WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

para w łóżku

Jak poprawić satysfakcję seksualną zabiegami ginekologii estetycznej?

Satysfakcja seksualna jest w dużej mierze związana z wyglądem okolic intymnych. A te zmieniają się po porodzie, na skutek starzenia się, a nawet… intensywnego chudnięcia i trenowania! Na szczęście są szybkie i nieinwazyjne metody mogące poprawić jakość seksu u obydwu partnerów i przywrócić kobiecie poczucie atrakcyjności. Poznaj najpopularniejsze z nich!

O!Shot

Zabieg „Orgasm-Shot” zyskuje coraz większą popularność wśród kobiet. Polega na ostrzykiwaniu miejsc erogennych osoczem bogatopłytkowym (lub silniej działającą fibryną bogatopłytkową), co powoduje ich regenerację, lepsze ukrwienie, a tym samym uwrażliwienie na bodźce dotykowe. Trzeba jednak pamiętać, że są osoby, które nie odczuwają orgazmów np. z powodu zaburzeń przewodnictwa – im zabieg nie pomoże.
Metoda O!Shot działa poprzez lepsze unerwienie i ukrwienie, jednym słowem uwrażliwienie kobiecych miejsc intymnych. Do zabiegu wykorzystuje się osocze pozyskane z własnej krwi pacjenta (po przygotowaniu w specjalnej wirówce). Wszystko trwa ok. 30 minut. Najlepiej wykonać serię 3 zabiegów w odstępach miesięcznych, efekty są odczuwalne już ok. 3 tygodni po pierwszym zabiegu. Wiele pacjentek potwierdza, że zabieg znacząco poprawił ich doznania seksualne, nawet jeśli nie miał wpływu na zdolność do przeżywania orgazmu pochwowego.

G-Shot

Zabieg polega na powiększeniu punktu G (czyli zgrubienia na przedniej części ściany pochwy, które jest bardzo mocno unerwione i przez to najbardziej erogenne) oraz łechtaczki kwasem hialuronowym. Dzięki temu miejsca intymne są bardziej uwypuklone i przez to bardziej podatne na stymulację podczas współżycia. Efekty pojawiają się natychmiast i utrzymują ok. 6-12 miesięcy. Wtedy zabieg można powtórzyć.

Wypełnianie warg sromowych kwasem hialuronowym

Wraz z wiekiem lub na skutek intensywnego odchudzania dochodzi do zaniku tkanki w tej okolicy. Skutek? Dochodzi do odsłonięcia warg sromowych mniejszych, które z czasem – na skutek ciągłego podrażniania np. bielizną – przerastają. Pojawia się bolesność podczas współżycia. Co ważne, wargi sromowe pełnią nie tylko funkcję „poduszeczki amortyzującej”, ale też chronią przed infekcjami, więc przywrócenie im prawidłowej wielkości zmniejszy skłonność do podrażnień i infekcji intymnych. Zabieg podania kwasu hialuronowego trwa ok. 15 minut, wcześniej okolica jest znieczulana. Zabieg trzeba powtarzać co kilka-kilkanaście miesięcy w zależności od użytego preparatu, indywidualnych uwarunkowań i stylu życia.

Laserowe obkurczanie pochwy

Zabieg przeprowadzany jest wewnątrz pochwy aplikatorem emitującą energię laserową, która powoduje obkurczenie pochwy i poprawę jej jędrności i elastyczności poprzez stymulację produkcji włókien kolagenowych, a także niweluje objawy zespołu rozluźnienia pochwy (typowe po ciążach), zwiększając doznania seksualne obydwojga partnerów (mężczyzna odczuwa, że pochwa jest „ciaśniejsza”). Zabieg trwa ok. 15-20 minut, nie jest bolesny – pacjentka może odczuwać ciepło. Optymalny efekt jest odczuwalny po ok. 4-6 tygodniach. Efekt obkurczenia pochwy uzyskuje się też zabiegami z wykorzystaniem technologii HIFU czy radiofrekwencji.

Leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu

Problemy z utrzymaniem moczu podczas wysiłku mogą nawet wywoływać lęk przed współżyciem z obawy przed „popuszczeniem”. Dlatego tak ważne jest leczenie objawów wysiłkowego nietrzymania moczu już w początkowym stadium choroby. Z pomocą przychodzi laseroterapia, zabiegi HIFU i radiofrekwencji (poprzez przebudowę tkanek zmieniają one kąt nachylenia cewki moczowej), a także zupełnie nieinwazyjne zabiegi.

Dodaj komentarz

Podobne tematy

kobieta z kwiatem

Druga młodość okolic intymnych

Okolice intymne, podobnie jak skóra na całym ciele, starzeją się wraz z wiekiem. Na szczęście można szybko i skutecznie przywrócić im drugą młodość.


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki