WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Jak przywrócić młodość okolicom intymnym?

„Uważam, że rewitalizacja okolic intymnych to zabieg idealny dla każdej kobiety, nie tylko tej, która rodziła” – mówi dr Mirosław Szlachcic, ginekolog i endokrynolog. Poznaj powody, dla których zabiegi ginekologii estetycznej powinny stać się bliskie wszystkim kobietom!

Dr_SzlachcicNasz ekspert: dr n. med. Mirosław Szlachcic, ginekolog i endokrynolog. Absolwent krakowskiej Akademii Medycznej, stypendysta na North Western University w USA. Problemami endokrynologii ginekologicznej oraz niepłodności zajmuje się od kilkudziesięciu lat. Jest twórcą Ośrodka Osteomed oraz pierwszego w Małopolsce ośrodka diagnostyki i leczenia niepłodności – Centrum Medycznego Macierzyństwo. Stale współpracując z największymi ekspertami na świecie, dołączył do grona uznanych autorytetów w dziedzinie leczenia niepłodności. Jest stałym gościem światowych oraz krajowych kongresów dotyczących tego problemu, czynnie angażuje się w pracę różnych organizacji i stowarzyszeń medycznych, w tym Amerykańskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu (ASRM – American Society for Reproductive Medicine) oraz Towarzystwa Europejskiego (ESHRE – European Society of Human Reproduction and Emmbryology). Współzakładał Polskie Towarzystwo Medycyny Rozrodu (PTMR). Będąc na bieżąco z doniesieniami naukowymi z zakresu medycyny rozrodu, na co dzień pomaga Pacjentom w najtrudniejszych problemach. W środowisku znany jest jako gorący zwolennik wprowadzania wszelkich nowinek do procedur IVF w celu zwiększenia skuteczności tej metody. www.osteomed.krakow.pl, www.macierzynstwo.com.pl

Dlaczego warto korzystać z ginekologii nowoczesnej?

• Rozwiązuje problem zapaleń i infekcji

– Na początku dosyć sceptycznie podchodziłem do tego typu zabiegów, bardziej estetycznych niż medycznych – mówi dr Mirosław Szlachcic. – Kupiliśmy laser Mona Lisa Touch, który stał bezużyteczny. Wszystko zaczęło się od młodej pacjentki, która po urodzeniu dziecka zaczęła cierpieć na nawracające stany zapalne i infekcje z silnym świądem. Posiewy nic nie wykazywały, leki pomagały tylko na chwilę. Postanowiłem spróbować lasera i to był strzał w dziesiątkę! Po ciąży, na skutek zmian hormonalnych, dochodzi do ścieńczenia nabłonka, co jest powodem częstych stanów zapalnych. Podobnie dzieje się w okresie menopauzy. Zabieg laserowy niszczy stary nabłonek i stymuluje odbudowę nowego. W połączeniu z ostrzykiwaniem kwasem hialuronowym, który ma silne działanie rewitalizacyjne, daje szybką i skuteczną poprawę. Dodatkowo zabieg wspomaga regenerację  błony śluzowej, wpływając na równowagę flory bakteriologicznej i w ten sposób również zmniejszając tendencję do przykrych dolegliwości miejsc intymnych.

• Przywraca satysfakcję ze współżycia

Neauvia_nowyUdane życie intymne ma kolosalne znaczenie dla poczucia własnej wartości i atrakcyjności. Na skutek pojawiających się z wiekiem lub po porodach problemów, takich jak rozciągnięcie i zmniejszenie elastyczności ścianek pochwy oraz towarzyszące temu często uczucie suchości czy nawet pieczenia (tzw. zespół rozluźnienia pochwy), może powodować spadek satysfakcji seksualnej podczas współżycia, a nawet unikanie stosunków przez kobietę. Nierzadko to sami partnerzy zachęcają swoje partnerki do szukania pomocy u lekarza. Co można zrobić?

– Kwas hialuronowy Neauvia działa „rozpulchniająco” na błonę śluzową wokół wejścia do pochwy, przywracając tym miejscom elastyczność i nawilżenie – tłumaczy nasz ekspert. – Za jego pomocą można też ujędrnić i lekko powiększyć wargi sromowe większe, które z czasem zanikają, co pozbawia okolice intymne naturalnej ochrony. Z kolei laser działa bezpośrednio na ścianki pochwy, gdyż wprowadza się go do jej wnętrza. Ogrzewa tkanki, powodując ich obkurczenie. Dochodzi do stymulacji produkcji kolagenu w błonie śluzowej, co z kolei prowadzi do zwiększenia elastyczności i zwartości pochwy, a także poprawy jej nawilżenia. Z pomocą kwasu hialuronowego możemy też powiększyć punkt G, co potęguje doznania seksualne.

• Pomaga leczyć blizny poporodowe

– Jeśli w trakcie porodu zostało zrobione prawidłowe nacięcie, a okolica krocza dobrze zszyta, nie powinny występować żadne dolegliwości – podkreśla dr Mirosław Szlachcic. – Jeśli jednak doszło do niekontrolowanego pęknięcia, zwykle pojawia się w tym miejscu szeroka blizna i mogą wystąpić dodatkowe dolegliwości, takie jak nawracające stany zapalne. Co pomoże? Znowu najlepsze jest połączenie ostrzykiwania kwasem hialuronowym z laserem Mona Lisa Touch. Najpierw robi się laser, który zmniejsza bliznę, a następnie podaje preparat Neauvia, który poprawia elastyczność i nawilża tę okolicę. Efekt estetyczny jest bardzo dobry.

• Jest niezastąpiona w okresie menopauzalnym

SMART XIDE 0035

– Jeszcze do niedawna menopauza była tematem tabu, a kobieta w tym okresie nie była już postrzegana jako kobieta w sense seksualnym – mówi nasz ekspert. –Dzisiaj, na szczęście, to się zmieniło. Każda kobieta w okresie menopauzy potrzebuje wsparcia, bo to szczególny moment w jej życiu. Ustaje produkcja estrogenu w jajnikach, co prowadzi do rozregulowania mechanizmów całego organizmu. Pojawiają się uderzenia fal gorąca, zmienność nastroju, obniżenie metabolizmu oraz libido, a nawet stany depresyjne. Narządy rodne ulegają zwiotczeniu oraz zaburzony zostaje mechanizm ich nawilżenia. Prowadzi to czasem nawet do atrofii narządów płciowych. Niektóre badania wskazują, że te objawy ma nawet 50% kobiet w okresie pomenopauzalnym. Nic więc dziwnego, że kobiety tracą w tym czasie ochotę na seks z partnerem. Na szczęście można im szybko pomóc – tutaj też niezastąpione będzie połączenie zabiegu laserowego z ostrzykiwaniem preparatem Neauvia.

• Wspomaga leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu

– Niektóre badania mówią nawet o co siódmiej kobiecie w wieku powyżej dwudziestu lat, która ma problem z nietrzymaniem moczu. Jest to tak zwane wysiłkowe NTM. Polega ono na tym, że początkowo występuje problem z utrzymaniem moczu podczas wysiłku, ćwiczeń fizycznych. Z czasem problem się pogłębia i mocz może również bezwiednie wyciekać w trakcie spoczynku. Powoduje to ogromny dyskomfort dla kobiety, nie tylko w sensie fizycznym, ale także emocjonalnym. Przyczyna takich problemów może wynikać z czynników natury genetycznej, czy wrodzonej, ale także być konsekwencją zdarzeń takich, jak np. operacja, czy poród – mówi dr Szlachcic. – Pomocne mogą być zabiegi laserowe Mona Lisa Touch, zwłaszcza w początkowym okresie dolegliwości u młodszych osób.

• Zabiegi są nieinwazyjne

Kobiety są coraz bardziej świadome tego, że suchość pochwy, pieczenie czy ból przy stosunku seksualnym – czy to po porodach, czy w okresie menopauzalnym – nie muszą już im towarzyszyć. Dolegliwości tych można pozbyć się szybko i bezboleśnie, w trakcie 15 minutowej wizyty u lekarza. Ostrzykiwanie kwasem hialuronowym Neauvia daje poprawę na ok. 12 miesięcy, a efekt zabiegu laserowego – widoczny po miesiącu – utrzymuje się ok. 2 lat. Najczęściej wystarczy jeden zabieg, niekiedy konieczna jest seria 2-4 powtórzeń co 4 tygodnie. Po zabiegu można od razu wrócić do codziennych aktywności, a powrót do pełnej sprawności seksualnej trwa do miesiąca. Zabiegi nie powodują skutków ubocznych i żadnych komplikacji. Dają drugą młodość strefom intymnym i im wcześniej się na nie zdecydujemy, tym lepiej!

Ośrodek Medyczny Osteomed
ul. Kazimierza Wielkiego 57
30-074 Kraków
www.osteomed.krakow.pl 

Osteomed_logo

Centrum Medyczne Macierzyństwo
ul. Białoprądnicka 7
31-221 Kraków
www.macierzynstwo.com.pl

Logo_Macierzynstwo

Więcej informacji o Neauvia znajdziesz na:
www.neauvia.pl

neauvia_logo-1

ORGANIC_all

Dodaj komentarz

Podobne tematy

Zabiegi ginekologii estetycznej

Jakie zabiegi ginekologii estetycznej szybko poprawią twój komfort i funkcje oraz wygląd okolic intymnych? Wyjaśnia dr Agnieszka Nalewczyńska.


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki