WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

kalendarz

W jakiej kolejności robić zabiegi?

Zawsze, ale to zawsze przyznawaj się do zabiegów, jakie już wykonałaś! Jeśli idziesz do nowej kliniki – to niezwykle ważne nie tylko ze względu na bezpieczeństwo, ale też efektywność zabiegów.

Pewne zabiegi mogą zniweczyć efekty wcześniej wykonywanych procedur – dlatego zapisuj, co i kiedy robiłaś, aby móc dokładnie powiedzieć o tym lekarzowi. Dzięki temu zaplanuje on dobrze następne zabiegi.

Na co uważać szczególnie?

Zabiegi termoliftingu – mające na celu stymulację kolagenu poprzez „podgrzanie” tkanek, np. z wykorzystaniem fal radiowych, ultradźwięków czy laserów – robimy w pierwszej kolejności, przed botuliną czy kwasem hialuronowym.

Ostrzykiwanie toksyną botulinową najlepiej zrobić 2 tygodnie po termoliftingu, a jeśli z jakiegoś powodu wypadło wcześniej – odczekaj minimum 2-3 tygodnie.

Ostrzykiwanie kwasem hialuronowym (wypełniacze, mezoterapia) to zabieg, który najlepiej wykonać na samym końcu, ponieważ „podgrzewanie” kolagenu przyspiesza jego rozpad i wchłanianie, a więc efekt zniknie szybciej. Zrób go min. 2-3 tygodnie po termoliftingu.

Na działanie ciepła odporne są preparaty na bazie hydroksyapatytu wapnia, których celem jest pobudzenie fibroblastów do produkcji kolagenu.

Podobnie nici rozpuszczalne – termolifting też może je uszkadzać, wpływając na efekt zabiegu. Najlepiej więc zrobić je później, a jeśli już je masz zaimplementowane – z energią cieplną wstrzymaj się ok. 6 miesięcy.

Zabiegi laseroterapii i peelingów chemicznych (zwłaszcza tych intensywnych) najlepiej wykonywać zimą – wtedy łatwiej uniknąć ekspozycji skóry na słońce, co jest absolutnym zaleceniem pozabiegowym (skóra jest wtedy uwrażliwiona na działanie promieni UV – jeśli nie będziesz jej chronić, przebarwienia i ślady pozapalne gwarantowane). Przez min. 3 miesiące stosuj kremy z wysokimi filtrami.

Planując korektę ust za pomocą kwasu hialuronowego i makijażu permanentnego, najpierw wybierz się do gabinetu lekarza medycyny estetycznej – minimum 4 tygodnie przed pigmentacją. Nawilżone i wypełnione usta inaczej przyjmą barwnik. Tyle samo czasu odczekaj też po zastosowaniu toksyny botulinowej na okolicę ust – dopiero gdy mięśnie wokół odpowiednio się ułożą, możliwe jest ładne przeprowadzenie zabiegu pigmentacji.

I jeszcze odnośnie makijażu permanentnego – przed jego wykonaniem zdejmij sztuczne rzęsy, a 1-3 miesiące wcześniej zaprzestaj stosowania odżywek stymulujących wzrost rzęs (mocno uwrażliwiają skórę).

Dodaj komentarz

Podobne tematy

medycyna estetyczna dla każdego

Medycyna estetyczna dla każdego!

Chcesz poznać całą prawdę o zabiegach medycyny estetycznej? Oglądaj program „Medycyna estetyczna dla każdego” z dr Barbarą Jerschiną!

dr Dominik Ludew

Najlepsze zabiegi odmładzające

Eksperci Ruczaj Clinic przedstawiają kilka zabiegów odmładzających, które należy rozważyć, gdy zauważamy utratę jędrności naszej skóry.


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki