WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Fillagen

Kompleksowa terapia przeciwstarzeniowa z biostymulatorem kolagenu Fillagen

Biostymulacja skóry polega na pobudzeniu w niej naturalnej produkcji kolagenu i elastyny, odpowiedzialnych za jej jędrność, gęstość, elastyczność i sprężystość. Fillagen to nowy biostymulator na bazie rekombinowanego kolagenu pozyskiwanego z jedwabników, kwasu hialuronowego i peptydów. Zabiegi są zalecane w połączeniu z pielęgnacją domową przy użyciu nowych, monodawkowych produktów dermatologicznych – serum Monoderma dla wieku 40+, 50+ lub 60+. Polecamy!

Czym jest kolagen?

Kolagen to główne tzw. białko podporowe skóry. Jest to główny składnik tkanki łącznej, zbudowane wyłącznie z aminokwasów (m.in. glicyny, proliny i hydroksyproliny), które niczym klej łączy komórki (stąd jego nazwa – greckie słowo „kolla” oznacza właśnie „klej”). Skóra właściwa aż w 70-85% składa się z kolagenu i to dzięki niemu zachowuje swoją spójność, jędrność, gęstość i sprężystość, a więc to wszystko, co decyduje o jej młodym wyglądzie i braku zmarszczek. Razem z elastyną i kwasem hialuronowym kolagen jest ważnym składnikiem macierzy pozakomórkowej.

Niestety, już ok. 25. roku życia zaczyna w skórze ubywać kolagenu – to właśnie wtedy zaczyna się fizjologiczny proces starzenia się skóry. Rocznie ubytek ten wynosi ok. 1-2%. Ma też miejsce postępująca fragmentacja i zmiana orientacji włókien kolagenowych, które powodują wzrost sztywności skóry właściwej – dochodzi do osłabienia gęstości i jakości skóry oraz powstawania zmarszczek. Proces ten przyspieszają czynniki zewnętrzne, głównie promieniowanie UV, zanieczyszczenia, stres oksydacyjny, a także zmiany hormonalne zachodzące w okresie menopauzy. Mówi się, że estrogen to kolagen. Gdy spada ich poziom, dochodzi też do gwałtownego ubytku kolagenu, który w czasie klimakterium obniża się nawet o 30-35%.

Kolagen w medycynie estetycznej

Kolagen pochodzenia zwierzęcego był kiedyś stosowany w formie wypełniaczy, które jednak charakteryzowały się dużym stopniem powikłań, dlatego dziś są praktycznie nieużywane i zostały wyparte przez wypełniacze kwasu hialuronowego. Po latach kolagen wrócił do estetyki w formie biostymulatora, czyli substancji pobudzającej fibroblasty do wzmożonej produkcji endogennego kolagenu i elastyny.

Najnowszą formą kolagenu stosowanego w medycynie estetycznej i regeneracyjnej jest tzw. rekombinowany kolagen pochodzący z jedwabników. Od wielu lat poszukiwano bezpiecznej alternatywy dla kolagenu pochodzenia zwierzęcego (z bydlęcej skóry), który obarczony jest większym ryzykiem wystąpienia np. działania alergizującego. Okazało się, że jedwabnik, produkując jedwab, jednocześnie w swoim „naturalnym” cyklu wytwarza kolagen, który jest następnie odpowiednio oczyszczany i może być wykorzystany w preaparatach iniekcyjnych.

Kolagen z jedwabników – jak powstaje?

Jedwabniki, gdy osiągną ostatnie stadium larwalne, tkają obfity kokon z cienkiej jedwabnej nici. Ich hodowla jest na tyle łatwa, że można prowadzić ją na przemysłową skalę, uzyskując setki ton jedwabiu rocznie, wykorzystuje się je też w produkcji insuliny. Dlatego zrodził się pomysł, by wykorzystać pracowite jedwabniki do innych celów. Niedawno opracowano skuteczną metodę wprowadzania obcych genów do genu kodującego białka jedwabiu. Korzystając z tej metody – wprowadzając do białka jedwabników nieco zmodyfikowany gen ludzkiego kolagenu – japońscy naukowcy zmusili je do produkcji doskonałej jakości kolagenu biozgodnego z ludzkimi tkankami. Gdy larwy wytworzyły kokony, zebrano je i metodą separacji w żelu całkowicie oddzielono białka jedwabiu od białek kolagenu i w ten sposób uzyskano czysty, niealergizujący, bezpieczny kolagen w optymalnej formie. Wykorzystano go w produkcie przeznaczonym do zabiegów iniekcyjnych Fillagen, opracowanym we włoskich laboratoriach farmaceutycznej firmy Giuliani Pharma.

Fillagen

To preparat biostymulujący na bazie 4 synergicznie działających składników:

 • kolagen rekombinowany z jedwabników – pobudza produkcję kolagenu i elastyny w skórze, poprawiając jędrność i gęstość tkanek
 • niskocząsteczkowy kwas hialuronowy – nawilża skórę, poprawia jakość macierzy pozakomórkowej, dzięki niskiej cząsteczce daje niskie ryzyko powikłań i obrzęku po zabiegu
 • peptydy (matrykiny) – inicjują procesy naprawcze w macierzy pozakomórkowej, pobudzają skórę do produkcji kolagenu i elastynym regulują wiele procesów fizjologicznych zachodzących w skórze
 • karboksymetyloceluloza – wykazuje właściwości przeciwstarzeniowe w skórze właściwej, jako inhibitor aktywności hialuronidazy zachowuje endogenny kwas hialuronowy, który pozostając w tkankach wspomaga ich nawodnienie i procesy naprawcze.

Wystarczą tylko dwa zabiegi w odstępie 4 tygodnia, aby zobaczyć odmładzające działanie Fillagenu! Po 6 miesiącach zaleca się wykonać zabieg przypominający z użyciem indywidualnie dobranego preparatu na bazie peptydów i kwasu hialuronowego.

Efekty zabiegu

Pierwsze efekty są widoczne już po jednym zabiegu: skóra staje się napięta, promienna i nawilżona. Optymalne rezultaty zobaczysz po upływie ok. 3-6 miesięcy, bo tyle trwa przebudowa kolagenu uzyskana podaniem preparatu. Możesz liczyć na wszechstronne działanie odmładzające i następujące objawy widoczne na skórze:

 • poprawa gęstości i jędrności skóry,
 • redukcja zmarszczek i bruzd,
 • odmłodzenie skóry twarzy, szyi, dekoltu,
 • poprawa owalu twarzy,
 • naturalny efekt liftingu,
 • spłycenie blizn np. potrądzikowych,
 • zmniejszenie rozstępów,
 • delikatny efekt wolumetryczny, widoczny zaraz po zabiegu,
 • ochrona przed stresem oksydacyjnym,
 • profilaktyka przeciwstarzeniowa.

Fillagen + Monoderma

Monoderma to nie tylko zabieg z kolagenem, ale też gama innowacyjnych produktów do pielęgnacji skóry w domu w formie wygodnych, ekologicznych tzw. monodawek. Możesz już znać „kultowe” czyste witaminy Monoderma: A15, C10 i E5, obecne na polskim rynku i w gabinetach medycyny estetycznej od ponad 10 lat. Są to czyste i stabilne wolne witaminy do stosowania miejscowego zawarte w biodegradowalnych kapsułkach w jednorazowych dawkach, w optymalnym stężeniu zapewniającym skórze pożądane odżywienie i ochronę. Przyjemna konsystencja w połączeniu z całkowitym brakiem konserwantów, dodatków barwiących i perfum minimalizuje ryzyko alergii i zapewnia maksymalną tolerancję również dla najbardziej wrażliwych rodzajów skóry.

Teraz do gamy dołączają trzy sera, przeznaczone do pielęgnacji skóry w wieku 40+, 50+ i 60+. Wykorzystują one opatentowane składniki aktywne i świetnie uzupełniają zabieg Fillagen, dzięki czemu uzyskujemy kompleksową terapię anti-aging dla skór z objawami starzenia w różnym stopniu zaawansowania. Są to:

Intensywne serum przeciwzmarszczkowe GR-System 40+ – z kompleksem GLA Rutin, który przeciwdziała objawom skóry w wyniku spadku kolagenu w okresie menopauzy,

Intensywne serum liftingujące Soy Calcium Supreme 50+ – z fermentem z soi, który pomaga odbudować skórę i przeciwdziała jej uszkodzeniom związanym z wiekiem i wpływem czynników zewnętrznych

Intensywne serum przeciwstarzeniowe Octasin-Age 60+ – z innowacyjny składnikiem, jakim jest kwas nerolowy, występujący naturalnie w piórach papugi; firma Giuliani Pharma produkuje ten składnik syntetycznie – ma on działanie podobne do retinolu, ale bez działań niepożądanych.

Więcej o Fillagen + Monoderma na:
www.antiaging.com.pl

Fillagen

Dodaj komentarz

Podobne tematy

Hand Magic

Zabieg Hand Magic w Klinice Strzałkowski

Hand Magic to najnowsza terapia łączona opracowana przez dr. Franciszka Strzałkowskiego. Wykorzystuje synergię działania IPL i preparatu biostymulującego skórę na bazie R-kolagenu dla odmłodzenia i rozjaśnienia dłoni. Miałam przyjemność wypróbować ten zabieg na swoich dłoniach!

La Playa w połączeniu z mikronakłuwaniem frakcyjnym

Mikronakłuwanie nie tylko pobudza w skórze procesy naprawcze poprzez kontrolowane mikrouszkodzenia, ale też ułatwia wchłanianie składników aktywnych aplikowanych w trakcie zabiegu, takich jak koktajl biostymulujący La Playa. Zobaczcie film z zabiegu w klinice Projekt Skóra.


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki