WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Unident Union

Dr Iwona Gnach-Olejniczak poleca: niechirurgiczną korektę nosa kwasem hialuronowym

Choć zmiana kształtu nosa wciąż należy do najpopularniejszych zabiegów chirurgii plastycznej, to jednak coraz więcej osób wybiera mniej inwazyjną metodę – modelowanie jego kształtu za pomocą gęstego, usieciowanego kwasu hialuronowego. Pacjenci unikają w ten sposób ryzyka związanego z operacją, nie muszą rezygnować z normalnej aktywności. W dodatku nie ryzykują zmiany permanentnej, jaką oferuje zabieg chirurgii plastycznej.

Dr Iwona Gnach-OlejniczakNasz ekspert: dr Iwona Gnach-Olejniczak, ekspert medycyny estetycznej, twórca Dental Face Liftingu®, klinika Unident Union Dental Spa Medycyna Estetyczna we Wrocławiu. www.unidentunion.pl

logo Unident Union

Modelowanie kształtu nosa, który jest niesymetryczny, czy generalnie niewspółgrający z rysami twarzy , daje duży efekt poprawy wyglądu całej twarzy. Pewnie dlatego chirurdzy gwiazd w Hollywood prostują nosy na potęgę. Większość gwiazd oczywiście nie przyznaje się do zabiegów, jedną z nielicznych była Jennifer Aniston, która wytłumaczyła, że owszem przeszła zabieg, ale ze względów zdrowotnych, ponieważ w normalnym funkcjonowaniu przeszkadzała jej krzywa przegroda. Bez względu na to, jakie są fakty, plejada „nowych nosów” wśród światowych gwiazd jest naprawdę imponująca. Zadziwiają zdjęcia sprzed lat zestawione z obecnymi np. Jennifer Lopez, Scarlett Johansson, Kim Kardashian czy Lady Gagi.

Zmiana kształtu nosa bez skalpela

Zabieg chirurgiczny nie zawsze jest konieczny! Harmonię nosa można zbudować bez skalpela, ryzyka operacji i długotrwałej rekonwalescencji. Wystarczy jedna wizyta u doświadczonego lekarza i dobrej jakości wypełniacz, taki jaki stosuje się do powiększania ust czy modelowania rysów twarzy. Efekty metamorfozy zanikają stopniowo w ciągu kilku, kilkunastu miesięcy, dzięki czemu nie ma gwałtownej zmiany.

W Unident Union Medycyna Estetyczna rekomendujemy do zabiegu modelowania kształtu nosa preparat Voluma® Vycross™.

Juvederm voluma

 

Wolumetria z zastosowaniem preparatu Voluma® koncentruje się więc na odmłodzeniu dolnej partii twarzy, ale jednocześnie preparat należy do najbardziej uniwersalnych produktów Vycross®. Harmonijne i długotrwałe efekty działania wypełniacza Voluma® utrzymują się do 15 miesięcy.

Zalety technologii Vycross™:
• naturalne efekty wypełnienia dzięki opatentowanej strukturze niezwykle plastycznego i gładkiego żelu
• redukcja obrzęku i ryzyka zasinień ze względu na mały nacisk preparatu
• dłuższy czas utrzymywania efektów 12-18 miesięcy

Jak wygląda zabieg?

Niechirurgiczna korekta nosa w gabinecie medycyny estetycznej opiera się na zastosowaniu kwasu hialuronowego. Preparat harmonijnie wypełnia miejsca, które wymagają korekty, nadając nosowi zaprojektowany kształt. Efekt końcowy jest uzależniony m.in. od jakości preparatu do wolumetrii. Kluczowe są jednak kompetencje estetyczne lekarza, wykonującego zabieg. W klinice Unident Union korekta jest szczegółowo omawiana na konsultacji medycyny estetycznej. W wielu przypadkach podczas analizy rysów twarzy uświadamiamy naszym pacjentom, że niewielka korekta podstawy nosa, jego przebiegu, kształtu koniuszka w spektakularny sposób poprawi wygląd całej twarzy.

Po miejscowym znieczuleniu miejsca zabiegowego lekarz wprowadza kwas hialuronowy za pomocą cienkiej igły lub kaniuli w odpowiednio dobrane miejsca, tak by osiągnąć pożądany efekt, a następnie modeluje kształt nosa. Harmonia kształtów osiągana podczas „układania” kwasu hialuronowego zależy od kompetencji estetycznych lekarza, jego wyczucia gustu i znajomości zasad proporcji twarzy. Pacjent od razu po zabiegu ma możliwość ocenienia osiągniętych efektów.

Wskazania do zabiegu:
• Niesymetryczny nos
• Garbek na nosie
• Nierówności grzbietu nosa
• Zbyt duża wklęsłość nosa
• Ubytki i krzywizny w kształcie nosa

Ważne po zabiegu:
Zawsze po wprowadzeniu kwasu hialuronowego należy unikać słońca, ekstremalnie wysokich temperatur (sauny, solarium), wszystkie te czynniki mogą spowodować zanikanie rozpad i resorpcję kwasu hialuronowego.

Rekomendowana liczba zabiegów:
Standardowo korekta nosa osiągana jest podczas jednego zabiegu. Efekty utrzymują się 6-20 miesięcy, można je utrzymywać wykonując powtórzenia zabiegów w określonych odstępach czasu (średnio co 8-12 miesięcy). Kolejne zabiegi z reguły dają trwalsze rezultaty, zwłaszcza gdy wykonujemy je, gdy pacjent zauważy pierwsze symptomy wchłaniania kwasu.

Odczuwalność zabiegu:
Zabieg nie jest bolesny, ponieważ znieczulamy miejsce zabiegowe za pomocą profesjonalnego kremu do znieczuleń. Poza tym większość preparatów do wolumetrii zawiera lidokainę. Po zabiegu może wystąpić obrzęk, bolesność nosa lub siniak w miejscu iniekcji. Efekty uboczne zanikną najwyżej po kilku dniach.

Przeciwwskazania:
• Ciąża i karmienie piersią
• Skłonność do bliznowacenia
• Stwierdzona nadwrażliwość na kwas hialuronowy
• Choroby autoimmunologiczne

Zabieg wykonasz w:
Unident Union Dental Spa
Medycyna Estetyczna 

www.unidentunion.pl

logo Unident Union

Unident Union

Dodaj komentarz

Podobne tematy


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki