Nos jak nowy!
Korekta nosa bez operacji? To możliwe! Wystarczy ampułka kwasu hialuronowego i wprawne ręce dermatologa estetycznego.
Powszechnie uważa się, że kształt nosa można poprawić tylko chirurgicznie. Takie zabiegi są jednak bolesne, wymagają wielomiesięcznej rekonwalescencji i bywają kosztowne. A efekty nie zawsze zadowalają pacjentów. Z tych właśnie względów na operację plastyczną decydują się z reguły osoby z naprawdę poważnymi defektami. Osoby, którym przeszkadza garbek czy wklęsłość po prostu uczą się z tym żyć. Jak się okazuje, zupełnie niepotrzebnie. Niedoskonałości nosa można skorygować błyskawicznie, bo w kwadrans, za pomocą kwasu hialuronowego. Oczywiście niezbędna jest także ręka doświadczonego dermatologa estetycznego.
To jest do poprawki!
Jakie mankamenty nosa można poprawić kwasem hialuronowym? – Wypełnić wklęsłości, optycznie zwęzić zbyt szeroki nos, a także wyprostować grzbiet: pozbyć się garbka lub wyprostować nos po złamaniu, możliwe jest też wymodelowanie zadartego noska i takiego, którego czubek opada w dół – wylicza dr Agnieszka Bliżanowska (Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej WellDerm). Zabieg polega na wstrzyknięciu, po wcześniejszym miejscowym znieczuleniu, wypełniacza w postaci żelu. Lekarz szczegółowo omawia z pacjentem, jaka zmiana będzie najbardziej harmonijna i da naturalny efekt. – Następnie preparat podaje się w odpowiednie miejsca i, co bardzo ważne, po iniekcji odpowiednio formuje w tkankach – podkreśla dermatolog estetyczna. Korekta nosa kwasem hialuronowym trwa około 20 minut i nie wymaga rekonwalescencji. Zaraz po zabiegu można spotkać się ze znajomymi, by z dumą zaprezentować nowy kształt nosa.
Efekt zabiegu utrzymuje się około 12-18 miesięcy. Ponieważ preparat wchłania się stopniowo, nie ma obaw przed nagłym pogorszeniem wyglądu nosa. Średnio po roku należy zgłosić się na konsultację, by lekarz zaplanował termin uzupełnienia preparatu. Zabieg jest bezpieczny i nie powoduje alergii – Kwas hialuronowy naturalnie występuje w naszej skórze, a wypełniacze przechodzą badane kliniczne – wyjaśnia dermatolog estetyczna i dodaje, że właśnie dlatego to jeden z najpopularniejszych zabiegów.