WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Wszystko o zabiegu modelowania ust!

To właśnie korekta i powiększanie ust – z zastosowaniem wypełniaczy – jest zabiegiem najczęściej wykonywanym w gabinetach medycyny estetycznej. Rozważasz zrobienie tego zabiegu? Przeczytaj rozmowę z naszym ekspertem, dr n. med. Julitą Zaczyńską-Janeczko, która wie o modelowaniu ust wszystko i podpowiada, na co zwracać uwagę, aby efekt był naturalny!

Dr_JaneczkoNasz ekspert: dr n. med. Julita Zaczyńska-Janeczko. Specjalista dermatolog, lekarz medycyny estetycznej, kosmetolog lekarski. Członek Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych, wiceprezes Sekcji Kosmetologii Lekarskiej Polskiego Towarzystwa Lekarskiego, członek Sekcji Dermatologii Estetycznej Polskiego Towarzystwa Lekarskiego, członek Sekcji Dermatochirurgii Polskiego Towarzystwa Lekarskiego, wykładowca Europejskiej Szkoły Medycyny Estetycznej Anti-Aging w Warszawie, członek Rady Naukowej czasopism fachowych: Ars Medica Aesthetica, Derma News, Anti Aging Expert. Autorka publikacji i wykładów z zakresu dermatologii i dermatologii estetycznej. Ekspert w czasie audycji telewizyjnych i radiowych. Trener technik zabiegowych dla lekarzy dermatologów, chirurgów z zakresu toksyny botulinowej, kwasu hialuronowego i innych. Prowadzi własną klinikę w Krakowie. www.klinikajaneczko.pl

„Wypełniacz” – to brzmi groźnie. Czy obawy przed wypełnianiem ust są słuszne?

StylAge_ustaFaktycznie, „wypełniacz” może brzmieć groźnie, jednak warto wiedzieć, że podawany kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w organizmie. Rodzimy się z jego bardzo dużym zapasem, jednak już po ok. 25. roku życia nieuchronnie go tracimy. Tym samym kwasem możemy nadać naszym ustom pożądany kształt i wielkość.

Czy zabieg jest bezpieczny?

Zawsze stawiaj na profesjonalizm. Najwyższej jakości kwas hialuronowy – taki jak StylAge Special Lips – w rękach wykwalifikowanego i doświadczonego lekarza jest w 100% bezpieczny. Omijaj miejsca, w których zabiegi medyczne wykonują kosmetyczki. Modelowanie ust – mimo że jest procedurą dosyć szybką – wymaga solidnych podstaw znajomości anatomii.

W jaki sposób można tą metodą uatrakcyjnić swój uśmiech?

Za pomocą kwasu hialuronowego można nadać ustom nie tylko większej objętości, ale również poprawić ich kontur, wyrównać dysproporcje między górną a dolną wargą czy podnieść kąciki ust i uwydatnić łuk kupidyna. Te drobne „triki” powodują, że nie tylko nasze usta, ale również cała twarz nabiera atrakcyjnego, pogodnego i młodzieńczego wyglądu.

Czy warto rozważyć modelowanie ust, które są wiecznie spierzchnięte i przesuszone?

Jak najbardziej, to wręcz wskazane! Jeśli masz problem z odpowiednim nawilżeniem ust, zabieg z użyciem francuskiego kwasu hialuronowego StylAge Special Lips jest idealnym rozwiązaniem. Dzięki niemu nie tylko uatrakcyjnisz wygląd ust, ale również silnie i dogłębnie je nawilżysz, bowiem 1 cząsteczka tego kwasu wiąże aż 500 cząsteczek wody. Dodatkowo wypełniacz StylAge do ust zawiera naturalny antyoksydant – mannitol, który będzie chronił usta przed tzw. starzeniem oksydacyjnym.

StylAge_usta_przed_po

Jakie usta są najładniejsze? Podobno za wzór uchodzi Angelina Jolie…?

Zdjęcie gwiazdy zostaw w domu. Korekcja polega na podkreśleniu naturalnego kształtu twoich ust. Ich wygląd musi pasować do twojej twarzy. Duże usta u osoby o delikatnych rysach będą wyglądały komicznie. Skonsultuj z lekarzem swoje oczekiwania i ustalcie, jaki najbardziej atrakcyjny efekt możecie uzyskać.

Jak długo trwa zabieg?

Zabieg jest procedurą dosyć szybką – trwa ok. 10 minut. Przed samym zabiegiem zostaniesz poproszona o wypełnienie kwestionariusza medycznego, z którego lekarz dowie się, czy nie masz żadnych przeciwskazań do zabiegu. Jeśli przechodzisz właśnie infekcję lub masz opryszczkę, przełóż wizytę.

StylAge Lips 06Preparat StylAge Special Lips Lido doceniają i profesjonaliści, i pacjentki! Został nagrodzony Perłą Dermatologii Estetycznej 2014 oraz nagrodą Prix de Beaute Cosmopolitan 2015.

Czy jest bolesny?

Bez obaw. Na ok 30 min. przed zabiegiem na usta kładzie się specjalny krem znieczulający. Jeśli Twój próg bólu jest bardzo niski, lekarz zaproponuje Ci wykonanie znieczulenia stomatologicznego lub wykonanie zabiegu z użyciem StylAge Special Lips Lido – kwasu hialuronowego, który dodatkowo w swoim składzie zawiera lidokainę – substancje o działaniu znieczulającym.

Jak długo utrzymuje się efekt?

Efekt utrzymuje się ok. 12 miesięcy. Pamiętaj jednak, że duże znaczenie ma Twój tryb życia – jeśli palisz papierosy i nadużywasz słońca/solarium, efekt będzie krótszy. Tuż po samym zabiegu często pojawia się opuchlizna, która ustępuje po ok. 24 godzinach. Tak więc jeśli uznasz, że Twoje usta są zbyt duże, nie panikuj – wraz z ustąpieniem opuchlizny zobaczysz ich prawdziwy wygląd i piękno.

StylAge_Lips_Lido

Czy po pierwszym zabiegu już zawsze będę musiała powiększać usta?

Balsam, frenchkiss-kopiaAbsolutnie nie! Podawana objętość kwasu jest na tyle duża, aby uatrakcyjnić wygląd ust, a jednocześnie na tyle mała, że nie rozciąga skóry. Efekty zabiegu zanikają stopniowo, delikatnie. Jeśli będziesz chciała ponowić zabieg, to tylko dlatego, że będzie Ci brakowało pełnych, pięknie wyglądających ust.

Na co dzień stosuj balsamy odżywcze, takie jak StylAge French Kiss – pierwszy balsam stworzony przez ekspertów medycyny estetycznej w celu podtrzymania efektów po zabiegu modelowania ust kwasem hialuronowym.  Zawiera m.in. oligopeptydy (stymulują syntezę kolagenu, przyczyniają się do zwiększenia objętości warg, wygładzają podłużne zmarszczki), masło shea, olej macadamia, olej kokosowy i wosk pszczeli.

Jak się przygotować do zabiegu? I jak pielęgnować usta po jego wykonaniu?

Ważne, aby na 5 dni przed zabiegiem nie zażywać aspiryny ani innych leków rozrzedzających krew. Przez 12 godzin po zabiegu zrezygnuj z nakładania na usta makijażu, aby uniknąć ryzyka wprowadzenia bakterii w miejsce wkłucia. Do 7 dni po zabiegu unikaj promieni słonecznych, a po samym zabiegu spożywaj duże ilości wody mineralnej. Pij ją często, lecz w małych porcjach.

Dziękujemy za rozmowę.

StylAge-Lips-12

Dodaj komentarz

Podobne tematy

Modelowanie i nawilżanie ust kwasem hialuronowym

Modelowanie ust kwasem hialuronowym to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej, także u młodych pacjentek. Zobaczcie efekty zabiegu wykonanego przez dr n. med. Małgorzatę Marcinkiewicz, dermatolog z kliniki Projekt Skóra w Warszawie.

V Glam by Stylage

Dlaczego warto łączyć korekcję brody z modelowaniem ust? Jak wpływa to na harmonię profilu twarzy? Poznajcie zabieg V Glam by Stylage – u dwóch pacjentek wykonał go dr n. med. Dominik Ludew.

usta

Sposób na Super Lips!

Marzą ci się wyraźnie podkreślone usta? Pamiętaj, że duże nie znaczą nienaturalne! Regenyal Idea Super Lips zapewnia naturalny efekt i długotrwałą objętość ust nawet do 7-8 miesięcy. Co go wyróżnia?


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki