WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Jak działa peptydowy relaks twarzy?

O nowy zabieg relaksujący mięśnie i dzięki temu wygładzający zmarszczki – Aquashine BTX – zapytaliśmy eksperta, dr Iwonę Radziejewską, lekarza medycyny estetycznej, która już miała okazję stosować ten innowacyjny preparata u swoich pacjentek (www.radziejewska.pl).

Opinia eksperta:

Dr Iwona Radziejewska
Dr Iwona Radziejewska-Choma, lekarz medycyny estetycznej

Moim zdaniem Aquashine BTX to alternatywa dla osób, które chcą wygładzić zmarszczki mimiczne, a z różnych powodów obawiają się ostrzyknięcia toksyną botulinową. Zabieg „rozluźnia” i relaksuje skórę, sprawiając, że zmarszczki ulegają redukcji – bez ryzyka nienaturalnego „zamrożenia” mimiki lub np. opadnięcia brwi. Efekt wygładzenia zmarszczek pojawia się już 2-3 dni po zabiegu. Co ważne, preparatem Aquashine BTX można ostrzyknąć całą twarz, szyję i dekolt – robi się to techniką mezoterapii. Zabieg nie jest alternatywą dla botoksu – bardziej relaksuje niż blokuje pracę mięśni odpowiedzialnych za powstawanie zmarszczek mimicznych. Dzięki temu efekt wygładzenia jest zawsze bardzo naturalny. Dodatkowo zawarte w preparacie peptydy odżywiają i regenerują skórę, lekko ją napinając i poprawiając jej kondycję – takiego działania nie ma botoks. Wydaje mi się też, że będzie to dobra metoda przedłużenia działania botoksu, np. w wypadku relaksacji silnie działającego mięśnia czołowego – po 2-3 miesiącach od podania toksyny botulinowej. Można powiedzieć, że Aquashine jest zabiegiem pomiędzy klasyczną mezoterapią a botoksem – w naturalny sposób wygładzającym zmarszczki i dodatkowo poprawiającym jakość skóry.

zmarszczki

Jak to działa?

Aquashine BTX – choć nazywany jest „botox-like” (stąd: BTX) – nie jest alternatywą dla botoksu. Jego innowacyjność polega na tym, że wygładza skórę i redukuje zmarszczki przez rozluźnienie mięśnie – jest to więc rodzaj „peptydowego relaksu twarzy”, bez blokowania impulsów między nerwem a mięśniem odpowiedzialnym za powstawanie zmarszczki mimicznej. Preparat podany za pomocą iniekcji aktywnie stymuluje regenerację i odnowę komórkową oraz stabilizuje aktywność mięśni w skórze – w tym miejscu ją wygładzając. Już po pierwszym zabiegu skóra widocznie jest wygładzona i odzyskuje blask. Kolejne 2 zabiegi utrwalają działanie kompleksu peptydowego, powodując widoczną redukcję zmarszczek i poprawę elastyczności oraz jędrności skóry.

Aquashine BTX

Więcej informacji na:
www.antiaging.com.pl
AntiAging-Institute-logo

Dodaj komentarz

Podobne tematy

Odbudowa i odmłodzenie środkowej części twarzy

Z wiekiem dochodzi do zaniku objętości w środkowej części twarzy, co dodatkowo nadaje nam zmęczony i smutny wygląd. Jak przywrócić twarzy młodość i wypoczęty wygląd? Zabieg z użyciem wypełniaczy poleca dr Iwona Radziejewska-Choma, lekarz medycyny estetycznej z Saska Clinic.

mezobotox

Mezobotox – na czym polega zabieg?

Mezobotox to połączenie mezoterapii igłowej i toksyny botulinowej (czyli popularnego botoksu) w jednym zabiegu. Dzięki temu uzyskujemy od razu dwie korzyści: nawilżenie skóry i wygładzenie skóry.


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki