WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Łączona terapia HIFU na twarz i ciało

Technologia HIFU (wysokoenergetycznej skoncentrowanej fali ultradźwiękowej) zdobywa coraz większą popularność w gabinetach medycyny estetycznej. Jednym z pierwszych urządzeń tego typu był Ultraformer, który w najnowszej odsłonie może być stosowany zarówno do liftingu twarzy i szyi, jak i dowolnej partii ciała. Z kolei Scizer to HIFU pozwalające modelować sylwetkę i pozbyć się zbędnego tłuszczyku z wybranych partii ciała. Te dwa urządzenia stosowane w terapii łączonej pozwalają uzyskać widoczny efekt odmłodzenia, ujędrnienia skóry i poprawy sylwetki. 

Jak działa HIFU?

Przypomnijmy – wysokoenergetyczna fala ultradźwiękowa (High Intensity Focused Ultrasound) działa poprzez selektywne i niezwykle precyzyjne podgrzanie tkanki skórnej. Wskutek wibracji fal dźwiękowych zwiększa się aktywność komórek skóry, pobudzając je do regeneracji i wytworzenia nowego kolagenu. W wypadku liftingu skóry fale ultradźwiękowe działają na głębokości powięzi mięśniowej SMAS (to tutaj operują skalpelem chirurdzy wykonujący tradycyjny lifting), prowadząc do widocznej poprawy napięcia skóry, a w wypadku zabiegów modelujących – ultradźwięki docierają głębiej, powodując niszczenie zbędnych komórek tłuszczowych, które następnie są usuwane w naturalnych procesach metabolicznych.

Ultraformer III

UltraformerTo innowacyjne urządzenie umożliwia nieinwazyjną, prawie bezbolesną redukcję zmarszczek oraz poprawę napięcia skóry zarówno twarzy, jak i ciała (np. na wiotki pociążowy brzuch czy „nawisy” nad kolanami, wewnętrzną stronę ud i ramion). Ultradźwięki podgrzewają wybrane partie skóry, co powoduje obkurczanie tkanki (efekt poprawy kondycji skóry i jej jędrności jest widoczny natychmiast), a jednocześnie dzięki prowokowaniu mikrouszkodzeń komórki rozpoczynają regenerację i produkcję nowego kolagenu (efekt nasila się więc z czasem). W ciągu kolejnych 2-3 miesięcy stale wzrasta napięcie i gęstość skóry, która ulega naturalnemu odmłodzeniu od środka. Zwykle dla osiągnięcia pożądanego efektu – utrzymującego się do 2 lat – wystarczy wykonać jeden zabieg Ultraformer III.

Jak wygląda zabieg?

Jest mało bolesny (najbardziej odczuwalny tam, gdzie płytko pod skórą są kości, np. na czole i żuchwie – można zastosować znieczulenie w formie kremu) – polega na przyłożeniu do skóry pacjenta specjalnej głowicy, która emituje fale ultradźwiękowe, wnikające w głąb tkanek bez naruszania warstwy naskórkowej. Dzięki możliwości kontroli głębokości działania fal można precyzyjnie wywoływać obkurczenie tkanek zarówno na powierzchownym, jak i głębokim poziomie (1,5 mm; 3,0 mm; 4,5 mm; 2 mm; 6,0 mm; 9,0 mm).

Zabieg jest bezpieczny, nieinwazyjny i nie wymaga okresu rekonwalescencji (pacjentka od razu może nałożyć makijaż i wrócić do codziennych zajęć). Jego dużą zaletą jest to, iż zabiegi można wykonywać przez cały rok.

Najlepsze wskazania:

 • spadek napięcia skóry i widoczne ślady zwiotczenia
 • zwiotczenie skóry po ciąży lub po odchudzaniu
 • objawy fotostarzenia w postaci luźniejszej, cieńszej skóry na twarzy i ciele
 • obniżenie linii brwi, luźna skóra na szyi, obwisłe policzki
 • drobne i głębsze zmarszczki na twarzy
 • cienka i pomarszczona skóra na wewnętrznej stronie ramion, dekolcie, brzuchu, wewnętrznej stronie ud i kolan

Scizer

To innowacyjne urządzenie wykorzystuje skoncentrowane ultradźwięki do zwalczania nadmiernych depozytów tkanki tłuszczowej i najbardziej opornego cellulitu. Wnikają one na głębokość 9 mm lub 13 mm, bez wpływu na otaczające tkanki. Następuje natychmiastowe przerwanie błon komórek tłuszczowych, co skutkuje ich całkowitą śmiercią w obrębie powierzchni docelowej, podczas gdy otaczająca tkanka pozostaje niemal nietknięta. Pierwsze efekty są widoczne od razu, a optymalne – po ok. 3 miesiącach, gdy skończy się metaboliczny proces usuwania z organizmu zniszczonych komórek tłuszczowych. Możesz liczyć na pozbycie się nawet jednego rozmiaru w obwodach! Co ważne, fale ultradźwiękowe jednocześnie prowadzą do obkurczenia tkanek i pobudzenia produkcji nowego kolagenu – dzięki czemu nie dochodzi do rozciągnięcia „opróżnionej” z tłuszczyku skóry.W urządzeniu zastosowano w nim technologię jednolitego skanowania – Scizer oddziałuje z fragmentem skóry o wielkości 46 mm x 46 mm, emitując wiązkę o absolutnym i jednorodnym widmie. Oznacza to, że odpowiednie „nasycenie” energią ultradźwiękową całego obszaru osiąga się dzięki precyzyjnemu i równomiernemu jej rozpraszaniu.

Scizer

Jak wygląda zabieg?
Jest praktycznie bezbolesny, ponieważ tkanka tłuszczowa nie jest bardzo unerwiona, poza tym w Scizer zastosowano wbudowaną, innowacyjną technologię chłodzenia, która chroni skórę przed nadmierną ilością ciepła, a tym samym koniecznością stosowania znieczulenia. W zabiegu wykorzystywane są dwie głowice o szerokim polu działania jednocześnie (zabieg „na cztery ręce”), co wpływa na krótki czas trwania i komfort zabiegu. Zabieg zwykle trwa od 20 do 60 minut, w zależności od obszaru.
Najlepsze wskazania:
 • pozbycie się nadmiaru tłuszczyku z brzucha (części środkowej, górnej i dolnej)
 • wysmuklenie tzw. boczków
 • pozbycie się fałdek na plecach i biodrach
 • wysmuklenie i ujędrnienie pośladków
 • wysmuklenie bioder i tzw. bryczesów

Więcej o Ultraformer III i Scizer na:
www.bogdanidermatologia.pllogo Bogdani

Dodaj komentarz