WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

PQ Age woman (mat. prasowe CROMA)

Peeling rewitalizujący PQ-Age

Nowy innowacyjny zabieg firmy Croma-Pharma nazywany jest nową skórą. Trwa 30 minut, nie podrażnia naskórka, nie powoduje złuszczania – mimo że zawiera intensywnie działający kwas trójchlorooctowy w stężeniu 34%. Efektem jest rozjaśniona, gładka, mocno napięta i odmłodzona skóra.

Innowacyjność peelingu PQ-Age polega na tym, że zapewnia głęboką stymulację bez naruszenia powierzchni skóry właściwej. To zabieg kosmetyczny dający efekt podobny do mezoterapii. Gładsza i młodsza skóra widoczna jest natychmiast po zabiegu. Głównymi wskazaniami są przebarwienia i blizny potrądzikowe, a także wypełnienie zmarszczek, ale można go stosować na całym ciele – spłyca nawet rozstępy!

Głównymi składnikami peelingu są cenione w dermatologii substancje, które po raz pierwszy zostały połączone w jednym zabiegu: kwas trójchlorooctowy 34% (TCA), kwas kojowy, nadtlenek mocznika i koenzym Q10.

  • Kwas trójchlorooctowy 34% – widocznie rozjaśnia i wygładza skórę, zmniejsza wielkość porów, usuwa przebarwienia i drobne blizny, a także leczy niektóre odmiany trądziku pospolitego.
  • Kwas kojowy 10% z – nany jest ze swoich właściwości antybakteryjnych, przeciwgrzybiczych i przeciwutleniających. Uznawany za jedną z najskuteczniejszych substancji przy leczeniu plam pigmentacyjnych i ostudy, ponieważ jego działanie polega na hamowaniu aktywności tyrozynazy – enzymu uczestniczącego w procesie syntezy melaniny – białka warunkującego koloryt skóry.
  • Nadtlenek mocznika 5% – ma właściwości silnie rozjaśniające dzięki utlenianiu związków organicznych (barwników i pigmentów) – stosowany jest nawet stomatologii.
  • Koenzym Q10 w stężeniu 5% – bywa nazywany eliksirem młodości. Koenzym Q10 odpowiada za wytwarzanie i magazynowanie energii w organizmie i ma szerokie znaczenie dla organizmu. Z wiekiem spada jego produkcja w organizmie, dlatego należy dostarczać do zewnętrznie.

PQ-Age packshot (mat. prasowe CROMA)

– Dzięki obecności nadtlenku mocznika, pomimo wysokiego stężenia kwasu trichlorooctowego, nie dochodzi do silnego „frostu” (zbielenia naskórka), stanu zapalnego i łuszczenia się skóry. Mieszanka kwasu trichlorooctowego ustabilizowanego w określonej ilości nadtlenku mocznika jest zdolna do wywołania silnej reakcji regeneracyjnej, rewitalizującej w najgłębszych warstwach skóry – tłumaczyła podczas zabiegu dr Iwona Marycz-Langner, dermatolog. – Kwas kojowy, oprócz znanych właściwości depigmentacyjnych (usuwania przebarwień), ma również właściwości przeciwutleniające, przeciwbakteryjne oraz przeciwgrzybiczne. Koenzym Q10 natomiast bierze udział w procesie wytwarzania energii w komórkach, poprawia ich dotlenienie, chroni przed niszczącym wpływem wolnych rodników, działa odmładzająco.

W czasie jednego zabiegu peeling jest wmasowywany 4 razy, warstwowo, ruchami liftingującymi. W trakcie aplikacji nie jest odczuwane pieczenie. W zależności od stanu skóry i oczekiwanego efektu taki zabieg należy powtarzać co 10 dni około 4-5 razy. Doskonale sprawdza się też przed wielkim wyjściem.

– Ten peeling w formie żelu to doskonała propozycja dla osób, które poszukują szybkich sposobów na piękną i zdrową skórę. Może być wykonywany o każdej porze roku, również latem, bez ryzyka fotouczuleń. Odpowiedni jest także dla skóry wrażliwej – zwalcza niedoskonałości bez skutków ubocznych. Stymuluje do wewnętrznej odnowy i intensywnie regeneruje najgłębsze warstwy skóry w bardzo delikatny sposób. Skóra jest wyraźnie odmłodzona, zmarszczki wypełnione, przebarwienia rozjaśnione, a cera promienieje już po jednym zabiegu! – mówi dermatolog dr Iwona Marycz-Langner.

Dr Iwona Marycz-Langner podczas konferencji wprowadzającej PQ-Age
Dr Iwona Marycz-Langner podczas konferencji wprowadzającej PQ-Age

Dodaj komentarz

Podobne tematy


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki