WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Cellulit pod obstrzałem!

Na rynku jest wiele zabiegów na cellulit. Jeśli szukasz rozwiązania, które nie wymaga długiej serii zabiegów, a jednocześnie jest bardzo skuteczne, pomyśl o precyzyjnej mezoterapii ukierunkowanej na walkę ze skórką pomarańczową.

dr_zylkowskaMezoterapia jest bardzo popularnym zabiegiem na twarz. Ale czy wiesz, że w podobny sposób, tj. poprzez iniekcyjne podanie specjalnych koktajli składników aktywnych, można poprawić wygląd skóry całego ciała?

Nasz ekspert: dr n. med. Joanna Żyłkowska,
lekarz medycyny estetycznej, specjalista chorób
wewnętrznych. Pracuje w Sharley Medical
Clinic & Day Spa. www.sharley.pl

Jak wygląda zabieg?

Jak typowa mezoterapia, tylko zwykle będzie trzeba użyć większej ilości preparatu do ostrzyknięć (zwykle to 2-3 ampułki po 10 ml). Więcej też podaje się go przy jednym wkłuciu. Najpierw skóra zostaje znieczulona kremem Emla. Wiele pań obawia się dużej bolesności związanej z nakłuwaniem sporych obszarów ciała (np. całe uda lub brzuch). Zwróć więc uwagę, czy zostałaś odpowiednio znieczulona do zabiegu – po nałożeniu Emli skóra powinna zostać szczelnie przykryta folią i pozostawiona tak na minimum 30 minut. Lekarz ostrzykuje wybraną partię ciała, robiąc nakłucia zwykle w odstępach co 2-3 cm, w zależności od obszaru i problemu.

– Zabiegi lipolizy iniekcyjnej i mezoterapii ciała są obecnie jedną z najnowocześniejszych metod skutecznej i trwałej redukcji tkanki tłuszczowej i cellulitu – mówi nasz ekspert, dr Joanna Żyłkowska, lekarz medycyny estetycznej. – Najlepsze efekty daje powtórzenie 3-4 zabiegów co 3-4 tygodnie.

RRS HA Cellutrix, mezoterapia na cellulit

Jak działa RRS HA Cellutrix?

To specjalny koktajl do mezoterapii ciała, zawierający kwas hialuronowy oraz składniki pomagające rozbić oporny tłuszczyk i ujędrnić skórę. Preparat ten nie tylko wygładza, ale też modeluje wybrane partie ciała – zawarte w nim kofeina i fukoksantyna mają bowiem działanie lipolityczne (Uwaga! Ze względu na obecność kofeiny nie przesadź tego dnia z piciem kawy!). Ponadto jest niezwykle bogaty w antyoksydanty i mikroelementy, które poprawiają jakość skóry i stymulują procesy naprawcze w niej zachodzące. Dzięki temu nierówności się wygładzają, a skóra staje się napięta i sprężysta. Wszystkie składniki aktywne podlegają ścisłej selekcji dla zapewnienia jak najwyższej jakości i skuteczności zabiegu. Koktajl RRS Ha Cellutrix jest wyrobem medycznym, a zabieg z jego użyciem może być stosowany jedynie przez lekarzy.

W jakich obszarach stosować mezoterapię?

Cellulit dotyka głównie obszar ud i pośladków. Mezoterapię można jednak stosować z powodzeniem na wszystkie partie ciała z widocznymi nierównościami, np. na brzuch czy ramiona – na nich daje naprawdę spektakularne efekty już po jednym zabiegu! Dodatkowo powoduje ich wysmuklenie, jest to więc świetny zabieg dla kobiet ok. 40. roku życia, u których zaczyna się problem „obwisłych” i „pomarszczonych” ramion.

Efekty zabiegu pojawią się po ok. 2-3 tygodniach.

Po zabiegu

Skóra może być opuchnięta na skutek nakłuwania, mogą też pojawić się małe siniaki w miejscach nakłuć – tak jak po każdej mezoterapii. Lepiej tego dnia nie planować imprez ani wyjść, powinno się też unikać wysiłku fizycznego – niektóre osoby mogą być przez parę godzin po prostu obolałe. Można stosować na skórę kremy tzw. pozabiegowe, które łagodzą skórę i przyspieszają znikanie siniaków i opuchlizny.

cellulit_Cellutrix

Dodaj komentarz

Podobne tematy

sucha skóra

Przesuszona skóra twarzy z niedoskonałościami

Coraz częściej dermatolodzy zwracają uwagę, że te przesuszenie skóry i wypryski mogą występować jednocześnie. Jak więc dbać o suchą skórę ze skłonnością do trądziku? Jak jednocześnie zadbać o odpowiedni poziom jej nawilżenia i zwalczyć nadmiar sebum?

Technologia TMA – termiczny resurfacing

Technologia TMA (termomechaniczna ablacja) to frakcyjna metoda odmładzania skóry z wykorzystaniem naturalnego ciepła. O jej zaletach i wykorzystaniu mówi Marzena Karpińska, kosmetolog, właścicielka gabinetu Cashmire w Łodzi. Zobaczcie na filmie!


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki