WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Makijaż medyczny piersi

Makijaż medyczny piersi

To prawdziwy hit! Dzięki odpowiedniej pigmentacji medycznej można poprawić wygląd np. jasnych i mało widocznych brodawek lub odtworzyć brodawkę sutkową po rekonstrukcji piersi. Efekt jest naprawdę spektakularny! Poznajcie nowe możliwości, jakie daje makijaż permanentny o charakterze medycznym i zobaczcie, czym się różni od „zwykłej” pigmentacji.

Technika pigmentacji

Magdalena Bogulak
Magdalena Bogulak

– Makijaż medyczny jest rodzajem makijażu permanentnego, jednak stosuje się do niego pigmenty o dużej mocy krycia – mówi Magdalena Bogulak, prekursorka makijażu permanentnego i medycznego w Polsce, szkoleniowiec metody Long Time Liner. – Pigmenty idealnie stapiają się z kolorem skóry, a bogata gama kolorystyczna pozwala dobrać je do każdego odcienia – tak jak „drugą skórę”. Dzięki temu możemy zamaskować wiele defektów estetycznych, takich jak blizny, odbarwienia (np. plamy po bielactwie), a nawet prześwitującą skórę głowy przy łysieniu. Doskonałe efekty pigmentacja medyczna daje też w wypadku piersi – odtwarzając lub korygując brodawki sutkowe.

Makijaż a estetyka piersi

Wiele kobiet ma problem z nieestetycznymi brodawkami. Bywają one zbyt mało widoczne, rozmyte i jasne lub – odwrotnie – duże i nieregularne w kształcie. Dzięki pigmentacji medycznej możemy poprawić ich wygląd, a korygując ich kształt nawet sprawić, że piersi wydadzą się uniesione – to działa jak delikatny lifting! Poczujesz się sexy – bez użycia skalpela :-) W Instytucie Sharley linergistka najpierw wykona rysunek (wizualizację), tak abyś mogła ocenić, czy dokładnie o taki efekt ci chodzi.

Makijaż po rekonstrukcji piersi

Utrata piersi to dla kobiety traumatyczne przeżycie – a rekonstrukcja piersi często pozostawia nieestetyczne ślady. Dzięki makijażowi medycznemu Amazonki mogą szybko cieszyć się pięknym biustem – metoda ta pozwala odtworzyć brodawki sutkowe oraz zakamuflować blizny po operacji. Taka „namalowana” brodawka do złudzenia przypomina prawdziwą, a kobietom łatwiej jest zaakceptować swój nowy wygląd!

Jak wygląda zabieg i pielęgnacja po nim?

Pigmentację medyczną wykonuje się podobnie jak makijaż permanentny – w metodzie Long Time Liner barwnik podawany jest specjalnym aplikatorem bezpośrednio z pojemniczka, co gwarantuje najlepsze efekty i bezpieczeństwo zabiegu. Barwniki są przebadane dermatologicznie, sterylne i aseptyczne. Linergistki pracujące w Sharley Medical Clinic & Day Spa są doskonale przeszkolone i mają wieloletnie doświadczenie w makijażu permanentnym, są zdobywczyniami wielu mistrzowskich tytułów w tej dziedzinie – to ważne, bo makijaż medyczny wymaga ogromnej precyzji i odpowiedniej techniki podawania pigmentu.

Do zabiegu skórę wystarczy znieczulić kremem Emla, ale i tak pigmentacja piersi jest dużo mniej bolesna niż oczu czy ust. Po zabiegu skóra może być lekko opuchnięta (każdy reaguje inaczej), a potem lekko się złuszcza. Należy chronić ją przed słońcem, nie korzystać z basenu, sauny i solarium, nie wolno jej dotykać, trzeć ani myć mydłem.

Pamiętajmy, że nowy pigment nie opala się, a jego ponowną aplikację warto powtarzać raz w roku – aby odświeżyć kolor, który z czasem zanika na skutek naturalnych procesów złuszczania się naskórka.

Polecamy!

Więcej o makijażu permanentnym i medycznym na: 

www.sharley.pl/oferta/makijaz-permanentny/

www.permanentnywarszawa.pl

Sharley logo

Magda Bogulak logo

 

Dodaj komentarz

Podobne tematy

makijaż permanentny – WirtualnaKlinika.pl

Wszystko o makijażu permanentnym

Makijaż permanentny brwi, oczu i ust to wygodny sposób na podkreślenie urody. Idealny dla zabieganych i nie tylko:-) Sprawdź jego możliwości!

Rekonstrukcja brwi po chemioterapii

Makijaż permanentny jest świetną metodą korekcji cienkich lub niekształtnych brwi. To też jedyny sposób na mało inwazyjną rekonstrukcję brwi w […]


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki