WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Czym męska skóra różni się od kobiecej?

Na pewno grubością – to powszechnie wiadomo. O specyfikę zmian zachodzących wraz z upływem czasu w męskiej skórze i konieczność dopasowania do niej zabiegów medycyny estetycznej zapytaliśmy eksperta (mężczyznę) – dr. n. med. Piotra Zawodnego.

Piotr ZawodnyNasz ekspert: dr n. med. Piotr Zawodny, dyplomowany lekarz medycyny estetycznej, specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej, członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej oraz Polskiego Towarzystwa Lekarskiego. Twórca i właściciel Kliniki Zawodny w Szczecinie (www.klinikazawodny.pl).

Czym męska skóra różni się od kobiecej?

– Przede wszystkim jest zdecydowanie, bo aż o 25% grubsza. To dlatego panowie zwykle mają mniej zmarszczek, ale ze względu na aktywność mięśni są one głębsze niż u kobiet. Choć ich skóra jest lepiej dotleniona i odżywiona, ze względu na grubość bardziej poddaje się działaniu grawitacji (zwłaszcza gdy panowie uprawiają intensywnie sport), co skutkuje dosyć szybkiem pojawieniem się fałdów i ubytków objętościowych, traci też na gęstości i elastyczności.

Jakie problemy estetyczne najbardziej przeszkadzają panom?

– Coraz więcej panów zaczyna sobie zdawać sprawę, jak bardzo wygląd warunkuje sukcesy na polu zawodowym i prywatnym, a korzystanie z medycyny estetycznej przestaje dla nich być tematem tabu. Z zabiegów na twarz panowie na pewno coraz chętniej korzystają z wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym. Ważne jednak jest to, aby zapewnić im naturalny efekt – mężczyźni bardzo boją się bowiem zmiany rysów, chcą, aby ich twarz wyglądała na zrelaksowaną i wypoczętą, a nie „poprawioną”. Pierwsze na rynku wypełniacze dla mężczyzn Neauvia Intense Man i Stimulate Man dzięki szczególnej formule o najwyższym stężeniu kwasu hialuronowego, wysokiej lepkości i odpowiedniej plastyczności świetnie nadają się do rewitalizacji skóry oraz działań wolumetrycznych na męskiej twarzy.

Stimulate Man oprócz wysokiego stężenia kwasu hialuronowego zawiera 1% hydroksyapatyt wapnia, który pobudza fibroblasty do naturalnej produkcji kolagenu, elastyny i własnego kwasu hialuronowego. Dzięki odpowiednim właściwościom podporowym i plastycznym preparaty Neauvia for Man idealnie nadają się do modelowania i konturowania męskich rysów twarzy przy zachowaniu naturalnego wyglądu.

Neauvia Man, zabiegi dla mężczyzn

A obszary poza twarzą?

– Panowie chętnie korzystają z mezoterapii i ostrzykiwania osoczem bogatopłytkowym skóry głowy, dużą satysfakcję mają z przeszczepów włosów. Aktywni zawodowo mężczyźni, żyjący w permanentnym stresie, często uskarżają się też na problem nadpotliwości. Tutaj skutecznym sposobem jest zastosowanie toksyny botulinowej lub zabieg laserowy. Panowie korzystają ponadto z zabiegów na ciało – na rynku jest cały wachlarz nieinwazyjnych metod modelujących sylwetkę opartych o takie technologie, jak ultrdźwięki, fale radiowe czy podczerwień. Pacjenci, którzy mogą sobie pozwolić na dłuższy okres rekonwalescencji, wybierają liposukcję. Dostępne są różne metody odsysania tkanki tłuszczowej – dużą popularnością cieszą się takie, które jednocześnie umożliwiają rzeźbienie sylwetki, np. tak pożądanych przez mężczyzn „sześciopaków”.

Czy panowie przychodzą do kliniki sami, czy „przyprowadzani” przez partnerki?

– Medycyna estetyczna jest dziś doceniana zarówno przez panie, jak i panów. Panowie dbają coraz bardziej o odpowiednią dietę, sprawność fizyczną i atrakcyjny wygląd. Powoli zanika przekonanie, że poprawianie mankamentów wyglądu jest niemęskie. Niekiedy są namawiani na zabieg przez swoje partnerki, dla których chcą nadal być atrakcyjni. Niejednokrotnie przychodzą więc do kliniki parami.

A czy mężczyźni dbają odpowiednio o swoją skórę w domu?

– Z jednej strony skóra mężczyzn – ze względu na grubość, lepsze ukrwienie, liczbę gruczołów łojowych i owłosienie – jest bardziej odporna na działanie czynników zewnętrznych. Z drugiej strony łatwiej pojawiają się na niej zaskórniki i trądzik. Dlatego codzienna pielęgnacja jest w jej wypadku tak samo ważna jak u kobiet. Ponieważ męska skóra ma tendencję do przetłuszczania się, podstawą powinno być jej dokładne oczyszczanie. Kremy powinny mieć charakter matująco-nawilżający i lekką konsystencję oraz męski zapach. Swoim pacjentom polecam kosmetyki, które sam stosuję na co dzień, a które stanowią komplementarne uzupełnienie zabiegów dla mężczyzn – Neauvia Man.

Neauvia Man, zabiegi dla mężczyzn
Neauvia Man, zabiegi i kosmetyki dla mężczyzn

Dziękuję za rozmowę.

Rozmawiała: Anna Kondratowicz

klinikazawodny_logoKlinika Zawodny
ul. Ku Słońcu 58
71-047 Szczecin
tel. 504-948-320, 508-719-262,
508-752-460

www.klinikazawodny.pl

Więcej informacji i listę gabinetów wykonujących zabiegi Neauvia znajdziesz na:
www.neauvia.pl

neauvia_logo-1

Dodaj komentarz

Podobne tematy


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki