WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Implanty kostne – sposób na… figurę klepsydry!

Zabiegi wyszczuplające biją rekordy popularności. Ale też wiele szczupłych dziewczyn o sylwetce chłopaka (wąskie biodra, brak wcięcia w talii) marzy o kobiecych krągłościach i figurze klepsydry! Do tej pory pomóc im mogło tylko maskowanie „niedostatków” ubraniami. Teraz z pomocą przychodzą innowacyjne implanty kostne – nowość amerykańskiej firmy OstyMeditech. 

Zabieg polega na nałożeniu na kości miednicy specjalnych tytanowych implantów, które są wprowadzane przez małe 2 cm nacięcia w skórze – metoda jest więc stosunkowo mało inwazyjna w porównaniu z innymi operacjami chirurgii plastycznej. Powodują one, że ciało nabiera bardziej krągłych kształtów – kości miednicowe zostają w ten sposób poszerzone, zwiększa się różnica między biodrami a talią. Twórca tej metody, dr Yougun Won, nazwał zabieg „pelvic plasty” (czyli: plastyką miednicy), a firma OstyMeditech promuje w świecie medycyny estetycznej nową koncepcję zabiegów: „skeletal aesthetics” (w ofercie znajdują się też implanty ramion i klatki piersiowej dedykowane przede wszystkim panom).

Zabieg poszerzenia miednicy jest polecany wszystkim kobietom o szczupłej chłopięcej sylwetce, nie mającym wystarczającej ilości własnego tłuszczyku, którym można by ewentualnie wypełnić tę okolicę. Idealnymi kandydatkami są Azjatki, które z natury mają stosunkowo wąskie kości miednicowe. Zabieg może być połączony z implantami pośladków, a nawet go zastąpić – bo do tej pory wiele osób o takiej sylwetce powiększało właśnie pupę po to, aby zyskać bardziej kobiecą sylwetkę. Niestety, efekt nie był estetycznie zadowalający – pełne pośladki najbardziej harmonijnie wyglądają bowiem przy szerszych biodrach i wcięciu w talii. Jak zaznaczają twórcy tej metody, dzięki poszerzeniu kości miednicy na jej szczytach optycznie też wydłużają się nogi!

Zabieg jest, wg producentów, mało inwazyjny, bezpieczny, implant się nie przemieszcza i jest odporny na nacisk tak jak prawdziwe kości, łatwo go usunąć, nie wpływa też na funkcjonowanie narządów rozrodczych.

biodra

Dodaj komentarz

Podobne tematy

liposukcja brzucha – WirtualnaKlinika.pl

Liposukcja brzucha – wskazania, przebieg zabiegu, cena

Brzuch jest jednym z obszarów najczęściej poddawanych liposukcji. Zabieg ten pozwala pobyć się „oponki” opornej na dietę i ćwiczenia, wymodelować brzuch po ciąży, poprawić proporcje sylwetki. Jak dokładnie wygląda?


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki