WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Ulthera lifting

Opinie ekspertów o zabiegu Ulthera

System Ulthera firmy Merz Aesthetics to oryginalny aparat wykorzystujący technologię HIFU, łączący ultradźwiękowe obrazowanie ze skoncentrowaną energią ultradźwięków w celu uzyskania nieinwazyjnego liftingu skóry. Jest bezpieczny, skuteczny i przewidywalny. Zobacz, za co cenią go i lubią lekarze oraz pacjenci.

Ulthera to innowacyjny zabieg wykorzystujący energię fal ultradźwiękowych działających na określonym obszarze twarzy i szyi. Według wykonujących go lekarzy medycyny estetycznej w wielu wypadkach daje rezultaty porównywalne z tymi, jakie uzyskuje się po operacji plastycznej. Wyróżnia go technologia obrazowania ultradźwiękowego, dzięki której lekarz ma wgląd w obszar poddany działaniu ultradźwięków oraz pełną kontrolę nad przebiegiem procedury. Dzięki temu zabieg jest nie tylko bezpieczny, ale też skuteczny – a efekty często wręcz spektakularne.

7 rzeczy, które powinnaś wiedzieć o zabiegu Ulthera

  1. ultherapy2Na świecie wykonano już ponad 1 milion zabiegów Ulthera! Prawie 8 na 10 osób jest zadowolone z efektów tej metody. To jeden z ulubionych zabiegów gwiazd Hollywood, ponieważ daje spektakularny efekt bez konieczności wyłączania się z codziennych aktywności, można go wykonać tuż przed wyjściem na czerwony dywan. Wyraźnie poprawia napięcie i uniesienie skóry, bez efektu sztuczności i przerysowania.
  2. System Ulthera marki Merz Aesthetics to jedyna oryginalna Ulthera na rynku! Uważaj na urządzenia pod nią się podszywające – o podobnie brzmiących nazwach. Liczne gabinety kuszą atrakcyjną ceną zabiegu, jednak efekt będzie nie tylko mniej skuteczny, ale też mniej bezpieczny niż w przypadku oryginalnej Ulthery.
  3. Lifting oryginalną Ultherą przeprowadza się pod kontrolą nowatorskiej technologii obrazowania ultradźwiękowego DeepSEE, dzięki czemu lekarz ma wgląd w obszar poddany działaniu ultradźwięków oraz pełną kontrolę nad przebiegiem procedury. To właśnie dzięki temu zabieg jest tak skuteczny i bezpieczny. Lekarz po prostu widzi, na jakiej warstwie skóry działa – dla efektu liftingu powinna to być tzw. warstwa SMAS (mięśniowo-powięziowa), czyli głębokość, na jakiej działa chirurg plastyk, wykonując klasyczny lifting z użyciem skalpela. Żadne inne urządzenie HIFU na rynku nie posiada takiego obrazowania, zatem lekarz nie jest w stanie ze 100% pewnością trafić w odpowiednie miejsce i na odpowiedniej głębokości. Pamiętajmy bowiem, że każda osoba ma warstwę SMAS zlokalizowaną na nieco innej głębokości – ustawiając standardowe parametry w urządzeniu, a nie patrząc przez cały czas na obraz w głąb skóry, działamy „na oślep”, przez co zabieg jest mniej skuteczny i mniej bezpieczny – w szczególności w okolicy oka. Może być też nieco bardziej bolesny, jeśli lekarz trafia w okolicę kości. Z Ultherą tak się nie dzieje.
  4. Zabieg nie boli! Choć mogłaś się spotkać z takimi opiniami na temat tej technologii w Internecie… To kwestia prawidłowego zastosowania tej technologii – pamiętaj, że Ulthera jest urządzeniem medycznym, które może być stosowane wyłącznie przez lekarzy (lista polecanych poniżej). Dzięki technologii obrazowania lekarz może też ominąć w bezpiecznej odległości kość („uderzenie” w nią boli najbardziej), co wpływa na komfort zabiegu. Wiadomo też, że siła natężenia ultradźwięków nie ma wpływu na efekty zabiegu – nawet wykonany na niskiej mocy da taki sam efekt. :-)
  5. Daje długotrwały efekt. Zabieg Ulthera wykorzystuje się w celu podniesienia brwi, wygładzenia czoła, jest także stosowany u pacjentów pragnących ujędrnić okolicę oczu i powieki. System cechuje się dużą skutecznością w odmładzaniu skóry szyi i podbródka, pomaga również osobom, które chcą pozbyć się drobnych zmarszczek dolnych powiek i załamań skóry w rejonie ust. Rezultaty pojawiają się stopniowo w ciągu 90 dni od zabiegu i utrzymują ok. 1,5-2 lat.
  6. W wielu wypadkach jest alternatywą dla liftingu chirurgicznego. Ulthera doskonale sprawdza się u osób, które mają średni problem z opadaniem tkanek i nie posiadają nadmiaru tkanki tłuszczowej, w wieku 40-60 lat. U takich pacjentów efekty są często spektakularne już po jednym zabiegu, zwłaszcza w okolicy oczu i podbródka. To też alternatywa dla osób, które obawiają się skalpela lub z różnych względów nie mogą poddać się operacji plastycznej. A także dla tych, które poszukują zabiegów niewymagających rekonwalescencji i niezostawiających śladów.
  7. Skuteczność zabiegów Ulthera potwierdziło wiele badań klinicznych. Miały one miejsce w renomowanych ośrodkach, takich jak Harvard Medical School, University of California w San Diego oraz Wellman Center for Photomedicine w Massachusetts General Hospital. Rezultatem testów było uzyskanie w 2009 roku certyfikatu FDA „de novo”. Oznacza to, że Ulthera jest zabiegiem unikalnym, niemającym obecnie odpowiednika na rynku medycznym. Również w 2009 roku procedura otrzymała certyfikat Health Canada, zaś rok wcześniej – European Certificate of Conformance (CE Mark).

Ulthera liftingOpinie lekarzy

– Ulthera jest zabiegiem bezpiecznym, ponieważ dzięki wizualizacji sonograficznej możemy dokładnie zobaczyć głębokość, na jakiej pracujemy – wyjaśnia dr Monika Bujanowska, lekarz medycyny estetycznej. – I tym odróżnia się od innych urządzeń. A bezpieczeństwo jest w dzisiejszych czasach dla mnie i dla moich pacjentek najważniejsze.

– Jestem zachwycona efektami zabiegu – mówi dr n. med. Julita Zaczyńska-Janeczko, specjalista dermatolog. – System Ulthera w bezinwazyjny sposób odmładza i unosi tkanki, gorąco polecam ze względu na fantastyczne efekty i dużą ilość zachwyconych pacjentek.

– Nieinwazyjny lifting Ulthera jest jednym z moich ulubionych zabiegów. Charakteryzuje się wysoką skutecznością i wysokim poziomem bezpieczeństwa, co dla mnie lekarza jest niezwykle istotne. Dzięki monitorowi z podglądem USG skóry, który jest integralną częścią urządzenia, wykonując zabieg mam pełną kontrolę nad emitowaną energią ultradźwiękową, która trafia tylko tam, gdzie jest taka potrzeba. Efekt liftingu uzyskany dzięki zabiegowi Ulthera jest porównywalny z liftingiem chirurgicznym. Skóra jest bardziej napięta, poprawia się owal twarzy, policzki, szyja, linia żuchwy. Pacjenci wyglądają zdecydowanie młodziej dzięki regeneracji włókien kolagenu – poleca dr Krystyna Lubelska, specjalista dermatolog.

– Ultherę stosuję od wielu lat, daje świetne efekty liftingujące i modelujące twarz, odświeżające wygląd – poleca dr Barbara Jerschina, lekarz medycyny estetycznej. Pacjent nie musi się praktycznie wyłączać po zabiegu, wygląda dużo lepiej, a może iść praktycznie prosto od nas na spotkanie służbowe. Jest to zabieg medyczny i jeśli jest zrobiony dobrze, przez lekarza, to efekty są fantastyczne. I jeśli pacjent negocjuje z nami cenę przed zabiegiem, to po jego wykonaniu – już nie, bo wie, za co płacił:-)

– Ulthera jest doskonałą alternatywą dla chirurgii – mówi dr Marek Pitucha, lekarz medycyny estetycznej. – Jeśli dobrze dobierzemy pacjenta, jeżeli to jest średniego stopnia obwisła skóra i nie ma zbyt dużo tkanki tłuszczowej, to wtedy rezultaty są bardzo dobre. Zabieg polecam szczególnie pacjentom w średnim wieku, 40-60 lat, bo wtedy jest jeszcze bardzo dobry potencjał regeneracyjny skóry. Ja sam miałem Ultherę 5 lat temu, efekt był zadowalający i zastanawiam się nad powtórzeniem zabiegu.

Opinie pacjentek

Zabiegowi Ulthera poddała się m.in. Anna Orłowska, znana makijażystka. Zobacz zabieg i opinię Ani poniżej:

 

Zabiegowi Ulthera w Klinice Dr Szczyta poddała się też znana aktorka, Ewa Błaszczyk. Tuż po jego wykonaniu powiedziała, że już bezpośrednio po zabiegu skóra jest przyjemna w dotyku i ma inną gęstość.

Ulthera
Zabiegowi Ulthera w Klinice Dr Szczyta poddała się aktorka Ewa Błaszczyk – na zdj. z dr Moniką Bujanowską i Gaborem Bartuczem, szkoleniowcem marki.

redakcyjne testy zabiegów

 

 

Zabieg przetestowała też redakcja 
WirtualnaKlinika.pl
ZOBACZCIE OPINIĘ REDAKCJI >>>

 

 

 

Gabinety wykonujące zabieg Ulthera:

Warszawa:
Dr Monika Bujanowska, dr Aleksandra Rymsza, Klinika Dr Szczyt, www.drszczyt.pl; Gabinet Dr Tilszer Medycyna Estetyczna, www.medycynaestetyczna.com; Prime Clinic, www.primeclinic.pl; Estell Enel-Med Dr Jakubowski, www.estell.pl; Holistic Clinic, www.holisticclinic.pl; Klinika La Perla, www.klinikalaperla.pl; Prywatna Praktyka Lekarska dr Barbara Jerschina, www.jerschina.com.pl; Klinika Ambroziak, www.klinikaambroziak.pl
Białystok, Dermedica, www.dermedica.pl
Bydgoszcz, Clinica Dermatoestetica, www.dermatoestetica.pl
Dzierżoniów, Specjalistyczna Praktyka Lekarska Krio-Dent, www.kriodent.pl
Gdańsk, Cosmea, www.cosmea.pl
Katowice: Body Care Clinic, www.bodycareclinic.pl; Skin Laser Studio Dermatologia i Medycyna Estetyczna, www.skin-laser.pl
Kraków: DermArt Medical Spa Dr Janeczko, www.derm-art.pl; Sekrety Piękna Nowoczesne Centrum Urody i Medycyny Estetycznej, www.sekretypiekna.net; Klinika La Perla, www.klinikalaperla.pl
Opole: Arkadia Centrum Medycyny Estetycznej i Laserowej, www.arkadia-opole.pl
Poznań: Klinika Medycyny Estetycznej i Kosmetologii Lekarskiej, www.medycyna-estetyczna.pl
Rybnik: Lift Med, www.liftmed.pl
Rzeszów: Salon Kosmetyki Laserowej, www.laser.rzeszow.pl
Szczecin: Laser Clinic, www.laserclinic.pl; Medico, www.medi-co.pl
Wrocław: Ars Estetica Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii, www.arsestetica.pl; DermaMed Prof. Paweł Surowiak, www.dermamed.com.pl; Derma-Puls Centrum Dermatologii Estetycznej i Laserowej, www.derma-puls.com.pl

Wyłącznym dystrybutorem Ulthera jest Urgo Aesthetics
www.facebook.com/URGOAesthetics

urgo_logo

Dodaj komentarz

Ania |

Bardzo dobry zabieg. Robiłam kiedyś w klinice Sekrety Piękna i uważam za jeden z lepszych.

Kamila |

Ja również miałam przyjemność zrobić ten zabieg w Sekretach Piękna. Polecam

Podobne tematy


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki