WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

roża

Jak poprawić wygląd okolic intymnych i leczyć dolegliwości intymne?

dr Beata DethloffNasz ekspert: dr Beata Dethloff, lekarz medycyny estetycznej

Okolice intymne to miejsca bardzo ważne dla nas, kobiet, i podlegające nieuchronnym procesem starzenia. Obecna medycyna, której nowa dziedzina – ginekologia estetyczna rozwija się bardzo prężnie i dynamicznie – daje nam szerokie możliwości dbania o swój komfort z życia seksualnego, więc nie bójmy się z nich korzystać.

W naszych klinikach jest możliwość skorzystania z wielu zabiegów ginekologii estetycznej pod okiem doświadczonego ginekologa, endokrynologa i seksuologa. Oprócz standardowej cytologii i badań na obecność wirusów i grzybów, leczymy także intymne dolegliwości.

  • Wysiłkowe nietrzymanie moczu – leczymy najnowocześniejszą technologią laserową Monalisa Touch. Problem wysiłkowego nietrzymania moczu wynika m.in. z osłabienia mięśni dna miednicy i rozciągnięcia pochwy, w wyniku czego dochodzi do zmiany kąta nachylenia cewki. Dzięki terapii laserowej wzmocnieniu ulega przednia ściana pochwy, a przykre i krępujące dolegliwości ustępują.
  • Suchość lub luz w pochwie np. na skutek naturalnego porodu, które często prowadzą do braku satysfakcji ze współżycia – leczymy laserowo oraz za pomocą kwasu hialuronowego. Zabieg laserowy ma na celu przywrócenie naturalnego pH, zwiększenie elastyczności, napięcia i nawilżenia pochwy.
    Wiązka lasera oddziałuje na ścianki, powodując ich fototermiczne nieablacyjne napięcie oraz obkurczenie. Z kolei kwas hialuronowy stosowany jest w celu obkurczenia ścianek pochwy oraz nawilżenia. W obu przypadkach następuje stymulacja wytwarzania kolagenu i glikogenu odpowiedzialnego za nawilżenie w błonie śluzowej. Pacjentki już po pierwszym zabiegu odczuwają znaczną poprawę w życiu seksualnym.
  • Mona Lisa TouchCiemna, przebarwiona skóra wokół miejsc intymnych – często traktowana jest jako wstydliwa przypadłość, prowadząca nawet do poważnych blokad w życiu seksualnym i obniżająca libido. Laser Monalisa Touch posiada funkcję wybielania zewnętrznych miejsc intymnych, w tym również okolic odbytu. Zabieg nie tylko wybiela, ale także pobudza komórki do samoregeneracji, co zwiększa elastyczność i uwrażliwia okolice intymne. Zabieg cieszy się rosnącą popularnością, gdyż gwarantuje wzrost samoakceptacji i satysfakcji z życia intymnego.
  • Przerośnięte wargi sromowe mniejsze – zaawansowanym zabiegiem korekty warg sromowych mniejszych jest labioplastyka polegająca na zmniejszeniu i nadaniu odpowiedniego kształtu warg sromowych mniejszych przy pomocy lasera. Ten zabieg wykonuje się nie tylko ze względów estetycznych, ale przede wszystkim jeżeli pacjentka odczuwa dyskomfort podczas codziennych aktywności lub podczas współżycia seksualnego. Zabieg jest praktycznie bezinwazyjny i wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Gojenie następuje dużo szybciej niż w tradycyjnej chirurgii plastycznej, a efekt jest praktycznie taki sam. Rekonwalescencja trwa około tygodnia, a pacjentka może spokojnie wracać do pracy. Po zabiegu wewnętrznym należy zaprzestać współżycia na tydzień, ale wszelkie inne czynności są dozwolone. Przez kilka dni należy unikać miejsc, gdzie jest duże siedlisko bakterii typu baseny, sauny i lepiej nie brać kąpieli tylko prysznic. Staramy się nasze pacjentki bardzo dobrze edukować w tym zakresie i dajemy odpowiednie leki zewnętrzne które niwelują stan zapalny.

roża

  • Neauvia Intense RoseCzęste podrażnienia i infekcje – są często spowodowane zbyt małymi wargami sromowymi większymi. Atrofia warg sromowych większych dotyka zwłaszcza kobiety w okresie okołomenopauzalnym, gdyż z wiekiem, tak jak cały nasz organizm, również pochwa i zewnętrzne narządy rozrodcze starzeją się, tracą jędrność i następuje zanik tkankowy. Brak dostatecznej ochrony warg sromowych mniejszych oraz kanału rodnego może powodować częste infekcje, urazy, otarcia, podrażnienia, ból lub świąd w okolicach intymnych. W takich wypadkach podajemy kwas hialuronowy – taki jak przeznaczony do zabiegów ginekologii estetycznej Neauvia Rose – aby wypełnić wargi sromowe większe i nadać im objętości. Oprócz efektu leczniczego zabieg również poprawia wygląd okolic intymnych. Podanie podskórne wypełniacza nie wiąże się z koniecznością rekonwalescencji, więc pacientka może szybko wrócić do codziennych obowiązków.
  • Wypukły wzgórek łonowy – okazuje się, że nawet kształt wzgórka łonowego może być przyczyną kobiecych kompleksów. Jeśli wzgórek łonowy jest za bardzo wypukły, można rozbić zgromadzone w nim komórki tłuszczowe za pomocą prostego i szybkiego zabiegu – lipolizy iniekcyjnej.  Ostrzykiwanie specjalnym preparatem wzgórka łonowego, w którym nagromadzone są komórki tłuszczowe, doprowadza do ich rozbicia i uwolnienia do organizmu. Przed zabiegiem należy wydepilować wzgórek łonowy. Nie ma żadnych przeciwwskazań i powikłań pozabiegowych.

 

Dodaj komentarz

Podobne tematy

dzień kobiet

Zabiegi tylko dla kobiet

Te metody rozwiązują typowo kobiece problemy, także te wstydliwe i intymne. Przedstawiamy zabiegi tylko dla kobiet!

Nowoczesna ginekologia

Zabiegi ginekologii estetycznej zdobywają coraz większą popularność. Dla wielu osób ciągle jednak są objawem próżności pacjentek:-) Dlatego lekarze coraz bardziej […]


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki