kroku

Jesień to najlepsza pora na rozpoczęcie epilacji laserowej. Laser BTL LinScan pozwala pozbyć się niechcianych włosków (także jasnych!) bezboleśnie, skutecznie i szybko. Zobacz, na czym polega zabieg i o czym pamiętać, decydując się na laserowe usuwanie owłosienia. 

Jak to działa?

Epilacja jest uznawana za najbardziej skuteczną metodę na pozbycie się niepożądanego owłosienia. Podczas zabiegu energia emitowana przez laser jest pochłaniana przez barwnik znajdujący się w mieszku włosowym i powoduje jego zniszczenie. Co ważne, laser działa tylko na włoski będące w fazie wzrostu (ok. 30%), dlatego zabieg trzeba powtórzyć zwykle ok. 3-4 razy dla pełnego efektu gładkiej skóry na danym obszarze.

Co wyróżnia BTL LinScan?

Nowe podejście do laserowego usuwania owłosienia – w tym laserze wiązka światła jest w ruchu w trakcie aplikacji. Zaletą tej metody jest bezbolesność zabiegów przy jednoczesnej wysokiej skuteczności. Technologia MCT – bezbolesnego usuwania owłosienia – stanowi w laserze BTL LinScan innowacyjną metodę pracy niedostępną w innych laserach. Przesuwaniem wiązki steruje skaner, a nie operator. Dzięki temu BTL LinScan jako jedyny na świecie laser diodowy oferuje niezwykle szybkie usuwanie włosów, nawet przy dużej powierzchni zabiegowej. Przykładowo zabieg epilacji nóg możemy wykonać już w 15-30 min. Wysoką skuteczność gwarantuje technologia linearnego skanowania i automatyczny dobór parametrów zabiegu do typu skóry i rodzaju włosów.

BTL LinScan, dzięki kontaktowemu chłodzeniu skóry oraz inteligentnemu oprogramowaniu, daje gwarancję bezpiecznej i skutecznej epilacji zarówno w przypadku jaśniejszych, jak i ciemniejszych typów skóry. Co ważne, zabieg jest komfortowy i niemal bezbolesny. LinScan

Jak się przygotować do zabiegu?

Najlepsze efekty daje zabieg wykonany na nieopalonej skórze – dlatego minimum przez 4-6 tygodni przed zabiegiem, a potem – pomiędzy kolejnymi powtórzeniami – unikaj opalania. To ważne także ze względu na bezpieczeństwo epilacji (energia lasera jest pochłaniana przez melaninę). Przez 2-3 tygodnie przed zabiegiem unikaj też zabiegów podrażniających skórę, np. peelingów. Nie powinnaś też stosować wosku ani depilatora – jedynie maszynkę do golenia. Dzień przed zabiegiem zrezygnuj z basenu czy sauny, aby nie wysuszać skóry – warto natomiast regularnie ją nawilżać, ponieważ przesuszona skóra jest bardziej narażona na „popalenie” laserem. Uważaj też na leki i zioła fotouczulające, a także kosmetyki na bazie witaminy A czy retinolu – mogą zwiększyć ryzyko podrażnień i przebarwień po laseroterapii.

Do zabiegu skóra powinna być ogolona maszynką.

depilacja nógJak pielęgnować skórę po zabiegu?

Zaraz po epilacji skóra może być lekko podrażniona – w końcu doszło do „wypalenia” mieszków włosowych. Mogą nawet być widoczne ciemne kropeczki, które znikają („wykruszają się”) po ok. 12 godzinach. W tym czasie skórę należy mocno natłuszczać i smarować preparatami łagodzącymi. Przez kilka dni unikaj basenu i sauny, a przez 2 tygodnie – peelingów. Skórę mocno w tym czasie nawilżaj, bezwzględnie unikaj promieni UV. Na kolejny zabieg umów się po 8-12 tygodniach (wszystko zależy od tego, w jakim tempie odrastają ci włoski). Gdy zakończysz serię zabiegów (w wypadku BTL Linscan to ok. 4-5  powtórzeń), odczekaj jeszcze 3-4 tygodnie, zanim wystawisz skórę na słońce. To właśnie z tego powodu jesień i zima są najlepszą porą na poddanie się epilacji laserowej – najłatwiej wtedy przestrzegać wszystkich zaleceń.

Efekty

Czy są trwałe? Zwykle tak, choć może się zdarzyć, że po kilku latach część włosów odrośnie – zwykle jednak w takiej sytuacji wystarczy powtórzyć jeden raz zabieg, aby efekty były stałe!

Dodaj komentarz

Podobne tematy


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki