WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Target Body

Target Body – efektywna terapia łączona modelująca ciało

Na idealnie wymodelowane ciało najlepiej pracować cały rok. Wiele zabiegów trzeba powtarzać nawet kilkakrotnie, aby pozbyć się nadmiarów tkanki tłuszczowej opornych na dietę i ćwiczenia, np. na boczkach, brzuchu czy udach. Target Body to autorska terapia łączona opracowana przez ekspertów Kliniki Strzałkowski – wystarczą tylko dwie wizyty w gabinecie, aby cieszyć się jednym rozmiarem mniej! Na czym polega?

Klinika StrzałkowskiNasi eksperci: dr Franciszek Strzałkowski, lekarz medycyny estetycznej, właściciel Kliniki Strzałkowski, oraz Magdalena Książek, kosmetolog, specjalistka od zabiegów na ciało. 

Dlaczego tkanka tłuszczowa jest czasami oporna na odchudzanie czy ćwiczenia?

MK: – Każdy z nas ma obszary ciała oporne na dietę i ćwiczenia – gdy tyjemy, tam tłuszczyk pojawia się najszybciej, a gdy chudniemy – utrzymuje się najdłużej. Uwarunkowane to jest występowaniem na błonach komórek tłuszczowych receptorów: alfa-2 (hamujących spalanie tkanki tłuszczowej) oraz beta-2 (aktywujących lipolizę). Receptory te są rozłożone nierównomiernie, np. u kobiet zwykle w tkance tłuszczowej na udach i pośladkach znajduje się więcej receptorów alfa-2 i mała beta-2. U mężczyzn i niektórych kobiet miejsca te są zlokalizowane na brzuchu. Zabieg Target Body bierze na cel właśnie te miejsca – pobudzając proces lipolizy, pomaga trwale pozbyć się opornego tłuszczyku.

Jak wygląda zabieg Target Body?

FS: – Bazując na wieloletnim doświadczeniu i wiedzy medycznej, w metodzie tej połączyliśmy trzy niezwykle skuteczne technologie służące modelowaniu sylwetki – aby zapewnić pacjentkom jeszcze lepszy i szybciej widoczny efekt pozbycia się miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej i poprawy wyglądu ciała. Terapia łączy aż 3 zabiegi:
  • Karboksyterapia – ostrzykiwanie skóry medycznym CO2 poprawia ukrwienie i odżywienie skóry, przyspiesza spalanie tłuszczu, redukuje cellulit, ujędrnia skórę, w pewnym sensie „rozmiękcza” tkankę, przygotowując ją do kolejnego etapu, czyli kriolipolizy, którą wykonujemy po indywidualnie zaleconym czasie, zwykle po ok. 2 tygodniach.
  • Cooltech – kriolipoliza, czyli „wymrażanie” tkanki tłuszczowej, to jeden z najbardziej skutecznych zabiegów lipolitycznych dostępnych na rynku, o udowodnionej skuteczności. Zabieg ten wykonujemy podczas drugiej wizyty w gabinecie w połączeniu z falą uderzeniową.
  • Liposhock – to tzw. fala uderzeniowa, przyspiesza dalszy metabolizm tłuszczu, rozbija tkankę mechanicznie, dzięki czemu efekty modelowania są jeszcze lepsze, szybsze i trwalsze.

Na czym dokładnie polega kriolipoliza?

FS: – Kriolipoliza to nic innego jak lipoliza z użyciem niskiej temperatury. Technologia ta w bezpieczny i bezbolesny sposób schładza tkankę tłuszczową na wybranym obszarze do – 8 stopni C (przez 70 minut), co powoduje zniszczenie komórek tłuszczowych, które są następnie usuwane z organizmu w naturalnych procesach metabolicznych. Proces ten trwa ok. 1 miesiąca – można go wspomóc piciem większej ilości wody i aktywnością fizyczną. To jednak nie wszystko! W czasie tej samej wizyty stosujemy falę uderzeniową Liposhock –  technologia ta pomaga organizmowi w szybszej metabolizacji rozbitych komórek tłuszczowych i dodatkowo niszczy je mechanicznie poprawiając efektywność kriolipolizy nawet o 20%!
Kriolipoliza Cooltech

Jakie są najlepsze wskazania do zabiegu?

MK: – Głównym celem tego zabiegu jest pozbycie się nadmiernie zlokalizowanej tkanki tłuszczowej, opornej na inne metody, np. na brzuchu, wewnętrznej stronie ud, pod pośladkami (tzw. banany), na tzw. boczkach i bryczesach. Pozwala też wysmuklić ramiona i usunąć z nich cellulit, a także pozbyć się nieestetycznych fałdek na plecach i na linii biustonosza. Dzięki dostępności różnych aplikatorów kriolipoliza umożliwia też „pracę” na problematycznych dla wielu kobiet „bułeczkach” nad kolanami. Pamiętajmy jednak, że zabieg ten – podobnie jak wszystkie inne metody modelujące ciało – nie zastąpią diety odchudzającej w przypadku osób otyłych i z nadwagą. To sposób na wyrzeźbienie, wymodelowanie proporcjonalnego ciała, a nie na odchudzanie!
Liposhock
Fala uderzeniowa Liposhock


Kiedy widać efekty?

FS: – Pierwsze efekty widać zaraz po zabiegu – skóra jest lepiej napięta, gładka, może być odczuwalny luz w ubraniach, ale na pełen efekt trzeba poczekać około 3-4 tygodni. Tyle bowiem trwa proces usuwania zniszczonych komórek tłuszczowych w naturalnych procesach metabolicznych. Część z nich zostanie spalona podczas wysiłku fizycznego (zmieniając się w energię), a część usunięta poprzez układ limfatyczny (warto pić dużo wody, aby wspomóc jego funkcjonowanie).

Czy zabieg trzeba powtarzać?

FS: – Target Body to prawdziwy hit w Klinice Strzałkowski, ponieważ w większości przypadków wystarczy wykonać zabieg tylko raz (na dany obszar ciała), aby zobaczyć pożądane efekty. W niektórych przypadkach, ale niezwykle rzadko, procedurę trzeba powtórzyć – w odstępie nie krótszym niż 6 tygodni na tym samym obszarze. Maksymalnie wykonuje się 3 zabiegi na jeden obszar (to zalecenie dla kriolipolizy), ale z naszego doświadczenia wynika, że 1-2 sesje są w zupełności wystarczające, aby uzyskać w pełni zadowalające rezultaty. Co ważne, zyskujesz je trwale! Należy jednak pamiętać, że w momencie tycia nadmiar tkanki tłuszczowej może pojawić się w innym miejscu.

Jakie są zalecenia pozabiegowe?

MK: – Po karboksyterapii skóra może być lekko zaczerwieniona i obrzęknięta wskutek mikronakłuć. Mogą też pojawić się na niej drobne siniaczki i krwiaczki. Nie wymaga jednak specjalnej pielęgnacji, objawy te powinny zniknąć w ciągu 2-3 dni. Można w tym czasie stosować preparaty przyspieszające gojenie skóry. Natomiast po kriolipolizie i fali uderzeniowej na skórze może być widoczny rumień, który utrzymuje się przez kilka godzin. Ponadto mogą pojawić się siniaki, parestezja (osłabienie czucia) w obszarze zabiegu (ustępuje do 8 tygodni), nadwrażliwość i większa tkliwość skóry (nie dłużej niż 2-3 tygodnie od zabiegu). Aby wspomóc proces usuwania komórek tłuszczowych, w kolejnych dniach należy pić więcej wody (nawet do 2-3 l dziennie) oraz stosować lekką, nieobciążającą wątroby dietę – przez minimum 2 tygodnie po zabiegu. Przez 48 godzin od zabiegu należy unikać intensywnych ćwiczeń, a przez ok. 3 tygodnie nie powinno się opalać miejsca poddanego kriolipolizie ani wykonywać na tym obszarze zabiegów laserowych czy IPL. Przez co najmniej 4 tygodnie nie powinno się stosować na tym samym obszarze innych zabiegów modelujących.

Czas trwania zabiegu:
  • Karboksyterapia: trwa ok. 30 minut (na jeden obszar).
  • Cooltech – 70 minut (tzw. jedno przyłożenie głowicy na jeden obszar, w czasie jednego spotkania można wykonać zabieg na dwóch obszarach, np. na bryczesy i brzuch).
  • Liposhock – od 20 do 40 minut (w zależności od obszaru i rodzaju skóry).

Cena: Target Body – 1 obszar / 990 zł

Dodaj komentarz

Gabinety

Podobne tematy

Hand Magic

Zabieg Hand Magic w Klinice Strzałkowski

Hand Magic to najnowsza terapia łączona opracowana przez dr. Franciszka Strzałkowskiego. Wykorzystuje synergię działania IPL i preparatu biostymulującego skórę na bazie R-kolagenu dla odmłodzenia i rozjaśnienia dłoni. Miałam przyjemność wypróbować ten zabieg na swoich dłoniach!

Proshock Ice

Proshock Ice to szok dla komórek tłuszczowych! Wykorzystuje połączenie kriolipolizy i fali uderzeniowej. Zabieg poleca dr Barbara Jerschina.


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki