WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

kobieta sałatka owocowa

Okresowe głodówki dla pięknej skóry!

Dieta ma działanie przeciwstarzeniowe, to wiadomo! Spożywanie owoców bogatych w antyoksydanty chroni naszą skórę przed szkodliwym działaniem wolnych rodników, a tych bogatych w witaminę C – pobudza produkcję kolagenu, przyczyniając się do jej jędrności i gęstości. Zdrowe kwasy tłuszczowe uszczelniają naskórek i przeciwdziałają przesuszeniom i podrażnieniom. Superfoods dla pięknej skóry to jedno, ale… badania prowadzone nad dietą imitującą głodówkę dowiodły, że okresowe poszczenie może pobudzić w skórze jej naturalne procesy regeneracyjne!

W trakcie głodówki dochodzi do zniszczenia starych, uszkodzonych komórek i powstania w ich miejsce nowych (to tzw. proces autofagii). Dotyczy to nie tylko skóry, ale w ogóle całego organizmu – dając duże pole do badań nad długowiecznością i odwracaniem procesów starzenia. Obumierające komórki okradają nasz organizm z energii i składników odżywczych, uwalniając mediatory stanu zapalnego, co przyczynia się też do przedwczesnego starzenia się skóry. Dzięki pobudzeniu naturalnej regeneracji skóry – można ten proces zahamować, a nawet odwrócić.

Medycyna regeneracyjna

Termin ten coraz częściej pojawia się w medycynie – także estetycznej. Obejmuje metody, które pobudzają w organizmie naturalne procesy regeneracji i odnowy, w wypadku skóry – to przede wszystkim zabiegi tzw. autologiczne, wykorzystujące osocze bogatopłytkowe oraz zdobywające coraz większą popularność komórki macierzyste. Warto połączyć je ze stosowaniem diety naśladującej głodówkę – ProLon, która jest efektem wielu lat badań nad procesami starzenia się organizmu i poszukiwań recepty na długowieczność. Udowodniono, że w 4. dobie tej trwającej 5 dni głodówki następuje 400% wzrost ilości komórek macierzystych w organizmie!

Poprzez aktywację komórek macierzystych bądź progenitorowych, które uruchomią proces regeneracji, kiedy wracamy do normalnego odżywiania po zakończeniu diety imitującej post, dochodzi do odbudowy układów i narządów w naszym organizmie, w tym naszego największego narządu, jakim jest skóra. 

W Polsce dietę Prolon miało już okazję testować wielu lekarzy medycyny estetycznej. Dr Barbara Walkiewicz-Cyrańska, prezes Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych w Polsce, uważa, że to dobry sposób na profilaktykę anti-aging. – Dostajemy gotowy zestaw, który pozwala nam czuć się dobrze, nie tracić mięśni, pozbyć się toksyn i przy okazji zbędnych kilogramów – mówi doktor, która już poleca Prolon swoim pacjentom.

Zobacz, jak dokładnie działa ProLon>

Efekt odmłodzenia skóry

Osoby, które przeszły już przynajmniej jeden cykl Prolonu, obserwują u siebie:

  • oczyszczenie skóry z toksyn
  • rozświetlenie skóry, która staje się gładsza i bardziej promienna
  • na skutek wyciszenia stanów zapalnych – złagodzenie podrażnień i chorób zapalnych skóry, takich jak AZS
  • osoby z tendencją do powstawania tłuszczaków zaobserwowały ich zmniejszanie się

Rachel Hunter, modelka i aktorka, która jest fanką ProLonu, mówi, że jest to dla niej najlepszy kosmetyk!  

ProlonEfekt wyszczuplenia

To oczywiste – kiedy ograniczasz ilość kalorii, tracisz wagę. W wypadku Prolonu mechanizm ten jest bardziej złożony, zresztą 5-dniowy program trudno nazwać dietą odchudzającą. Uruchamia on jednak procesy przyczyniające się do utraty tkanki tłuszczowej (średnio 3,6 kg) i to tej najgorszej – zlokalizowanej w okolicy brzucha. Jest to tzw. tłuszcz trzewny, którego występowanie wiąże się ze zwiększonym ryzykiem zachorowania na cukrzycę.

Insulina gromadzi tłuszcz i glikogen, hamując jednocześnie lipolizę. Krótkotrwała głodówka (a raczej dieta, która oszukuje organizm, pozwalając mu wierzyć, że jest poddany postowi – tak właśnie działa Prolon) powoduje, że organizm zaczyna dobrze wykorzystywać zgromadzony tłuszcz i glikogen – utrzymując insulinę na niskim poziomie wystarczająco długo, aby pozwolić organizmowi wykorzystać zapasy glikogenu i sięgnąć po tłuszcz. Głodówka także uwalnia hormon wzrostu, który zapobiega utracie masy mięśniowej, oraz epinefrynę, która z kolei wzmaga przypływ energii i poprawia samopoczucie. Co też ważne, poprawia metabolizm także już po zakończeniu głodówki, chroniąc przed powrotnym tyciem.

Rekordziści, po przejściu kilku cyklów Prolonu, odnotowali nawet 15 kg utratę wagi!

Dodaj komentarz

Podobne tematy


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki