WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Rówieśniczki

Żadna kobieta nie lubi, gdy dodaje się jej lat! Osoby, które nie dbają o swoją skórę od młodych lat – na pewno będą w wieku dojrzałym wyglądać gorzej niż rówieśniczki. Z drugiej strony przesada w zabiegach medycyny estetycznej też może skutkować starszym wyglądem niż u bardziej „rozsądnych” rówieśniczek. Zobacz, jakich zasad przestrzegać, aby naprawdę wyglądać na tyle lat, na ile się czujesz:-)

Jak się upiększać, aby się nie postarzać? Pamiętaj przede wszystkim o tym, że:

  1. Przebarwienia postarzają gorzej niż zmarszczki. Masz do nich tendencję? Usuwaj je i dbaj profilaktycznie o jednolity koloryt skóry.
  2. Skórze w złej kondycji nie pomoże nawet botulina. :-) Żadne zabiegi estetyczne nie dadzą pożądanego skutku, jeśli skóra jest przesuszona, zanieczyszczona i pozbawiona elastyczności.
  3. Skóra zaczyna się starzeć od 25. roku życia. I to już wtedy jest czas, aby zacząć zapobiegać temu procesowi.
  4. Warto trzymać się trendu: „starzeję się z godnością”. Co to powinno oznaczać w praktyce? Nie: „jak natura dała”, ale „korzystam z dobrze dobranych kosmetyków i zabiegów, aby naturalnie podkreślić to, co najpiękniejsze w moim wyglądzie”.
  5. Właśnie: naturalnie! Dziś to słowo-klucz do dobrego korzystania z medycyny estetycznej. Chyba chcesz słyszeć od innych komunikat, że świetnie wyglądasz, a nie pytanie: co sobie wstrzyknęłaś? Zbyt mocno „zrobiona” twarz wbrew pozorom może wyglądać starzej!
  6. Chroń skórę przed nadmiarem słońca. To podstawowa zasada anti-aging. Promienie UV uszkadzają kolagen, przyspieszają starzenie się skóry, powodują przebarwienia, a dodatkowo zwiększają ryzyko pojawienia się groźnych chorób skóry, przede wszystkim czerniaka.
  7. Zaufaj ekspertom i nie oczekuj efektów „już”! Dobry specjalista od poprawy wyglądu najlepiej rozpozna potrzeby twojej skóry i ustali najlepszy dla ciebie plan zabiegów. Pamiętaj, że pewne rzeczy można poprawić tylko stopniowo – a efekty będą lepsze niż „jednorazowy” strzał:-)

One są rówieśniczkami:

Megan Fox i Lindsay Lohan – ur. 1986

Sandra Bullock i Courtney Love – ur. 1964

Julia Roberts i Pamela Anderson – ur. 1967

Madonna i Jamie Lee Curtis – ur. 1958

Jennifer Lopez i Renee Zellweger – ur. 1969

Dodaj komentarz

Podobne tematy


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki