WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Bezoperacyjny lifting twarzy Ulthera

System Ulthera firmy Merz Aesthetics to oryginalny, pierwszy w historii i jedyny aparat do zabiegów z medycyny estetycznej, który łączy ultradźwiękowe obrazowanie ze skoncentrowaną energią ultradźwięków w celu uzyskania przewidywalnego, nieinwazyjnego liftingu oraz podniesienia i napięcia skóry.

Na rynku jest wiele zabiegów wykorzystujących energie fal ultradźwięków. Niestety nie posiadają one technologii obrazowania ultradźwiękowego, dzięki której lekarz ma wgląd w obszar poddany działaniu ultradźwięków oraz pełną kontrolę nad przebiegiem procedury. Bez obrazowania zabiegu to jakby wykonywać zabieg powiększania ust czy modelowania twarzy wypełniaczem z zamkniętymi oczami. I Ulthera to rozumie.

Jak spod skalpela?

Ulthera to innowacyjny zabieg wykorzystujący energię fal ultradźwiękowych działających na określonym obszarze twarzy i szyi. Według wykonujących go lekarzy medycyny estetycznej daje rezultaty porównywalne wyłącznie z tymi, jakie uzyskuje się po operacji plastycznej. Bo Ulthera to:

  • pierwszy i jedyny niechirurgiczny zabieg, który umożliwia skoncentrowanie energii na wybranej i zobrazowanej głębokości, co skutkuje znaczącym liftingiem skóry.
  • pierwszy i jedyny aparat na rynku medycyny estetycznej, który umożliwia wizualizację tkanki poniżej powierzchni skóry, zapewniający bezpieczeństwo wykonywanego zabiegu.

Warto wiedzieć, że:

  • Lifting przeprowadza się pod kontrolą nowatorskiej technologii obrazowania ultradźwiękowego DeepSEE, dzięki czemu lekarz ma wgląd w obszar poddany działaniu ultradźwięków oraz pełną kontrolę nad przebiegiem procedury.
  • System Ulthera jest wyposażony w głowicę o podwójnym działaniu przetworników umożliwiających korekcję trudnych rejonów ciała, takich jak drobne zmarszczki w okolicy dolnych powiek oraz ust. Zabieg z zastosowaniem urządzenia zwiększa napięcie skóry w każdym miejscu, które wpływa na całościowy wygląd twarzy.
  • Ulthera modeluje rysy twarzy, przywraca skórze świeżość i niweluje drobne zmarszczki z trudno dostępnych miejsc.

ultherapy2

Potwierdzona skuteczność

Skuteczność zabiegów Ulterapy wykonanych przy użyciu urządzenia Ulthera potwierdziło wiele badań klinicznych. Miały one miejsce w renomowanych ośrodkach, takich jak Harvard Medical School, University of California w San Diego oraz Wellman Center for Photomedicine w Massachusetts General Hospital. Rezultatem testów było uzyskanie w 2009 roku certyfikatu FDA „de novo”. Oznacza to, że Ulthera jest zabiegiem unikalnym, niemającym obecnie odpowiednika na rynku medycznym. Również w 2009 roku procedura otrzymała certyfikat Health Canada, zaś rok wcześniej – European Certificate of Conformance (CE Mark).

Terapia z użyciem aparatu Ulthera – przebieg zabiegu

Nieinwazyjny lifting Ulthera jest dedykowany dla osób chcących odświeżyć wygląd skóry bez ingerencji chirurgicznej. Wykorzystuje się go w celu podniesienia brwi, wygładzenia czoła, jest także stosowany u pacjentów pragnących ujędrnić okolicę oczu i powieki. System cechuje się dużą skutecznością w odmładzaniu skóry szyi i podbródka, pomaga również osobom, które chcą pozbyć się drobnych zmarszczek dolnych powiek i załamań skóry w rejonie ust.

W trakcie zabiegu lekarz przeprowadza diagnostykę i wizualizację tkanki podskórnej. Następnie lekarz przykłada do skóry pacjenta specjalną głowicę emitującą fale ultradźwiękowe, które wnikają w głąb tkanek. Dzięki możliwości kontroli głębokości działania fal może precyzyjnie wywoływać obkurczenie tkanek zarówno na powierzchownym, jak i głębokim poziomie. Zapewnia to pełny lifting skóry i tkanek położonych poniżej oraz jego trwałość. W zależności od obszaru poddanego działaniu fal zabieg może trwać od 15 do 40 minut.

Zabieg nie wymaga rekonwalescencji – od razu po jego zakończeniu można wrócić do codziennej aktywności. Niekiedy na skórze może pojawić się łagodny rumień, ale nie powinien utrzymywać się dłużej niż pół godziny.

W wyjątkowych sytuacjach występuje niewielki obrzęk twarzy, który może być widoczny maksymalnie przez okres 1-2 dni. Przez kilka dni pacjenci mogą zauważyć u siebie zwiększoną wrażliwość skóry na dotyk. Utrzymywanie się efektu zabiegu zależy od indywidualnych cech danej osoby – rezultaty liftingu mogą być widoczne przez co najmniej 18 miesięcy.

Zwiększenie napięcia skóry pojawia się stopniowo w okresie do 90 dni po zabiegu. Kolejnej sesji można poddać się nie wcześniej niż po upływie 3 miesięcy.

Ulthera
Zabiegi Ulthera w Klinice Dr Szczyta poddała się aktorka Ewa Błaszczyk – na zdj. z dr Moniką Bujanowską i Gaborem Bartuczem, szkoleniowcem marki.

Efekty – co potrafi Ulthera?

  • Ulthera – okolice oczu: Podczas podstawowych badań klinicznych, zauważalna poprawa nastąpiła u 9 z 10 pacjentów (89 procent), skutkując mniejszym nawisem i podniesieniem skóry górnych powiek oraz „bardziej otwartym”, odświeżonym wyglądem całej twarzy.
  • Ulthera – pozostała cześć twarzy: Pacjenci odnotowali lifting, napięcie i ujędrnienie w innych obszarach twarzy i szyi, takich jak policzki linia żuchwy i szyja.

Rezultaty pojawiają się stopniowo podczas 90-dniowego okresu po zabiegu i są wciąż zauważalne u pacjentów podczas ocen dokonywanych po 10 miesiącach. Co ważne: energia ultradźwięków dostarczana jest do wybranych głębokości poniżej powierzchni skóry, pozostawiając górne warstwy (również naskórek) całkowicie nienaruszone.

Gabinety wykonujące zabieg Ulthera:

Warszawa:
Dr Monika Bujanowska, dr Aleksandra Rymsza, Klinika Dr Szczyt, www.drszczyt.pl; Klinika Ambroziak, www.klinikaambroziak.pl; Gabinet Dr Tilszer Medycyna Estetyczna, www.medycynaestetyczna.com; Prime Clinic, www.primeclinic.pl; Estell Enel-Med Dr Jakubowski, www.estell.pl; Holistic Clinic, www.holisticclinic.pl; Klinika La Perla, www.klinikalaperla.pl; Prywatna Praktyka Lekarska dr Barbara Jerschina, www.jerschina.com.pl
Białystok, Dermedica, www.dermedica.pl
Bydgoszcz, Clinica Dermatoestetica, www.dermatoestetica.pl
Dzierżoniów, Specjalistyczna Praktyka Lekarska Krio-Dent, www.kriodent.pl
Gdańsk, Cosmea, www.cosmea.pl
Katowice: Body Care Clinic, www.bodycareclinic.pl; Skin Laser Studio Dermatologia i Medycyna Estetyczna, www.skin-laser.pl
Kraków: DermArt Medical Spa Dr Janeczko, www.derm-art.pl; Sekrety Piękna Nowoczesne Centrum Urody i Medycyny Estetycznej, www.sekretypiekna.net; Klinika La Perla, www.klinikalaperla.pl
Opole: Arkadia Centrum Medycyny Estetycznej i Laserowej, www.arkadia-opole.pl
Poznań: Klinika Medycyny Estetycznej i Kosmetologii Lekarskiej, www.medycyna-estetyczna.pl
Rybnik: Lift Med, www.liftmed.pl
Rzeszów: Salon Kosmetyki Laserowej, www.laser.rzeszow.pl
Szczecin: Laser Clinic, www.laserclinic.pl; Medico, www.medi-co.pl
Wrocław: Ars Estetica Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii, www.arsestetica.pl; DermaMed Prof. Paweł Surowiak, www.dermamed.com.pl; Derma-Puls Centrum Dermatologii Estetycznej i Laserowej, www.derma-puls.com.pl

Wyłącznym dystrybutorem Ulthera jest Urgo Aesthetics / Bioprofil Polska Sp. z o.o.
www.facebook.com/URGOAesthetics

urgo_logo

 

Dodaj komentarz

Podobne tematy

lifting nićmi

Lifting stałymi nićmi Spring Thread

Jeśli marzysz o spektakularnym i trwałym liftingu twarzy i szyi, warto rozważyć zabieg z użyciem stałych (nierozpuszczalnych) nici liftingujących!


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki