WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

jak wzmocnić włosy

Jak wzmocnić swoje włosy na wiosnę?

Minęła już zima i robi się coraz cieplej. Kalendarzowa wiosna już przyszła i choć nie zawsze widać to za oknami, to jest to odpowiedni czas, by zregenerować swoje włosy po zimie. W tym okresie są najbardziej narażone na zanieczyszczenia, a także wahania temperatury, w końcu przechodzimy z ogrzewanych pomieszczeń na zewnątrz, gdzie panuje niska temperatura. To prawdziwy szok dla naszych włosów, które dodatkowo są zimą bardziej narażone na przesuszenie. Jak wzmocnić włosy na wiosnę?

Postaw na lżejszą dietę bogatą w kwasy Omega-3 i witaminy 

O ile zimą stawiamy na ciepłe, rozgrzewające posiłki, zupy i jednogarnkowe potrawy, tak wiosną możemy przejść na lżejszą kuchnię z korzyścią dla naszych włosów. Wiele osób zastanawia się, co na wypadające włosy się sprawdzi i warto zacząć właśnie od zmiany diety. Zimą często nie mamy dostępu do świeżych warzyw i korzystamy z mrożonek, a często jakoś automatycznie ograniczamy spożywanie warzyw i owoców. Teraz gdy warzywniaki znów zapełniają się świeżymi nowalijkami, koniecznie trzeba z tego korzystać. Włosy zdecydowanie będą na tak! Warto sięgać po te produkty, które są bogate w witaminy A, C i E, a ponadto witaminy z grupy B. Dla wzmocnienia włosów ważna jest również odpowiednia ilość cynku, żelaza, selenu czy wapnia w diecie. Ważne są także wielonienasycone kwasy tłuszczowe. Warto więc robić zdrowe sałatki warzywne z zieloną sałatą, pomidorem, rzodkiewką i odrobiną słonecznika okraszone odrobiną oleju np. słonecznikowego. Właśnie oleje w formie nieprzetworzonej są najlepsze dla naszego zdrowia i zdrowia naszych włosów. W diecie nie może też zabraknąć ryb morskich czy chudego mięsa. Zostawiamy więc za sobą gulasze czy zupy fasolowe i stawiamy wiosną na lżejszą, zbilansowaną kuchnię.      

Wybierz się do fryzjera, odśwież fryzurę i postaw na olejowanie 

Na pewno ważne jest także pielęgnowanie włosów. Warto postawić na olejowanie. Oleje na włosy należy dopasować do stopnia ich porowatości. Do włosów niskoporowatych odpowiedni będzie olej kokosowy. Do włosów średnioporowatych warto wybrać olej arganowy. Z kolei do wysokoporowatych sprawdzi się np. olej z czarnuszki, choć możliwości jest zdecydowanie więcej. Możesz wybierać oleje kosmetyczne albo te, które dostępne masz w kuchni. Olejowanie włosów wpływa na ich uelastycznienie i wzmocnienie, co jest bez wątpienia niezwykle ważne po zimie. Olej na włosy nakłada się na całą długość nawet na kilka godzin, a następnie należy umyć włosy przy użyciu odpowiedniego szamponu dostosowanego do rodzaju włosa. Olejowanie włosów warto wykonywać raz w tygodniu. Włosy średnioporowate, a także wysokoporowate warto myć metodą OMO, czyli odżywka-mycie-odżywka. Należy pamiętać, że odżywkę nakłada się na włosy na długości, a nie od nasady. Szampon z kolei rozprowadza się na skórze głowy i u nasady. Z kolei w przypadku włosów cienkich najlepiej postawić na metodę kubeczkową, czyli rozcieńczanie szamponu z wodą. Wiosna to również odpowiedni czas, by odświeżyć fryzurę. Warto pozbyć się rozdwajających się końcówek. Można też w przypadku koloryzacji postawić na saunę na włosy. Do wzmocnienia włosów po zimie sprawdzą się także odżywki keratynowe. Nie należy ich stosować zbyt często, najlepiej raz na dwa tygodnie. 

Włosy na wiosnę mogą odzyskać swój naturalny blask. Pamiętajcie, by nie popełniać prostych błędów pielęgnacyjnych. Włosy zawsze trzeba suszyć chłodniejszym strumieniem i myć ciepłą i chłodną, a nie gorąco wodą. Dzięki temu składniki odżywcze będą mogły wniknąć w strukturę włosów.  

Artykuł partnera
Fot. Envato

Dodaj komentarz

Podobne tematy


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki