WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

naturalne piękno

Naturalne piękno w medycynie estetycznej

Ogłaszamy rok 2019 rokiem naturalności w medycynie estetycznej! Czyli? Stawiamy na naturalny efekt odmłodzenia wyglądu i korekty estetycznej rysów. Bez przerysowania, bez sztuczności, w zgodzie z trendem „stay the same”. W naszym programie „Naturalne piękno”, przygotowanym razem z dr. Franciszkiem Strzałkowskim, lekarzem medycyny estetycznej, będziemy prezentować metody i zabiegi zapewniające naturalne piękno oraz podpowiemy, na co zwrócić uwagę, aby mieć pewność takich efektów.

Poznaj naszego eksperta

Franciszek StrzałkowskiEkspertem programu „Naturalne piękno” jest dr Franciszek Strzałkowski, lekarz medycyny estetycznej i anestezjolog. Dr Strzałkowski od wielu lat pracuje jako anestezjolog w Niemczech, w tym w Klinice Uniwersyteckiej w Akwizgranie, jednym z największych szpitali w Niemczech, od 2011 roku zajmuje się też medycyną estetyczną. Jest szkoleniowcem z zakresu toksyny botulinowej, wypełniaczy i nici liftingujących, to jedyny lekarz w Polsce i Niemczech wykonujących innowacyjny lifting twarzy EasyLift® z użyciem nici. Prywatnie miłośnik piękna i znawca sztuki. Od wielu lat zwiedza największe galerie sztuki na całym świecie, a nabyte w ten sposób wrażliwość i wyczucie piękna wykorzystuje w swojej pracy lekarza medycyny estetycznej. Propagator idei naturalności w poprawie wyglądu. Twórca Kliniki Strzałkowski przy ul. Dzielnej 21 lok. 16 w Warszawie (www.KlinikaStrzalkowski.pl)

Klinika Strzałkowski

Naturalne piękno – 10 zasad

Mimo ekspansji instagramowych trendów lansowanych przez celebrytki, takie jak Kim Kardashian czy Kylie Jenner, która po zabiegach medycyny estetycznej zmieniła się wręcz nie do poznania, coraz więcej pacjentek oczekuje naturalnych efektów pozabiegowych – nie mylić z „brakiem efektów”! Chodzi o to, aby inni się zachwycali: „Ale pięknie, młodo i promiennie wyglądasz!”, a nie mówili z przekąsem: „Co sobie znowu wstrzyknęłaś?”. Na co zwrócić uwagę, aby nie stać się kolejnym klonem?

1. Korzystaj z zabiegów wg ustalonego planu

W medycynie estetycznej nie powinno być przypadkowości. Jeśli spełnisz swoje marzenie o powiększeniu ust, a skóra na twarzy nadal będzie szara, zmęczona i pokryta niedoskonałościami – nici z efekt „wow!”, możesz wręcz wyglądać komicznie. Dlatego dobry lekarz zawsze planuje cały program zabiegów uwzględniających przede wszystkim regenerację i odmłodzenie skóry od środka. Podanie wypełniacza czy botoksu to już wisienka na torcie:-)

2. Wybieraj bezpieczne zabiegi, nie ryzykuj

Na rynku jest wiele produktów stosowanych w zabiegach medycyny estetycznej, w tym, niestety, także preparaty niewiadomego pochodzenia, kupowane w Internecie, które nie mają przebadanych składów ani udowodnionego i przewidywalnego działania. Co to oznacza? Że ryzykujesz nie tylko niepożądanym wyglądem, ale też powikłaniami zdrowotnymi! Dlatego namawiamy, aby zawsze pytać o preparaty stosowane w zabiegu i wybierać tylko te, które pochodzą od sprawdzonych producentów i są zarejestrowane – w wypadku ostrzyknięć – jako produkty medyczne. Opakowanie zawsze powinno być otwierane przy Tobie!

3. Korzystaj z medycyny estetycznej świadomie

Nie musisz mieć wiedzy medycznej, ale zawsze warto mieć świadomość, co i dlaczego będzie robione, a także jakie mogą być skutki uboczne i niepożądane. Madonna powiedziała w jednym z wywiadów, że nigdy nie podda się operacji w narkozie, bo nie wyobraża sobie, że ktoś robiłby coś przy jej twarzy, a ona nie miałaby na to wpływu – chyba że miałoby to uratować jej życie. Nie musisz być aż tak radykalna, ale przecież chyba chcesz wiedzieć, jaką dokładnie substancję i w jaki sposób wstrzyknie w twoją skórę ktoś inny? Dobry lekarz informuje o szczegółach zabiegu i odpowiada na wszystkie pytania. Także w trakcie zabiegu, więc nie bój się pytać i wyrażać wątpliwości, jeśli coś cię zaniepokoi już na fotelu!

4. Wybierz sprawdzonego lekarza, któremu możesz zaufać

To bardzo ważne, przecież oddajesz w jego ręce swoją twarz i wizerunek! Pamiętaj, że zabiegi medyczne powinien zawsze wykonywać lekarz i nawet nie chodzi tutaj o umiejętności np. ostrzykiwania, bo te może nabyć każdy. Ale to lekarz zna anatomię twarzy, dzięki czemu wie, jakie ryzyko niesie nieumiejętne podanie np. kwasu hialuronowego w czoło i wie, jak zrobić zabieg, aby był bezpieczny. Poza tym w razie powikłań – a te mogą się zdarzyć zawsze i wszędzie – będzie potrafił ci pomóc. Ma bowiem odpowiednią wiedzę oraz środki – począwszy od możliwości wypisania recepty, a skończywszy na zastosowaniu zestawu do ratowania życia w razie wstrząsu anafilaktycznego (w przypadku reakcji alergicznej na podaną substancję). Powinnaś czuć się pewnie w rękach swojego lekarza. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, podejrzewasz, że lekarz próbuje cię naciągnąć na zabiegi albo nie jesteś zadowolona z efektów (np. są zbyt sztuczne) – zmień go!

5. Nie sugeruj się wyglądem gwiazd

„Poproszę usta jak Angelina Jolie”. „Chcę mieć policzki jak Kim Kardashian”. „Podoba mi się nos Blake Lively”… Jasne, możesz zabrać ze sobą zdjęcie gwiazdy, aby pokazać lekarzowi, co ci się podoba, jednak nie zdziw się, jeśli zasugeruje ci on np. zrobienie mniejszych ust. Dlaczego? Dlatego, że istnieją pewne kanony piękna (złoty podział twarzy opisywał już Leonardo Da Vinci), które w połączeniu z indywidualną anatomią każdego z nas decydują o tym, co będzie wyglądać harmonijnie, a co nie. Jeśli masz szczupłą, drobną buzię, czy w ustach zajmujących 1/3 twarzy na pewno będziesz wyglądać pięknie?

6. Nie ulegaj ślepo trendom lansowanym przez celebrytki

One naprawdę często są „źle zrobione”, a ich wygląd nie ma nic wspólnego z naturalnym pięknem. Dotyczy to zwłaszcza Amerykanek, które uwielbiają mieć wszystkiego w nadmiarze – policzki krągłe jak piłki tenisowe, usta napompowane jak paróweczki, czoło gładkie i lśniące jak blacha, choć na pewno używają na to bardziej eleganckich określeń:-). Nie daj się zwieść trendom lansowanym na Instagramie  – celebrytkom nie zaszkodzą, a wręcz podbiją ich popularność, czasami nawet efektownie wyglądają na ściance, ale czy na pewno chciałabyś w swoim codziennym życiu wyglądać jak Kylie Jenner?

Kylie Jenner
Kylie Jenner w niczym już nie przypomina samej siebie, zmieniła się w kogoś zupełnie innego!

7. Dbaj o jakość skóry na co dzień

Zabiegi nie zastąpią codziennej pielęgnacji i vice versa. Dlatego najlepsze efekty przynosi kompleksowe działanie i profilaktyka anti-aging. Jeśli masz problem z doborem kosmetyków, poradź się lekarza lub kosmetologa – może warto zrobić pod jego okiem „przegląd kosmetyczki”? Postaw na terapie intensywnie regenerujące skórę od środka z zaawansowanymi składnikami aktywnymi o udowodnionym działaniu, np. kwasem hialuronowym, witaminą C czy kolagenem. Pamiętaj też, że efekty wielu zabiegów zależą od tego, w jaki sposób pielęgnujesz skórę, np. jeśli wystawisz ją na słońce bez ochrony po podaniu wypełniacza, efekty będą krótsze, a jeśli zrobisz to po laseroterapii – pojawią się trudne do usunięcia przebarwienia. Twoje własne zaniedbania mogą zniweczyć naturalne efekty!

8. Pamiętaj, jak wyglądałaś kiedyś

Lekarze zauważyli, że pacjentki, które regularnie robią zabiegi, szybko przyzwyczajają się do nowego looku i chcą jeszcze bardziej go poprawiać! To, co kiedyś było dla ciebie maksymalnym powiększeniem ust, dziś odbierasz jako ich naturalną wielkość. Gdy lekarz odmówi wykonania kolejnego zabiegu, zaczynasz zmieniać gabinety, nie informując o robionych niedawno zabiegach. Nie słuchasz, gdy specjalista mówi, że to już za dużo. Jeśli zależy ci na naturalnym pięknie, pamiętaj o pułapce uzależnienia się od medycyny estetycznej i świadomie nie daj się w nią wciągnąć. Pamiętaj też, że robienie zbyt wielu zabiegów może przynieść skutek odwrotny od zamierzonego – i dodać ci lat!

Renee Zellweger
Kilka lat temu Renee Zellweger zszokowała swoich fanów nowym, poprawionym wyglądem. Nie dość, że straciła swój wdzięk i charakterystyczne rysy, to jeszcze dodała sobie lat!

9. Postaw na regenerację i bądź cierpliwa

Regeneracja to dziś słowo-klucz w medycynie estetycznej. Mówi się już nawet o medycynie regeneracyjnej, której celem jest naprawa i odbudowa skóry od środka, dzięki czemu stopniowo poprawia się jej wygląd. Obok metod autologicznych (np. osocze PRP, komórki macierzyste) na popularności zyskują tzw. zabiegi biostymulujące – pobudzające produkcję nowych włókien kolagenowych i elastynowych. Z czasem skóra ulega zagęszczeniu i ujędrnieniu. Na efekty musisz jednak poczekać ok. 3-6 miesięcy. Ale warto, bo metody te gwarantują naturalny efekt i przygotowują skórę do poprawek stricte estetycznych np. z użyciem wypełniaczy czy botoksu. Dzięki temu efekty są lepsze i trwalsze.

10. Starzej się z godnością :-)

Dla nas oznacza to… naturalność w korzystaniu z zabiegów medycyny estetycznej. Jeśli w wieku 81 lat chcesz wyglądać jak Jane Fonda, powinnaś zacząć korzystać z rozsądnie zaplanowanych zabiegów i programu „zatrzymać młodość” już ok. 30. roku życia. Tutaj nie ma drogi na skróty, a próby nadgonienia „straconego czasu” często kończą się sztucznym i niepożądanym efektem. Dlatego już dziś postaw na „Naturalne piękno”!

Jane Fonda
Jane Fonda niedawno skończyła 81 lat!

Naturalne piękno

 

 

Dodaj komentarz

Podobne tematy


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki