WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Russian Lips

Metoda Russian Lips pozwala uzyskać pełne, wydatne usta o ładnie podkreślonym konturze w kształcie serca, ale bez efektu „kaczego dzióbka”. W trakcie zabiegu górna warga jest wywijana płasko ku górze – więc z profilu usta nie „odstają” nienaturalnie od twarzy. W tej metodzie kwas hialuronowy jest podawany w zupełnie inny sposób niż w tradycyjnych zabiegach modelowania ust – precyzyjna technika głównie wkłuć prostopadłych do czerwieni wargowej pozwala na jej odwinięcie, a więc zwiększenie wymiaru pionowego, a nie poziomego warg. Aby uzyskać taki efekt, bardzo ważny jest dobór odpowiedniego kwasu hialuronowego, technika oraz kolejność iniekcji.

Russian Lips – dla kogo?

Russian Lips to nowe podejście do powiększania ust. Uwielbiają je młodsze pacjentki w wieku 20-30 lat – wargi są ładnie podkreślone i powiększone, ale jednocześnie wyglądają bardziej naturalnie. Pytają też o nie starsze pacjentki w wieku 40-50 lat – ten styl nie zna granic wiekowych, pod warunkiem że usta po „wywinięciu” pasują do twarzy (jej budowy, wielkości, proporcji). Na pewno aby uzyskać pożądany efekt, wargi nie mogą być wcześniej powiększane kwasem hialuronowym. W takim przypadku najpierw trzeba rozpuścić resztki podanego wcześniej wypełniacza hialuronidazą i dopiero po 2 tygodniach można zrobić Russian Lips.

Russian Lips
Modelka Rosie Huntington Whiteley ma piękne usta w kształcie Russian Lips!

Russian Lips – zalety

W tej metodzie bardziej mówimy o pionowym „rozciąganiu” czerwieni wargowej i w tym sensie powiększaniu ust niż nadbudowywaniu objętości. Dzięki temu uzyskany efekt jest bardziej naturalny. Stosowana technika pozwala na bardzo precyzyjne modelowanie ust i podkreślenie Łuku Kupidyna. Usta są apetyczne, seksowne, ich powierzchnia jest większa, a nie ma efektu „rybich ust”, którego tak obawia się wiele pacjentek. Podobno Russian Lips pięknie wyglądają na zdjęciach – dlatego na ich punkcie oszalało wiele modelek i instagramerek.

Russian Lips przed po
5 Russian Lips – przed/po (dr Joanna Bielska-Gawron)

Russian Lips – jak długo utrzymują się efekty?

W zależności od użytego preparatu – od 6 do 12 miesięcy. Im bardziej miękki preparat (np. Neauvia Intense Flux), tym krótszy efekt – jest to jednak dobry wybór dla pacjentek, które robią usta po raz pierwszy i boją się ich nadmiernego powiększenia. Pamiętaj, że na trwałość uzyskanego rezultatu wpływ ma nie tylko rodzaj użytego preparatu, ale też styl życia – nadmierna ekspozycja na słońce i palenie papierosów przyspiesza degradację kwasu hialuronowego w skórze i skraca czas jego utrzymywania się.

wypełniacze Neauvia

Russian Lips – przygotowanie do zabiegu

W przypadku ust postępowanie przed zabiegiem jest niezwykle ważne dla zminimalizowania ryzyka powikłań i skutków ubocznych oraz uzyskania jak najlepszego efektu:

 • przez minimum tydzień przed zabiegiem należy unikać stosowania leków mogących rozszerzać naczynia krwionośne (np. aspiryny),
 • w przypadku stosowania leków przeciwzakrzepowych należy je odstawić na 
ok. 4-5 dni przed zabiegiem,
 • w przypadku podatności/występowania opryszczki konieczne jest zastosowanie profilaktyczne acyklowiru 1-2 dni przed zabiegiem, a następnie 4-5 dni po zabiegu,
 • przez 3 dni przed zabiegiem należy odstawić alkohol (i unikać go też 2-3 dni po zabiegu).
Russian Lips przed po
Russian Lips – przed/po (dr Katarzyna Grudzień)

Russian Lips – pielęgnacja po zabiegu

Usta po zabiegu są obrzęknięte, zaczerwienione, tkliwe. Mogą pojawić się drobne krwiaczki i siniaczki w miejscach nakłuć. Dlatego należy bezwzględnie trzymać się zaleceń lekarza dotyczących domowej pielęgnacji pozabiegowej – do najważniejszych należą:

 • utrzymywanie ust w czystości – nie wycieraj ich używanym ręcznikiem, nie dotykaj dłonią, nie oblizuj, nie całuj się:-),
 • w ciągu pierwszej doby możesz zastosować chłodne okłady z lodu 
lub poduszek chłodzących,
 • unikaj wysiłku fizycznego bezpośrednio po zabiegu,
 • przez 48 godzin nie powinno się nakładać na usta żadnych kosmetyków,
 • po upływie tego czasu usta należy nawilżać za pomocą łagodnych balsamów regenerujących i chronić je przed promieniami UV,
 • nie należy pić gorących napojów, spożywać pikantnych, twardych i słonych pokarmów, gdyż może to nasilać obrzęk tkanek,
 • należy ograniczyć nadmierną mimikę ust, unikaj picia przez słomkę,
 • nie wykonuj peelingu ust i nie pocieraj ich.

Russian Lips – gdzie zrobić zabieg?

Russian Lips to trudna i niezwykle precyzyjna technika podawania kwasu hialuronowego. Dlatego powinna być stosowana wyłącznie przez wyszkolonych w niej lekarzy medycyny estetycznej. Dr Katarzyna Grudzień i dr Joanna Bielska-Gawron, które opowiadają o zabiegu Russian Lips na filmie powyżej, szkolą z tej techniki innych lekarzy w Polsce. Do zabiegów stosują preparaty Neauvia (Intense LV, Intense Flux i Intense Lips), które dzięki swojej plastyczności i reologiczności idealnie nadają się do uzyskania pięknego efektu Russian Lips!

Dodaj komentarz

Podobne tematy

Modelowanie i nawilżanie ust kwasem hialuronowym

Modelowanie ust kwasem hialuronowym to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej, także u młodych pacjentek. Zobaczcie efekty zabiegu wykonanego przez dr n. med. Małgorzatę Marcinkiewicz, dermatolog z kliniki Projekt Skóra w Warszawie.

usta

Sposób na Super Lips!

Marzą ci się wyraźnie podkreślone usta? Pamiętaj, że duże nie znaczą nienaturalne! Regenyal Idea Super Lips zapewnia naturalny efekt i długotrwałą objętość ust nawet do 7-8 miesięcy. Co go wyróżnia?

Powiększanie i modelowanie ust

Powiększanie i modelowanie ust to jeden z najpopularniejszych zabiegów z użyciem wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego. U dwóch różnych pacjentek wykonała go dr Izabela Cwojdzińska-Jankowska.


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki