WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Nowy trend: biostymulacja

Biostymulacja skóry polega na pobudzaniu jej do naturalnej regeneracji i odbudowy, a także do wzmożonej produkcji nowego, zdrowego kolagenu. W zabiegu Neauvia Stimulate & Lift połączono długofalowe działanie hydroksyapatytu wapnia (pobudzenie fibroblastów) z natychmiastowymi korzyściami, jakie daje kwas hialuronowy (nawilżenie skóry, wypełnienie ubytków i zmarszczek). O zabieg zapytaliśmy dr Izabelę Lenartowicz, lekarza medycyny estetycznej z kliniki Med Estetica w Katowicach.

Izabela Lenartowicz
Dr Izabela Lenartowicz, ekspert medycyny estetycznej

Biostymulacja zamiast klasycznych wypełniaczy

Połączenie w zabiegu Stimulate & Lift hydroksyapatytu wapnia z kwasem hialuronowym nie tylko wypełnia ubytki powstałe wskutek procesu starzenia się skóry, ale też stymuluje ją do naturalnej regeneracji i odbudowy – tłumaczy dr Izabela Lenartowicz. – Zabieg nie tylko więc ujędrnia i zagęszcza skórę, ale też podnosi „chomiki”, odbudowuje owal, poprawia rysy. Efekt odmłodzenia twarzy jest bardzo naturalny, a ryzyko przerysowania i nadkorekcji – dużo mniejsze niż przy zastosowaniu klasycznych wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego.

Neauvia StimulateJak wygląda zabieg?

Na całą terapię składają się 3 wizyty w gabinecie. W pierwszym zabiegu wykorzystuje się preparat Neauvia Stimulate, w którym połączono kwas hialuronowy z 1% hydroksyapatytu wapnia – dla odbudowy skóry i pobudzenia neokolagenezy. Dodatkowo podczas tej samej wizyty wykonuje się mezoterapię Neauvia Hydro Deluxe – nieusieciowanym kwasem hialuronowym z dodatkiem aminokwasów (glicyny i l-proliny). 

Po upływie odpowiednio 4 i 8 tygodni wskazane są kolejne dwie aplikacje nieusieciowanego kwasu hialuronowego z dodatkiem aminokwasów. – W ten sposób w jednym zabiegu uzyskujemy aż dwie korzyści – podkreśla ekspert. – Stężenie hydroksyapatytu wapnia jest małe, a to eliminuje ryzyko powstania zgrubień w tkance na skutek nadmiernej stymulacji skóry. Zabieg jest bezpieczny, a efekt niezwykle naturalny.

Rezultaty

Neauvia HYDRO– Efekt natychmiastowej poprawy wyglądu wynika z mechanicznego uszkodzenia skóry (nakłucia, lekki obrzęk) oraz iniekcji kwasu hialuronowego, który wiąże wodę zaraz po podaniu. Działanie hydroksyapatytu wapnia zaczyna być widoczne po ok. 2 tygodniach i potem stopniowo nasila się – z czasem dochodzi do powstania w skórze rusztowania z nowych włókien kolagenowych. Mezoterapia preparatem Neauvia Hydro Deluxe dba natomiast o nawilżenie i elastyczność skóry – zmiana jest widoczna już po pierwszym zabiegu. Pełen efekt odmłodzenia i odbudowy skóry pojawia się po przejściu całej procedury Stimulate & Lift, a utrzymuje ok. 12-18 miesięcy. Zwykle zalecam powtórzyć zabieg co 1-1,5 roku.

Efekty:

  • długotrwałe nawilżenie i rozświetlenie skóry
  • poprawa gęstości i napięcia skóry
  • widoczny efekt uniesienia owalu
  • wypełnienie ubytków

Idealna pacjentka

Od ok. 25-30. roku życia zaczyna spadać aktywność fibroblastów, więc w skórze powstaje coraz mniej włókien kolagenowych. – Zabieg Stimulate & Lift polecam paniom po 30-40. roku życia, które obserwują u siebie utratę jędrności skóry, opadanie owalu, wiotkość, pogłębiające się bruzdy nosowo-wargowe – mówi nasz ekspert. – To świetny zabieg dla pań, które się odchudzają i uprawiają sporty – pamiętajmy bowiem, że duży wysiłek fizyczny przyspiesza proces starzenia się skóry (tkanka tłuszczowa najszybciej zanika na twarzy, a to dodaje lat). Dzięki Stimulate & Lift uzyskujemy pełen wielowymiarowy efekt odmłodzenia – poprawiamy jakość i zagęszczenie skóry, a jednocześnie możemy wypełnić ubytki i unieść opadające tkanki.

zabieg Stimulate and Lift

logo Med Estetica

Klinika Medycyny Estetycznej
Med Estetica
Dr Izabela Lenartowicz
ul. Zabrska 7/1, Katowice
tel.: 605-198-555
www.medestetica.com.pl

Dodaj komentarz

Podobne tematy

PRX T 33

Przetestowałyśmy zabieg PRX-T 33

PRX-T 33 to tzw. bezigłowa rewitalizacja skóry. Dzięki innowacyjnej formule mimo użycia kwasu TCA w wysokim stężeniu nie podrażnia skóry. Przetestowałyśmy go! 


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki