WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Magda Bogulak podczas szkolenia w Centrum Makijażu

Cechy dobrej linergistki

Coraz więcej osób profesjonalnie zajmujących się urodą marzy o tym, aby wykonywać makijaż permanentny. Jesteś jedną z nich? Sprawdź, czy masz predyspozycje do wykonywania tego zawodu.

Magdalena Bogulak

Nasz ekspert: Magdalena Bogulak, Elite Linergist, prekursorka makijażu permanentnego w Polsce, właścicielka licencjonowanego Centrum Makijażu metodą Long-Time-Liner (www.permanentnywarszawa.pl).

Teoretycznie każda osoba może zostać linergistką – wystarczy odbyć odpowiednie szkolenie w licencjonowanej szkole makijażu permanentnego, np. metodą Long-Time-Liner. Warto jednak wcześniej zastanowić się nad tym, czy na pewno masz do tego zawodu predyspozycje – aby mieć pewność, że będziesz w tym zawodzie najlepsza (a Twoje klientki – zadowolone z efektu!).

Magdalena Bogulak, która wyszkoliła już ponad 300 osób w Polsce, zwraca uwagę na najważniejsze cechy dobrej linergistki:

  • Niekoniecznie musisz być kosmetyczką lub makijażystką, aby dobrze wykonywać ten zawód, ale ważne jest, abyś miała wyczucie estetyczne – patrząc na twarz swojej klientki, od razu powinnaś wiedzieć, co w niej zmienić, aby wyglądała ładniej, ale ciągle bardzo naturalnie – dobrze wykonany makijaż permanentny nie powinien bowiem udawać mocnego make-upu, tylko subtelnie podkreślać urodę.
  • Ważne jest więc naturalne wyczucie kształtów i proporcji twarzy, znajomość zasad łączenia i doboru kolorów itp. Oczywiście szczegółów „technicznych” nauczysz się na szkoleniu, ale musisz czuć, o co chodzi.
  • Powinnaś mieć predyspozycje do pracy z ludźmi – w tym zawodzie (podobnie jak w profesji kosmetyczki, kosmetologa czy masażystki) trzeba po prostu lubić kontakt z klientem, bo tutaj jest on naprawdę bliski. :-)
  • Musisz też być trochę psychologiem – w tej pracy czasami trafiają się „trudni” klienci, którzy są bardzo roszczeniowy i próbują „wymuszać” kolejne darmowe poprawki, nawet jeśli makijaż jest wykonany perfekcyjnie.
Magda Bogulak podczas szkolenia w Centrum Makijażu
Magda Bogulak podczas szkolenia w Centrum Makijażu.
  • Dlatego musisz mieć 100% przekonanie, że wykonujesz swoją pracę bardzo dobrze, a efekt, jaki uzyskałaś, jest idealny – wtedy pewności tej nie zburzy roszczeniowa klientka, która swoim zachowaniem chce po prostu za darmo zyskać więcej i więcej.
  • Pamiętaj też, że bardzo ważne jest odpowiednie przeszkolenie w licencjonowanej szkole makijażu permanentnego, takiej jak nasze centrum; na rynku pojawia się coraz więcej kursów dla linergistek, ale nie wszystkie gwarantują odpowiednią jakość szkolenia, a tym samym wysokie kwalifikacje.
  • To zresztą nie tylko kwestia jakości – jeśli coś pójdzie nie tak i klientka naprawdę będzie mieć powody do niezadowolenia, licencjonowana szkoła, taka jak nasza, pomoże Ci rozwiązać ten problem; jeśli jednak była to firma, która nie posiada uprawnień do szkoleń (może wydawać własne certyfikaty)  – będziesz musiała poradzić sobie sama; warto o tym pamiętać.
  • Nie bez znaczenia jest też metoda, jaką zamierzasz pracować. Z doświadczenia wiem, że nawet linergistka o przeciętnych umiejętnościach – pracując na najlepszym sprzęcie i barwnikach – może wykonywać piękne makijaże. Jeśli ma do dyspozycji gorszy i mniej precyzyjny sprzęt, trudniej będzie jej uzyskać zadowalający efekt, a praca też nie przyniesie jej satysfakcji.
  • Poza tym praca na złej jakości sprzęcie i niesprawdzonych, często toksycznych barwnikach, niesie ze sobą ryzyko np. rozlania się barwnika pod skórą, zmiany koloru, a nawet powikłań zdrowotnych i podrażnień u klientki. Takie „oszczędzanie” teraz może się zemścić w krótkim czasie i zamiast zdobywać nowe klientki, szybko stracimy dotychczasowe. Warto też pamiętać, że te gorsze preparaty często tylko pozornie kosztują mniej, bo są po prostu dużo mniej wydajne. Myśląc o tym zawodzie perspektywicznie, naprawdę nie warto oszczędzać na jakości.
  • Na nasze kursy często trafiają panie, które wcześniej oszczędzały na sprzęt Long-Time-Liner, uchodzący za najlepszy na rynku, bo wiedziały, że chcą pracować tą metodą i żadną inną. Myślę, że to bardzo dobre podejście. Gdy zamierzasz otworzyć salon makijażu permanentnego w małym mieście, w którym nie ma jeszcze konkurencji – mając najwyższe umiejętności, najlepszy sprzęt i najbezpieczniejsze barwniki – możesz mieć pewność, że wszystkie klientki będą Twoje :-)

Przeczytaj więcej o SZKOLENIACH LONG-TIME-LINER >>>

Więcej o MAKIJAŻU PERMANENTNYM BRWI >>>

Więcej o MAKIJAŻU PERMANENTNYM OCZU >>>

Więcej o MAKIJAŻU PERMANENTNYM UST >>>

Nowością w makijażu Long-Time-Liner jest MAKIJAŻ MEDYCZNY >>>

Więcej o makijażu permanentnym na: 

www.permanentnywarszawa.pl

www.sharley.pl/oferta/makijaz-permanentny/

 

Logo MagdaBogulak

Logo Sharley

Dodaj komentarz

Podobne tematy

Makijaż permanentny brwi

Zobacz na filmie, jak wykonać makijaż permanentny brwi, aby efekt był naturalny. Wyjaśnia Aleksandra Wąsik, linergistka i szkoleniowiec.


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki