WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Odmładzający zabieg Radiesse

Odmładzający zabieg Radiesse

Dowiedz się, jak działa odmładzający preparat Radiesse!

Nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej na bazie wypełniaczy naprawdę potrafią odmłodzić naszą twarz o dobre kilka lat. Na rynku pojawił się właśnie nowy preparat Radiesse, który nie tylko wygładza skórę, ale też jednocześnie stymuluje w niej produkcję kolagenu, wpływając na poprawę konturu twarzy. Można działać za jego pomocą na wiele obszarów twarzy (nawet opadające brwi;-) oraz dłonie.

Jak to działa?

Radiesse to wypełniacz na bazie hydroksyapatytu wapnia, identycznego z tym, jaki występuje w ludzkich kościach i zębach. To gwarantuje pełne bezpieczeństwo zabiegu. Preparat zwiększa gęstość skóry, poprawia jej strukturę, jednak bez nadmiernego dodawania objętości. Działa na dwa sposoby:

 1. Dzięki specjalnemu nośnikowi żelowemu możliwy jest natychmiastowy efekt wypełnienia, widoczny tuż po zabiegu.
 2. Z czasem (około 4 miesiące) żel zostaje wchłonięty, a jego miejsce zajmuje nowy kolagen wyprodukowany przez fibroblasty. Produkcja nowego kolagenu odbywa się wokół mikrocząsteczek hydroksyapatytu wapnia, które tworzą 
w tkankach „rusztowanie” i są swoistym czynnikiem stymulującym produkcję włókien kolagenowych. Dzięki temu skóra naturalnie się odmładza, staje się grubsza i bardziej elastyczna.

Efekty i stosowanie

Efekty po zabiegu są natychmiastowe i utrzymują się zazwyczaj rok, a u wielu pacjentów dłużej. Radiesse może być stosowany do:

 • uniesienia brwi (powiększa to oczy)
 • wypełnienia zagłębień w skroniach (odmłodzenie)
 • wypełnienia umiarkowanych i głębokich bruzd nosowo-wargowych oraz bródkowo-wargowych
 • wypełnienia zagłębień w okolicach jarzmowych (wzmocnienie efektu „V” – przywrócenie twarzy konturu odwróconego trójkąta)
 • wypełniania zapadniętych polików
 • wypełniania płatków uszu
 • wypełnienie wklęsłości wokół nosa i zapadniętego zagłębienia podbródka
 • skorygowania kształtu zbyt płaskiego podbródka
 • odmładzania grzbietowej powierzchni rąk

Zabieg

Decydując się na zabieg, nie ma potrzeby wykonywania testów antyalergicznych, preparat nie zawiera składników pochodzenia zwierzęcego. Radiesse jest w 100% biokompatybilny, tj. wchłania się w sposób naturalny. Zazwyczaj wystarczy jeden zabieg, ale po 3-4 miesiącach zaleca się konsultację lekarską, podczas której lekarz dokona oceny i w razie potrzeby wykona zabieg uzupełniający. Pacjenci z reguły zaraz po wypełnieniu wracają do pełnej aktywności. Możliwe objawy niepożądane – takie jak obrzęk, ból, zasinienia czy zaczerwienienie – ustępują zwykle po 2-3 dniach. Dla wieku osób zabieg jest bezbolesny, można jednak podać leki znieczulające.

Szukaj w dobrych gabinetach medycyny estetycznej!

Dodaj komentarz

Podobne tematy

Radiesse Man

Odmładzanie po męsku z Radiesse

Radiesse to prawdziwy hit medycyny estetycznej – w naturalny sposób liftinguje skórę i pobudza w niej naturalne procesy odmłodzenia. Na całym świecie wykonano […]


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki