WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Zabieg kosmolifting

Masaż przeciwzmarszczkowy

Cosmolifting japoński to nieinwazyjna i bardzo przyjemna alternatywa dla zabiegów ujędrniania i wygładzania skóry twarzy. Zdaniem kosmetologów odpowiedni masaż może zdziałać z naszą skórą więcej niż niejeden krem – napinając ją, ujędrniając i modelując w widoczny sposób.

Dobrze połączyć go z aplikacją odpowiedniego kosmetyku – tak jak to robią kosmetyczki w salonie. Cosmolifting idzie jeszcze dalej. To technika refleksologii estetycznej twarzy!

Jej autorka, Lone Sorensten, poświęciła wiele lat na badania, aby opracować innowacyjny zabieg odmładzający, którego efekty są widoczne od razu. Metoda czerpie z doświadczeń medycyny wschodu i osiągnięć kosmetologii zachodniego świata, w dużej mierze opierając się także na tajnikach masażu twarzy Indian Ameryki Południowej.

Wybrałam się na ten zabieg do jednego z nielicznych miejsc w Polsce, w których się go wykonuje – Centrum Zdrowia i Urody Chanta’l (www.chantal.waw.pl). Salon ten proponuje zabiegi łączące mądrość wschodu z osiągnięciami współczesnego zachodu – i są one robione przez naprawdę świetnych specjalistów. Cosmolifting wykonuje tutaj 3 dyplomowanych terapeutów, posiadających międzynarodowy certyfikat wystawiony przez Instytut Reflekoslogii Lone Sorensen w Hiszpanii.

Jak wygląda zabieg?

Jak wygląda zabieg - kosmoliftingZabieg opiera się na stymulacji akupunktów na twarzy (które porzez centralny układ nerwowy korespondują z poszczególnymi narządami organizmu) w połączeniu z drenażem limfatycznym (manualnym, poprzez dotyk) oraz aplikacją odpowiednich kosmetyków. Momentami jest dosyć intensywny (ale nie bolesny!), zabawny (np. bardzo dokładne masowanie uszu czy czubka nosa;-) i na pewno głęboko relaksujący (można zasnąć). Świetnym elementem jest też naprawdę intensywny i niesamowicie rozluźniający masaż karku, sięgający głęboko aż do pleców.

Jak odmładza dotyk?

Proces starzenia jest związany z obniżeniem cyrkulacji płynów i energii w komórkach, a na twarzy efekt ten jest wyraźniej widoczny, ponieważ występuje na niej gęsta sieć nerwów i naczyń krwionośnych. W tradycyjnej medycynie chińskiej zdrowie i piękno osiąga się poprzez harmonijny przepływ energii w kanałach energetycznych. Ponieważ wyraz twarzy i zmarszczki zależą od tego, co się dzieje w naszej psychice, twarzy potrzebny jest zabieg wprowadzający w stan relaksu i usuwający napięcia o podłożu psychologicznym. Tak właśnie działa Cosmolifting – nie tylko poprzez mechaniczne napinanie i ujędrnianie skóry.

Efekty

Zobaczysz je od razu gołym okiem – skóra jest wygładzona, głębokie zmarszczki mimiczne i bruzdy zostają spłycone, twarz wygląda na wypoczętą i młodszą, poprawia się koloryt skóry. Super! Trwała efekty widoczne są po serii zabiegów, np. 8 wykonywanych co tydzień, a potem dla podtrzymania efektów – raz w miesiącu. Dodatkowym atutem zabiegu jest wprowadzenie organizmu w stan głębokiego relaksu usuwającego wszelkie napięcia.

(zabieg przetestowaliśmy w Centrum Zdrowia i Urody Chanta’l, Warszawa, www.chantal.waw.pl)

Dodaj komentarz

Podobne tematy

Gimnastyka

Przeciwstarzeniowa gimnastyka twarzy

Face fitness to nieinwazyjna metoda pomagająca zachować jędrność skóry i przeciwdziałająca opadaniu tkanek. Jak „ćwiczyć twarz” w domu?


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki