WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Makijaz permanentny oczu

Zalety makijażu permanentnego

Dlaczego powinna go mieć każda kobieta (a nawet niektórzy mężczyźni)? Jak powinien wyglądać dobrze zrobiony makijaż permanentny? Na co zwrócić uwagę, decydując się na zabieg? Radzi Magdalena Bogulak, właścicielka Sharley Medical Clinic & Day Spa oraz Centrum Makijażu i Centrum Szkoleniowego Long Time Liner, prekursorka tej metody i najbardziej znana linergistka w Polsce:

Magdalena Bogulak
Magdalena Bogulak

• Dobrze zrobiony makijaż wygląda tak… jakby go nie było! Tutaj nie chodzi o to, abyś miała na ustach trwałą „czerwoną szminkę” czy „smoky eyes”, choć teoretycznie jest taka możliwość. Ładny makijaż podkreśli oprawę oczu, optycznie zagęści brwi, doda świeżości ustom – w bardzo naturalny sposób.

• Dzięki tym dyskretnym poprawkom będziesz po prostu wyglądała młodziej i bardziej promiennie! Czasami wystarczy dosłownie muśnięcie i zmienia się cała twarz.

• Makijaż permanentny utrzymuje się na skórze wiele lat, ale nie jest tatuażem – po kilku latach konieczne będą poprawki. Ponieważ pigment podawany jest płycej niż tatuaż, na skutek naturalnego złuszczania się martwego naskórka w końcu dochodzi do jego starcia. Bardzo długo utrzymują się kreski na powiekach (nawet 8-10 lat), najkrócej (ok. 1-2 lat) – makijaż brwi.

• Dzięki makijażowi permanentnemu zawsze, nawet bez makijażu, wyglądasz pięknie – kreski na powiekach otwierają oko, sprawiają, że rzęsy wydają się gęstsze, cienkie i nieregularne brwi zyskują ładny kształt, a usta – piękny symetryczny (lub weselszy) kontur oraz soczysty, świeży kolor.

• Jeśli zabieg robisz u doświadczonej certyfikowanej linergistki, nie ma ryzyka, że coś pójdzie nie tak. W Sharleyu przed zabiegiem zawsze robiona jest wizualizacja efektu końcowego – jest to precyzyjny rysunek, który pokazuje, jak potem będzie wyglądał makijaż permanentny. Na tym etapie sama decydujesz, czy chcesz mniej, czy bardziej wyrazisty make-up.

• Jeśli jednak nie jesteś zadowolona z efektu końcowego, możemy to poprawić. Do Sharleya często trafiają panie z źle wykonanym makijażem permanentnym. Możemy im pomóc, stosując specjalne barwniki do kamuflażu. Czasami trzeba wcześniej zrobić laser, np. w przypadku czarnych brwi. Światło lasera rozbija i usuwa stary barwnik – potem możemy nałożyć w tym miejscu nowy.

• Makijaż wykonywany metodą Long Time Liner (znaną i udoskonalaną od ponad 20 lat) uznaje się za najbardziej doskonały ze wszystkich metod dostępnych na rynku. Daje on maksymalne bezpieczeństwo i wyjątkową precyzję zabiegu. Pozwala uzyskać delikatny, naturalny efekt o długiej trwałości. Stosowane w makijażu barwniki spełniają wymogi produktów medycznych. Są sterylne, nietoksyczne, nie wywołują alergii ani podrażnień. Unikalna metoda pigmentacji aparatem Conture Liner Duo zapewnia komfort, bezpieczeństwo i higienę zabiegu – urządzenie to posiada bowiem zintegrowany system przepływu barwników, bezpośrednio do końcówki, wykonane jest ze stali chirurgicznej i zapewnia sterylność zabiegu.

Sharley Medical Clinic & Day Spa - makijaż permanentny

• Nowością na rynku jest tzw. pigmentacja medyczna– wykonywana bardziej kryjącymi pigmentami, dobieranymi do odcienia skóry, która pozwala zatuszować takie defekty estetyczne, jak blizny pooperacyjne i powypadkowe czy niewielkie plamy w bielactwie. Doskonale sprawdza się w przywróceniu pięknego wyglądu osobom chorym – tą metodą można odtworzyć brodawki sutkowe po rekonstrukcji piersi oraz brwi i rzęsy po chemioterapii, zniwelować prześwity skóry w łysieniu plackowatym czy zatuszować bliznę po rozszczepie podniebienia. Jest też idealnym rozwiązaniem estetycznym, jeśli po prostu chcesz poprawić wygląd piersi – gdy brodawki są jasne i mało widoczne albo duże i mają nieregularny kształt.

• Z makijażu permanentnego mogą też skorzystać panowie. Największą popularnością u płci męskiej cieszy się makijaż oczu – linergistka wykonuje niezwykle cienkie linie lub kropeczki wzdłuż całej linii rzęs, aby efekt był bardzo naturalny. Panom warto też polecić pigmentację medyczną skóry głowy w wypadku łysienia.

• Dzięki mnogości wysokiej jakości barwników możemy w zasadzie osiągnąć każdy efekt. W makijażu permanentnym stosuje się kilka technik pigmentacji (np. brwi można cieniować lub namalować włoski między prawdziwymi – tzw. metodą włoskową). Zdaj się na doświadczenie linergistki – ona najlepiej będzie wiedzieć, co sprawdzi się w twoim wypadku.

 

Więcej o makijażu permanentnym na: 

www.sharley.pl/oferta/makijaz-permanentny/

www.permanentnywarszawa.pl

Sharley Medical Clinic & Day Spa logo

 

 

Dodaj komentarz

Podobne tematy

makijaż permanentny – WirtualnaKlinika.pl

Wszystko o makijażu permanentnym

Makijaż permanentny brwi, oczu i ust to wygodny sposób na podkreślenie urody. Idealny dla zabieganych i nie tylko:-) Sprawdź jego możliwości!

Rekonstrukcja brwi po chemioterapii

Makijaż permanentny jest świetną metodą korekcji cienkich lub niekształtnych brwi. To też jedyny sposób na mało inwazyjną rekonstrukcję brwi w […]


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki