WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Technologia TMA – termiczny resurfacing

Technologia TMA (termomechaniczna ablacja) to frakcyjna metoda odmładzania skóry z wykorzystaniem naturalnego ciepła. Precyzyjne podgrzanie tkanek prowadzi do przebudowy kolagenu i elastyny, co skutkuje poprawą napięcia i ujędrnieniem skóry, redukcją zmarszczek, obkurczeniem porów, naturalnym liftingiem. Efekty są porównywalne do tych uzyskiwanych przy użyciu lasera frakcyjnego CO2, ale bez bólu i długiego okresu rekonwalescencji. Jak działa dokładnie technologia TMA i jakich efektów możesz się spodziewać? Wyjaśnia Marzena Karpińska, kosmetolog, właścicielka gabinetu Cashmire w Łodzi.

Na czym polega termomechaniczna ablacja skóry (TMA)?

Termomechaniczna ablacja skóry polega „podgrzewaniu” skóry do temperatury 400 stopni C. W głowicy zabiegowej umieszczona jest mała metaliczna końcówka zakończona stożkowatymi mikroigłami, które po nagrzaniu są opuszczane w dół i przez ułamek sekundy dotykają skóry. Dzięki temu wytwarzany jest kontrolowany efekt termiczny, podobny do działania lasera frakcyjnego. Intensywność zabiegu kontrolowana jest poprzez czas kontaktu końcówki ze skórą oraz czas impulsu. Podczas zabiegu nie dochodzi do naruszenia struktury skóry, nie pojawia się krwawienie, nie jest też konieczne stosowanie znieczulenia (pacjent odczuwa jedynie ciepło). Działanie frakcyjnego ciepła pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny, co skutkuje zagęszczeniem i ujędrnieniem skóry. To jednak nie wszystko. Wytworzone mikronakłuciami kanaliki (utrzymujące się przez kilka godzin po zabiegu!) zwiększają wchłanianie aplikowanych na skórę substancji aktywnych (np. kwasu hialuronowego, witaminy C), które są zawsze dobierane indywidualnie do potrzeb pacjenta, dzięki czemu efekty są jeszcze lepsze i bardziej kompleksowe.

Jakie są wskazania do zabiegu z użyciem technologii TMA?

Zabieg prowadzi do przebudowy, odmłodzenia i silnej rewitalizacji skóry. Redukuje nawet głębokie zmarszczki, zmniejsza widoczność porów, daje bardzo dobre efekty w terapii blizn potrądzikowych i rozstępów. Skóra zyskuje bardziej jednolity koloryt u równomierną teksturę, staje się gładsza, bardziej promienna, ładnie napięta. Technologia TMA może też być bezpiecznie stosowana na powieki (świetna alternatywa dla zabiegu blefaroplastyki), daje szybko widoczne rezultaty w odmładzaniu szyi, dekoltu i dłoni, a więc miejsc szczególnie narażonych na przyspieszone starzenie się. Najczęstszymi wskazaniami do zabiegu są:

 • Skóra z widocznymi objawami starzenia i fotostarzenia
 • Lwia zmarszczka, bruzdy nosowo-wargowe, kurze łapki, linie na czole
 • Rozszerzone pory
 • Blizny potrądzikowe
 • Rozstępy
 • Nierówna struktura skóry
 • Niejednolity koloryt, przebarwienia
 • Przetłuszczająca się, zanieczyszczona skóra, z rozszerzonymi porami
 • Wiotkość górnych powiek, opadanie powiek
 • Sińce i obrzęki pod oczami
 • Objawy starzenia się w obszarze szyi, dekoltu, na dłoniach

Ile razy trzeba powtórzyć zabieg?

Już jeden zabieg daje widoczny efekt, ale dla uzyskania optymalnych zabiegów zaleca się wykonać 3-4 powtórzenia w odstępach comiesięcznych.

Jak wygląda rekonwalescencja po zabiegu?

Przez pierwsze godziny po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i lekko rozgrzana, może też pojawić się niewielka opuchlizna. Przez 2-3 dni będą widoczne drobne strupki, które możesz z łatwością przykryć makijażem. Pamiętaj, aby ich nie ścierać ani nie zrywać – powinny odpaść same. Najważniejsze to nawilżać skórę (możesz stosować specjalny krem przyspieszający gojenie po zabiegach) i chronić ją przed promieniowaniem UV kremem z wysokim filtrem SPF 50+. Warto też pić co najmniej 2 litry wody – zarówno przed zabiegiem, jak i po nim – bo dobrze nawodnione tkanki po prostu lepiej reagują na metody termiczne, dzięki czemu zyskasz jeszcze lepsze efekty i będą one trwalsze. Dokładne zalecenia otrzymasz w gabinecie.

Główne zalety technologii TMA

 1. Spektakularne efekty porównywalne do tych uzyskiwanych za pomocą lasera CO2.
 2. Mała inwazyjność zabiegu, krótki czas rekonwalescencji.
 3. Zabieg jest bezbolesny, u większości pacjentów nie trzeba w ogóle stosować znieczulenia.
 4. To metoda bezpieczna i efektywna w odmładzaniu delikatnej okolicy oka.
 5. Technologię TMA można bezpiecznie stosować latem!

Zabieg wykonasz w:

Cashmire

Cashmire M. Karpińska

ul. Brzezińska 77
92-111 Łódź

tel. 601 313 237

www.cashmire.pl

Dodaj komentarz

Podobne tematy

sucha skóra

Przesuszona skóra twarzy z niedoskonałościami

Coraz częściej dermatolodzy zwracają uwagę, że te przesuszenie skóry i wypryski mogą występować jednocześnie. Jak więc dbać o suchą skórę ze skłonnością do trądziku? Jak jednocześnie zadbać o odpowiedni poziom jej nawilżenia i zwalczyć nadmiar sebum?


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki