WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Makijaż medyczny – kamuflaż niedoskonałości skóry

Pisaliśmy już o pigmentacji medycznej piersi. Zobaczcie, jakie jeszcze „poprawki” skóry można wykonać tą wyjątkową metodą. Radzi nasz ekspert, Magdalena Bogulak, prekursorka makijażu permanentnego i medycznego w Polsce, właścicielka salonu Sharley i Centrum Makijażu i Centrum Szkoleniowego Long Time Liner.

Magdalena Bogulak
Magdalena Bogulak

Jakie defekty można zatuszować makijażem medycznym?

Zakres poprawek estetycznych jest bardzo duży, w ten sposób można zamaskować:

  • blizny po wszelkiego rodzaju operacjach i wypadkach, np. po operacji tarczycy, po mastektomii, po operacji plastycznej piersi, po liftingu twarzy, po cesarskim cięciu itp.
  • plamy po bielactwie
  • ubytki w wardze górnej i dolnej (np. po opryszczkach)
  • bliznę po rozszczepie podniebienia (zatuszowanie plus odtworzenie czerwieni wargowej)
  • miejscowy brwi i rzęs, np. po chemioterapii i łysieniu plackowatym
  • kolor i kształt otoczki brodawki sutkowej (efekt delikatnego liftingu piersi!), można też odtworzyć w ten sposób brodawki sutkowej po rekonstrukcji piersi – o pigmentacji medycznej piersi przeczytasz WIĘCEJ TUTAJ >>>
  • a także zatuszować „prześwitującą” skórę głowy przy łysieniu, zwłaszcza u osób mających ciemne włosy – dorysowuje się wtedy na skórze włoski dobrane kolorystycznie do naturalnych
  • lub skorygować źle wykonany makijaż permanentny
Pigmentacja medyczna brwi
Pigmentacja medyczna brwi

Jak wygląda zabieg i pielęgnacja po nim?

– Makijaż medyczny jest rodzajem makijażu permanentnego, jednak stosuje się do niego pigmenty o dużej mocy krycia – mówi Magdalena Bogulak, prekursorka makijażu permanentnego i medycznego w Polsce, szkoleniowiec metody Long Time Liner. – Pigmenty idealnie stapiają się z kolorem skóry, a bogata gama kolorystyczna pozwala dobrać je do każdego odcienia – tak jak „drugą skórę”.

Pigmentację medyczną wykonuje się podobnie jak makijaż permanentny – w metodzie Long Time Liner barwnik podawany jest specjalnym aplikatorem bezpośrednio z pojemniczka, co gwarantuje najlepsze efekty i bezpieczeństwo zabiegu. Barwniki są przebadane dermatologicznie, sterylne i aseptyczne. Linergistki pracujące w Sharley Medical Clinic & Day Spa są doskonale przeszkolone i mają wieloletnie doświadczenie w makijażu permanentnym, są zdobywczyniami wielu mistrzowskich tytułów w tej dziedzinie – to ważne, bo makijaż medyczny wymaga ogromnej precyzji i odpowiedniej techniki podawania pigmentu.

Makijaż medyczny blizny nad wargą przed i po
Makijaż medyczny blizny nad wargą przed i po

Do zabiegu skórę wystarczy znieczulić kremem Emla, ale i tak pigmentacja piersi jest dużo mniej bolesna niż oczu czy ust. Po zabiegu skóra może być lekko opuchnięta (każdy reaguje inaczej), a potem lekko się złuszcza. Należy chronić ją przed słońcem, nie korzystać z basenu, sauny i solarium, nie wolno jej dotykać, trzeć ani myć mydłem.

Pamiętajmy, że nowy pigment nie opala się, a jego ponowną aplikację warto powtarzać raz w roku – aby odświeżyć kolor, który z czasem zanika na skutek naturalnych procesów złuszczania się naskórka.

Makijaż medyczny blizny po operacji tarczycy
Makijaż medyczny blizny po operacji tarczycy

Polecamy!

Dodaj komentarz

Ewa |

Mnie niestety nie stać na tego typu zabieg jednak używam kosmetyków mineralnych Promineral, które zapewniają świetny makijaż medyczny!

Podobne tematy

makijaż permanentny – WirtualnaKlinika.pl

Wszystko o makijażu permanentnym

Makijaż permanentny brwi, oczu i ust to wygodny sposób na podkreślenie urody. Idealny dla zabieganych i nie tylko:-) Sprawdź jego możliwości!

Rekonstrukcja brwi po chemioterapii

Makijaż permanentny jest świetną metodą korekcji cienkich lub niekształtnych brwi. To też jedyny sposób na mało inwazyjną rekonstrukcję brwi w […]


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki