WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Kosmetyki SCENS już w Polsce!

16 września 2021 w Restauracji Belvedere w Łazienkach Królewskich odbyła się oficjalna polska premiera hiszpańskiej marki SCENS z udziałem gościa specjalnego, właściciela – Stevena Bullona.

Współprowadzącymi to wydarzenie były Sonia Skalec – Dyrektor działu Kosmetyki Profesjonalnej Nova Group oraz Edyta Wierzbiło – Manager Marki SCENS Nova Group.

Podczas premierowego lunchu mieliśmy okazję poznać bliżej markę ekskluzywnych kosmetyków o charakterze Organic & Vegan, której esencją jest tworzenie produktów wyłącznie z roślin i kwiatów naszej planety, pozyskiwanych w zgodzie i harmonii z otaczającą nas naturą. Po części oficjalnej wydarzenia odbył się wegański lunch, który podkreślił roślinny i organiczny charakter marki. Mieliśmy też okazję skorzystać z wyjątkowych rytuałów SCENS podczas wizyty w ekskluzywnym Day Spa o nazwie NICE Spa przy ul. Biały Kamień 3 w Warszawie.

Naturalne kosmetyki Scens 

Co wyróżnia kosmetyki i zabiegi Scens?

  • Naturalna pielęgnacja oparta na organicznych składnikach aktywnych. Głównie organiczne, 100 % naturalne, bez GMO, bez toksycznych, syntetycznych, chemicznych składników aktywnych, bez sulfonianów, bez sztucznych barwników, wolne od syntetycznych zapachów, triklosanu, EDTA i aluminium.. Wegańskie, wolne od okrucieństwa. Produkty nie zawierają żadnych składników pochodzenia zwierzęcego, w tym wosku pszczelego.
  • Inspiracją dla stworzenia marki była esencja natury i esencjonalne właściwości roślin i kwiatów, by zapewnić najwyższą efektywność pielęgnacji. Marka dobiera najbardziej odpowiednią metodę dla konkretnej części rośliny zawierającej potrzebne oleje i składniki, stosując proces ekstrakcji na zimno, destylacji parowej lub wodnej, a nawet metodę Enfleurage, aby zachować nienaruszoną, czystą esencję i moc wszystkich właściwości każdego składnika. Dzięki temu może zaoferować wysoce skoncentrowane i niezwykle skuteczne kosmetyki.
  • Szklane opakowania, wykonane z materiałów pochodzących z recyclingu. Kosmetyki są pakowane w ciemne, szklane butelki, aby chronić produkt przed naturalnym światłem i tlenem, które mogłyby przyspieszyć psucie się produktu . Butelki i słoiki premium pozwalają zachować pełną integralność kosmetyków oraz zachować ich zalety i naturalne właściwości. Szkło jest ekologiczne w przeciwieństwie do plastikowych butelek.
  • Pompki i korki są wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu, aby zoptymalizować ochronę środowiska.
  • Marka nie wykorzystuje składników aktywnych o działaniu szkodliwym dla naszego zdrowia, rakotwórczym lub zaburzającym funkcjonowanie układu hormonalnego, które często są wykorzystywane w produktach do pielęgnacji skóry twarzy i ciała. Marka podpisała „Compact for Safe Cosmetics”, kampanię zainicjowaną przez Environmental Working Group, która pociąga firmy do odpowiedzialności za zapewnienie, że ich produkty są „wolne od składników chemicznych, o których wiadomo lub silnie podejrzewa się, że powodują raka, mutacje lub wady wrodzone”.
  • Składniki są pozyskiwane od dostawców, którzy spełniają rygorystyczne standardy czystości. Podczas opracowywania naszych receptur, marka współpracuje z dostawcami, którzy wykorzystują tradycyjne sposoby pozyskiwania i zbierania surowców, zachowując w ten sposób wysoką jakość aktywnych składników. Ta bezpośrednia i osobista obróbka surowców gwarantuje również ścisłą kontrolę jakości składników we wszystkich procesach produkcji kosmetyków od początku do końca.
  • Główne składniki aktywne to rośliny + kwiaty + sól + olejki eteryczne.
  • Produkty Scens są wykonane ze skutecznych naturalnych składników aktywnych, które głęboko nawilżają, odżywiają, minimalizują oznaki starzenia, równoważą i chronią skórę, widocznie poprawiają jej kondycję i sprawiają, że wygląda na zdrową, rozświetloną i promienną.
  • Marka kładzie duży nacisk na zrównoważony rozwój środowiska i jest mocno zaangażowana w ochronę środowiska, Matki Ziemi i zachowanie jej piękna.
  • To jedyna na rynku marka premium o charakterze organic & vegan. Kosmetyki Scens są polecane do Spa w 5-gwiazdkowych hotelach oraz luksusowych day spa.

Bestsellerem marki jest L’Elixir – globalnie odmładzający olejek do twarzy (30 ml, 720 zł) na bazie drogocennych olejków, które nawilżają, odżywiają, rozświetlają i regenerują skórę w szybkim czasie.

Steven Bullon – założyciel marki

Pasjonat piękna urodzony w Paryżu. Zaraz po skończeniu studiów na uczelni La Sorbonne w swoim rodzinnym mieście, dołączył do grupy wydawniczej Les Nouvelles Esthétiques. Po wielu latach spędzonych w stolicy Francji, pracując z doskonałymi markami branży estetycznej, Steven postanowił przenieść się do Barcelony, gdzie dołączył do Yves Saint Laurent Beauté. Tam właśnie był odpowiedzialny za opracowywanie i wdrażanie strategii komunikacyjnych między innymi takich marek jak: Yves Saint Laurent, Stella McCartney, Alexander McQueen and Boucheron. Po kilku latach pracy we Francuskim, luksusowym domu, zdecydował skupić się na swojej najbardziej artystycznej stronie, integrując grupę wydawniczą Vida Aesthetic, w której przejął dwie emblematyczne publikacje: Vida Estetica dedykowana dla branży estetycznej i spa oraz Tocado dla branży fryzjerskiej. Oprócz tego zajmował się Międzynarodowym Kongresem Estetycznym. Po kilku latach prowadzenia powyższych projektów, postanowił stworzyć swój najbardziej osobisty projekt: SCENS.

Dodaj komentarz

Podobne tematy

kosmetyki na dzień kobiet

Kosmetyki na Dzień Kobiet

Dzień Kobiet jest okazją do podarowania swojej dziewczynie, żonie, mamie lub przyjaciółce prezentu niebanalnego. Kosmetyki będą idealne!

zabiegi bankietowe dr Barbara Jerschina

Zabiegi z natychmiastowym efektem glow!

Planujesz wielkie wyjście lub imprezę? Chcesz wyglądać oszałamiająco? Sprawdź, jakie zabiegi najszybciej zapewniają taki efekt! Poleca dr Barbara Jerschina ze swoim zespołem.


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki